• Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach

          • 25 listopada w SP nr 1 w Domaradzu na rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach spotkały się najlepsze drużyny  z czterech powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, leskiego i sanockiego. Nasza drużyna złożona z uczniów klasy 8 dzielnie walczyła z pozostałymi uczestnikami rozgrywek, odnosząc zwycięstwa, remisy i porażki. Tym razem  nie udało nam się uplasować na miejscu dającym awans do finału wojewódzkiego. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy "połamania wieży" w finale już we wtorek.

          • Turniej szachowy w Bóbrce

          • W Bóbrce w sobotę (19.11) odbył się turniej szachowy na V i IV kategorię szachową. Z naszej szkoły w turnieju zagrali Magda i Irek z klasy III, Karol z klasy V i Antek z klasy VII. Gratulujemy serdecznie Magdzie i Karolowi, którzy wypełnili normę na V kategorię szachową.

          • Dzień Życzliwości

          • Dzisiaj jest ,, Dzień Życzliwości", Myczkow wita wszystkich gości.
            21 listopada kolejny raz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości w naszej szkole. W tym roku przedstawiciele Samorządu przygotowali dla całej społeczności szkolnej niespodziankę w postaci specjalnej ,,ścianki" do robienia zdjęć. Każdy, kto napisał kilka miłych słów pod adresem innych lub okazał życzliwość swoim koleżankom i kolegom mógł w ich towarzystwie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętnych nie brakowało, na przerwie przed ścianką zebrała się spora grupa uczniów. W akcji wzięli też udział nauczyciele. Dobra zabawa, miłe słowa i uśmiechy na twarzach uczestników dowodziły, że organizowanie ,,Dnia Życzliwości"ma sens. Pamiętajmy o niej i okazujmy ją sobie jak najczęściej

          • Czwartaki w Laboratorium Przyszłości

          • Dziś klasa 4 zawładnęła Laboratorium Przyszłości.

            Rozgrzaliśmy długopisy 3D, żeby poćwiczyć robienie ozdób na choinkę. Następnym razem produkcja ruszy pełną parą.

            Powstały też ciekawe konstrukcje z klocków, a niektórzy kodowali trasy z Ozobotami... Dzwonek oczywiście nam nie przeszkodził i najwytrwalsi uczniowie z chęcią zostali dłużej, aby dokończyć swoje dzieła

          • Piknik Naukowy

          • 19 listopada chętni uczniowie naszej szloły mieli możliwość uczestnictwa w Pikniku Naukowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wołkowyi. Zajęcia prowadzone były przez grupę wolontariuszy Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

            Warsztaty poprowadzili  studenci Politechniki Rzeszowskiej. Zajęcia warsztatowe obejmowały zagadnienia  z kryminalistyki, zarządzania, edukacji finansowej, zagadek matematycznych i współpracy.  

            Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejną edycję.

          • Wyjazd klasy 8 na Dni Otwarte

          • Korzystając z zaproszenia szkół ponadpodstawowych, ZS nr 3 w Sanoku oraz ZSTiA w Lesku, nasi ósmoklasisci mieli możliwość zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną tychże szkół.

            Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i profesjonalną organizację.

            Tego rodzaju wydarzenia są niezmiernie ważne dla uczniów klas ósmych, przed którymi trudne zadanie wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

            Mieliśmy również okazję spotkać się z naszymi absolwentami, których uśmiech utwierdził nas w przekonaniu, że dokonali dobrego wyboru.

          • Wizyta w schronisku

          • 16 listopada przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili schronisko Wesoły Kundelek w Lesku

            Przekazaliśmy zebrane dary, a nawet mieliśmy przyjemność zabrania czworonogów na spacer.

            Radość piesków i nasza była ogromna.

            Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do zbiórki wszystkim Uczniom oraz Rodzicom

          • Gminne obchody Święta Niepodległości

          • 11.11.2022 r. w Polańczyku odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych spod siedziby GOKSiT do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, gdzie miała miejsce Msza Święta koncelebrowana przez księży z dekanatu solińskiego na czele z prałatem ks. Wojciechem Szlachtą.

            Po mszy nastąpiło odśpiewanie hymnu narodowego, z uroczystym wciągnięciem flagi narodowej na maszt. Następnie odbyło się przemówienie Wójta Gminy Solina oraz złożenie przez delegację wiązanek pod tablicą upamiętniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W pierwszej kolejności kwiaty złożyli przedstawiciele Urzędu Gminy Solina wraz z wójtem gminy Panem Adamem Piątkowskim. Kolejno wiązanki zostały złożone przez: Radnych Rady Gminy Solina, Radnych Rady Powiatu Leskiego z terenu Gminy Solina, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Gminy Solina, przedstawicieli placówek oświatowych terenu Gminy Solina, przedstawicieli partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, kierowników ośrodków uzdrowiskowych z Polańczyka, Kierownika Posterunku Policji w Polańczyku, przedstawiciela Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lesku wraz z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych terenu Gminy Solina.

            Po wypuszczeniu gołębi pokoju, zgromadzeni na placu przy kościele przeszli do sali GOKSiT, gdzie odbył się występ Gminnego Chóru i Zespołu Wokalnego działającego pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie z/s w Polańczyku, a następnie miała miejsce uroczysta akademia przygotowana przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Myczkowie.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby ta uroczystość mogła odbyć się w tak wspaniałej oprawie oraz wszystkim zgromadzonym aby świętować ten dzień razem z nami. Cieszy nas, że jako świadomi obywatele tak licznie uczestniczymy w uroczystościach o charakterze państwowym.

            Źródło- tekst i zdjęcia: https://www.facebook.com/goksolina

             

          • Sukces Dominika!

          • 31 października Pan Wójt Adam Piątkowski wręczył nagrody najzdolniejszym uczniom naszej Gminy, w ramach obowiązującego programu wspierania edukacji zdolnych dzieci i młodzieży.

            Wszyscy nagrodzeni uzyskali średnie ocen powyżej 5,30, a najwyższa średnia to aż 5,63.

            Wśród nagrodzonych najzdolniejszych uczniów znalazł się nasz uczeń klasy VI- Dominik Traciak.

            Serdeczne gratulacje dla Dominika oraz jego rodziców.

            Życzymy samych sukcesów w dalszej nauce!

          • „Mała książka - wielki człowiek”

          • Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.

            Kornel Makuszyński

            Instytut Książki po raz kolejny prowadzi edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

            Nasza biblioteka szkolna tradycyjnie włączyła się w akcję zachęcania pierwszoklasistów  do czytania,  rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych jak i tej odkrywanej samodzielnie

            Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał  z rąk Pani Dyrektor pakiet książeczek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem”.

            BM

          • "Świątynie Księdza Franciszka Stopy"- wyniki konkursu

          • „Sami możemy zrobić niewiele, razem tak dużo.”  /H. Keller/

             

            Podczas obchodów Dnia Patrona uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Świątynie Księdza Franciszka Stopy ". Była to praca nieziemsko grupowa. Wszyscy razem mimo „wielu głosów” i „lasu rąk” wykonali przepiękne dzieła, choć to wcale nie było takie łatwe. W konsekwencji prace zostały demokratycznie ocenione i docenione. Wszystkie były wspaniałe, a tylko dlatego, że wykonane dłońmi zgodnie współpracujących twórców.

            Życzymy sobie i Wam Kochani, aby taka współpraca trwała lata.

             

            I miejsce- kl.0 „Pszczółki” (Ola, Markiian, Helenka, Julia, Mieszko, Aleksander, Zosia, Hubert, Milenka, Elena, Bartek, Borys, Natalka, Michał, Jakub)

            II miejsce- uczniowie kl.5 (Amelka, Kinga, Maciek, Milena, Nazar, Nikola, Zuzia N., Wiktoria)

            III miejsce- uczniowie kl. 4 (Jakub, Milena, Natalia, Tola, Weronika)

            BM

          • Jesienne warsztaty w Dukli

          • W ramach współpracy z Karpackim Parkiem Krajobrazowym uczniowie klas 6 i 7 brali udział 20.10.2022 w jesiennych warsztatach w ośrodku MPK w Dukli. Zwiedzając sale edukacyjne młodzież poznawała florę , faunę i geologię Podkarpacia. „Gwoździem” programu okazało się sadzenie lasu w słoikach. Ważnym punktem okazało się również ognisko. Na zakończenie warsztatów odbyła się gra terenowa, w czasie której wszyscy przednio się bawili. Po wyjeździe z Dukli młodzież odwiedziła największy sklep w Krośnie – VIVO, dzięki któremu wrócili do domu z dużymi pakunkami. Nad bezpieczeństwem czuwały Panie – Agnieszka Dereń, Ewa Maszczak oraz Patrycja Paradowskiea. Serdeczne podziękowania.

            AD

      • Kontakty

        • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
        • 134692005, 512178943
        • Myczków 109 38-610 Polańczyk Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • FB szkoła