• Wycieczka klas 4-6 do Rzeszowa

• W dniu 18.05 uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszą
            atrakcją było zwiedzanie Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Jest To
            nowoczesny ośrodek popularyzujący naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie
            programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem,
            kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia.
            Następnym punktem wycieczki była Politechnika Rzeszowska, na której uczniowie wzięli
            udział w trzech różnych warsztatach. Po zajęciach dzieci zjadły obiad i udały się do Kina
            Helios na film „Pimi z krainy tygrysów”.
            Wycieczka miała charakter edukacyjno-integracyjny ze względu na fakt iż uczestniczyły w
            niej inne szkoły z Gminy Solina. Całość wycieczki dofinansowana została z funduszy Gminy
            Solina.

• W zdrowym ciele, zdrowy duch!

• 15 maja nasi młodsi uczniowie z klas I-III mogli uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych na temat zdrowego odżywiania. Pani dietetyk Natalia Suwała podczas pogadanki zwróciła uwagę na wartościowe produkty, których nie powinno zabraknąć w naszej diecie oraz  wskazała te których stanowczo powinniśmy unikać.

Przekazaną wiedzę dzieci miały możliwość zastosować w praktyce podczas zabawy na przyniesionych przez Panią produktach.

Ponadto uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca dietetyka oraz kto może skorzystać z jego pomocy. Pani Natalia rozdała również dzieciom zaproszenia oraz vouchery na konsultację dietetyczną.

• Konkurs muzyczno-recytatorski

• #serceipomoc

12 maja 2023  w Muzeum  w Sanoku odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za udział w  wojewódzkim konkursie muzyczno -recytatorskim organizowanym przez Posła  Piotra Uruskiego.

Milenka Sowa z kl. II zajęła w nim 2 miejsce. Raz jeszcze GRATULUJEMY!

• „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”

• Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne hasło TB brzmi „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA” Autorką hasła „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu.

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Zapraszam wszystkich do aktywnego włączenia się w obchody Tygodnia Bibliotek naszej szkole. Co będzie się działo?  Każdego dnia nowe informacje na drzwiach biblioteki i na fejsbukowej  stronie szkoły.

• 232 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W dniu 03.05. 2023r. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, nasz poczet sztandarowy wziął udział w uroczystej Mszy  Świętej z okazji 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Obchody 10-lecia Muzeum w Myczkowie

• Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Aldona, Paulina i Błażej pod opieką Pana Artura reprezentowali Zespół Szkolno Przedszolny w Myczkowie na uroczystości 10- lecia Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie.

Dziękujemy za zaproszenie na tak ważne dla regionu wydarzenie.

Ze względu na pogodę zostały odwołane występy Chóru Szkolnego i Dzieci z Publicznego Przedszkola w Myczkowie.

• II miejsce Milenki z kl. III

• Milenka Sowa z kl. III wzięła udział w konkursie recytatorsko-muzycznym z okazji Święta Flagi. Zajęła zaszczytne II miejsce w swojej kategorii wiekowej 8-14 lat.

Serdeczne gratulujemy i życzymy kolejnych wokalnych sukcesów!

Gala finałowa rozdania nagród oraz koncert laureatów odbędzię się 12 maja o godz. 17.00 w sali gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku.

• Akcja CZYSTA RZEKA

• Wspólna Akcja dla Ziemi ,dla rzeki San polega na tym, że szkoły zbierają się w wyznaczonym miejscu.Moze to być teren nabrzeżny rzeki San, okoliczny potok lub teren zielony/rekreacyjny w okolicy szkoły. Dzieci otrzymuja pakiety startowe (worki i rękawiczki) i razem dbamy o nasze najpiekniejsze miejsca w okolicy zbierając odpady.

Po zakonczeniu akcji dzieci otrzymują dyplomy!

Zwieńczeniem wydarzenia będzie wybranie szkoły z zebraną największa ilością odpadów.

Szkoły walczą o tytuł PROTEKTORA rzeki 2023 . Tytuł ten przyznamy szkole z powiatu leskiego i powiatu sanockiego.