• Wycieczka do Wrocławia

• W dniach 19-22 czerwca uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Wycieczka w tak odległą część Polski była możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego programu #PoznajPolskę. Wnioskowana kwota jaką otrzymaliśmy to aż 15 000 zł .

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia:

Wrocławskiego Zoo

Hydropolis

Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Hali Stulecia

Panoramy Racławickiej

Zamku Książ

Ponadto mogliśmy zobaczyć multimedialny pokaz fontanny, a wraz z przewodnikiem poznawaliśmy zakątki najpiękniejszej części Wrocławia- Starego Miasta- Ostrowa Tumskiego. Przy okazji oczywiście szukaliśmy wrocławskich krasnali

Serdeczne podziękowania dla Biura Podróży PAWUK za organizację wycieczki oraz p. Pawłowi Podkalickiemu za fantastyczne pilotowanie naszej grupy

Paniom Paulinie, Ani i p. Marzenie dziekujemy za opiekę nad naszymi pociechami. Wycieczka była naprawdę intensywna i wymagała nie lada kondycji, nasi uczniowie zasługują na wielką pochwałę za WZOROWE i kulturalne zachowanie

• Podsumowanie projektu Serce i Pomoc

• Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem
            stosunku człowieka do człowieka.
             św. Jan Paweł II

Nasza szkoła już po raz drugi brała udział w autorskim projekcie Podkarpackiego Kuratora Oświaty organizowanego dla szkół podstawowych województwa podkarpackiego pod hasłem:

SP - to więcej niż szkoła podstawowa!

Udział w projekcie zapewnił uczestnikom wiele pozytywnych doznań. Przede wszystkim ułatwił łagodniejsze przejście z kl. III do kl. IV , dzięki czemu obniżył się poziom stresu. Wszelkie działania zmierzały do wzmocnienia więzi w grupie, tworzenia przyjaznych warunków do nauki i zabawy, wykazywania własnej inwencji twórczej. Innowacyjne rozwiązania rozwijały kreatywność i kompetencje oraz kształtowały pozytywny stosunek do nauki. Uczniowie chętnie korzystali z ciekawych i różnorodnych form pracy na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.
            Z radością uczestniczyli w konkursach, wyjściach integracyjnych i wycieczkach. Wspólnie i aktywnie spędzane przerwy były okazją do zawiązywania przyjaźni i wykazywania się tolerancją oraz empatią. Zaangażowanie rodziców pozwoliło na wspólne spędzanie czasu po zajęciach edukacyjnych podczas organizowanych spotkań i wycieczek.

Zdjęcia z działań projektowych w naszej szkole