• Konkurs z języka angielskiego

• #serceipomoc

7 czerwca uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w konkursie czytania w języku angielskim.

1 miejsce zajęła Ola Jankowska z kl. 2,

2 miejsce: Magdalena Tymejczyk, kl. 3,

3 miejsce: Hania Dziedzicka, kl. 2.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok :)

• SZKOŁA Z KLASĄ

• Nasza szkoła bierze udział w bezpłatnym programie „Razem w Klasie” organizowanym przez Fundację
            Szkoła z Klasą, który wspiera grono pedagogiczne w pracy z dziećmi i młodzieżą. W związku z tym dostaliśmy pokaźny pakiet bezpłatnych materiałów z gotowymi narzędziami do prowadzenia ciekawych zajęć integracyjnych i poprawiających dobrostan uczniów i uczennic, również w klasach wielokulturowych.
            Otrzymaliśmy karty „Krople uważności”, piłeczki sensoryczne, wielkoformatowe kolorowanki, kalambury „Razem w klasie. Wspólny język”, infografiki oraz segregator z informacjami jak radzić sobie ze stresem, o zabawie w edukacji i barierze językowej.
            Z pewnością materiały otrzymane w ramach programu uatrakcyjnią zajęcia dodatkowe z naszymi
            uczniami.

• Konkurs plastyczny KRUS i wyróżnienie dla Oli z klasy 2

• Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty„Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” organizowanym przez /KRUS/  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Jankowska zdobyła wyróżnienie– w XIII Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” organizowanym przez /KRUS/  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ola była w Nowosielcach na wręczaniu dyplomów i nagród. Otrzymała gry, bilety na kolejkę, bon pieniężny i inne nagrody. Laureaci zaproszeni byli do udziału w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w formie pikniku w dniu 30.05.2023r.  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach.

Gratulacje dla Oli

Gratulacje również dla tych uczniów, którzy zdecydowali się reprezentować naszą szkołę w tym konkursie.

• Dzień Mamy, kl. 1-3.

• Dzień Mamy to jeden z najpiękniejszych dni w roku, także dla społeczności szkolnej.Zaproszenie umieszczone było na stronie szkoły. Uroczystość odbyła się 31 maja 2023 roku i była oglądana przez panią Dyrektor Joannę Kapalską i Mamy.  Dzieci z klas: 1, 2 i 3  zaprezentowały bogaty i wzruszający  program poetycko-muzyczny. Były piosenki, wiersze i na koniec laurki. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie! Mamusie podziwiały ze wzruszeniem występy swoich pociech. Sto lat” zwyczajowo w wykonaniu dzieci klas I-III. Występ artystyczny przygotowały p. D. Barańska, B. Dymińska i B. Kaluta. W całej uroczystości pomagali pani Sylwia i pan Henryk. Na zakończenie usłyszeliśmy miłe słowa od pani Dyrektor.

• Sukces naszych uczniów!

• #serceipomoc

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

30 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się: Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 2- 8 uczniów i  z klasy 3- 4 uczniów. Nasi uczniowie uczestniczyli w tych zawodach po raz pierwszy.

Konkurs był testem jednokrotnego wyboru składającym się z 21 pytań. Do każdego pytania podane były 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Czas pisania testu to 60 minut.  Po przeprowadzeniu konkursu wypełnione karty odpowiedzi koordynator szkolny przesyła  do firmy DELTA.

Każda szkoła, w której zorganizowany zostanie konkurs, otrzyma certyfikat placówki rozwijającej talenty. Każdy uczestnik bez względu na uzyskany wynik otrzyma dyplom uznania.
            Oto nasi odważni intelektualiści:

Michał Budziak, klasa 2  - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,

8 miejsce w kraju

Karol Szumański         klasa 2 -   laureat, 12 miejsce w kraju

Gabriel Dziedzic          klasa 2 -   laureat, 14 miejsce w kraju

Bartek Szlama             klasa 2 -    laureat, 19 miejsce w kraju

MagdalenaTymejczyk klasa 3  -  laureat, 19 miejsce w kraju

Sebastian Fedorowicz klasa 2  - 21 miejsce w kraju

Jakub Czech klasa 2  -                27 miejsce w kraju

Hanna Dziedzicka klasa 2  -      27 miejsce w kraju

Piotr Owoc klasa 2            -       43 miejsce w kraju

Natalia Wilczyńska klasa 3  -     25 miejsce w kraju

Ireneusz Matuszewski klasa 3  - 33 miejsce w kraju

Daniel Ferczyk klasa 3  -           39 miejsce w kraju

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Zachęcam innych do  intelektualnego  współzawodnictwa w przyszłym roku.

Szkolny koordynator Barbara Kaluta

• Wycieczka klasy 7

• 1 czerwca klasa 7 wraz z uczniami SP w Wołkowyi wybrała się na całodniową wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych i widowiskowych pokazach z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej, następnie udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy film "Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa.", a na koniec był czas na posiłek i chwilę relaksu oraz integracji.

• Dzień Dziecka w Zerówce

• 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. W klasie 0 przez cały dzień towarzyszyła nam zabawa. Zaraz po śniadaniu dzieci wyszły na plac szkolny, gdzie zaprezentowały swoje umiejętności plastyczne malując kolorową kredą. Powstały piękne i ciekawe prace. Następnie odbyły się zawody sportowe. Drużyny dziewczynek i chłopców wypadły znakomicie. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek i przepyszne lody, komponowane według gustu i pomysłu dzieci. Na koniec krótkie popisy taneczne i zabawy na sali gimnastycznej. Było wspaniale!