• HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!

• W ramach akcji edukacyjnej prowadzonej dotyczącej zwalczania nielegalnego hazardu prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową odbyły się u naszej szkole zajęcia profilaktyczne pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem akcji jest ochrona młodzieży przed zagrożeniem uzależnienia od hazardu. Zajęcia skierowane były do uczniów klas VI, VII, VIII. W dniu 27 lutego 2023r. zajęcia prowadzili funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie – z oddziału w Przemyślu. Uczestniczący w zajęciach uczniowie i nauczyciele brali aktywny udział, zadawali konkretne pytania i prowadzili żywą dyskusję dotyczącą trudnego tematu, jakim jest hazard. Pokazuje to, jak ważne jest podnoszenie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard. Uczniowie uświadomili sobie, że urządzanie, prowadzenie i uczestnictwo w grach hazardowych w intrenecie jest nielegalne. Dziękujemy za ważną wiedzę funkcjonariuszom Izby Administracji Krajowej za wizytę w naszej szkole i liczymy na kontynuację projektu.

• Zbiórka elektrośmieci

•                                                                Drodzy Uczniowie i Rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji:  do 06.03.2023 r.

Miejsce Akcji: ZSP MYCZKÓW

Wszelkiego rodzaju elektrośmieci dużych gabarytów prosimy dostarczyć w dniu 05.03.2023 r. (dzień przed odbiorem). Drobne przedmioty można pozostawić w szkole.

www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

Poniżej zamieszczamy listę z rodzajami sprzętu, który podlega zbiórce.

Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)_(3).pdf

• Festiwal Kolęd

• Uczniowie z naszej szkoły wykazali się wielkim talentem muzycznym!

15 stycznia wystąpili na XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Bieszczadzkie Kolędowanie". Nasz mały kwintet zdobył I miejsce w kategorii zespoły. Uczestnicy wykonali pastorałkę "Od serca do ucha" i kolędę "Lulajże Jezuniu". Piotr Czech z wielką precyzją akompaniował utwór na keyboardzie , Tola Grzybowska., Weronika Mochnal, Julia Kardasz i Oliwier Matuszewski wykazali się talentami wokalnymi.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność i wsparcie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

/JF/

• Warsztaty z garncarstwa

• 11 stycznia 2023 w klasie drugiej odbyły się warsztaty artystyczne z garncarstwa. Właściciele hotelu ”Skalny” użyczyli nam koło garncarskie,  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!. Natomiast przewiezieniem  koła zajęli się  panowie tatusiowie.
             Na początku dzieci wysłuchały  pani, która przeprowadzała zajęcia z gliną o robieniu różnych  naczyń na kole i modelowaniu ręcznym. Każde dziecko miało możliwość usiaść przy kole i samodzielnie zrobić swój dzbanuszek, wazonik, miseczkę lub inne naczynie. Następnie mogło je jeszcze w różny sposób ozdobić. Było bardzo ciekawie. Naczynia i różne postacie po wyschnięciu będzie można pomalować. Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc i  możliwość udziału w takich warsztatach. Dobroć i życzliwość wraca.

/BK/

• Szyjemy w laboratorium

• #LaboratoriaPrzyszłości

W ramach lekcji techniki klasa 5 uczyła się szycia ręcznego oraz maszynowego. Każdy z uczniów własnoręcznie wykonał worek prezentowy. W pierwszym etapie przyszywaliśmy różne aplikacje do skrojonych już materiałów, następnie zszywaliśmy boki worka przy pomocy maszyny do szycia i na końcu doszywaliśmy guzik, do którego mocowaliśmy pętelkę zamykającą nasz worek.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Paulinie Jasińskiej za
            nieocenioną pomoc, poświęcony czas i piękne materiały, którymi hojnie nas obdarzyła.

• Wycieczka do Rzeszowa

• Uczniowie z klas 6-8 wraz z nauczycielami, wybrali się w środę, 4 stycznia, na całodniową wycieczkę do Rzeszowa. W teatrze Maska obejrzeliśmy bardzo widowiskowy spektakl „Opowieść wigilijna”. Następnie odbyliśmy krótki spacer po rzeszowskim rynku, podziwiając dekoracje świąteczne. Naszym kolejnym celem było Muzeum Okręgowe, znajdujące się w dawnych budynkach klasztornych Pijarów. Po muzeum oprowadziła nas pani przewodnik, która w interesujący sposób opowiedziała o znajdujących się tam zbiorach jak i o samym budynku muzeum. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii, anegdot związanych z pochodzeniem oglądanych eksponatów, a mogliśmy podziwiać Galerię Malarstwa Europejskiego oraz Polskiego, wystawę archeologiczną „Pradzieje Polski południowo-wschodniej”, a także wystawę czasową ukazującą dorobek cenionego płatnerza pochodzącego z Łańcuta. Ubogaceni wiedzą oraz niezapomnianymi wrażeniami udaliśmy się do galerii na posiłek i zakup pamiątek z wyjazdu. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy wieczorem do domów.