• Lekcja WOS w terenie

• W ubiegłym tygodniu uczniowie kl.8 uczestniczyli w krótkiej wycieczce edukacyjnej do Urzędu Gminy Solina z/s w Polańczyku. Jej celem było zapoznanie się uczniów z działalnością podstawowej komórki samorządu terytorialnego oraz zakresem jej zadań. Ósmoklasiści odwiedzili referaty odpowiadające za obsługę ewidencji ludności, gospodarkę odpadami, byli też w sali ślubów i w sali obrad Rady Gminy. Mieli możliwość porozmawiać z Panem Wójtem oraz z z jedną z Pań Radnych w gminie.
            Na wszystkie pytania cierpliwie odpowiadała Pani Sekretarz, która oprowadzała nas po budynku urzędu.
            Dzięki tej krótkiej wycieczce wiemy gdzie można odebrać kody na worki że śmieciami, gdzie można uiścić opłaty i gdzie, w przyszłości, będziemy składać wniosek o dowód osobisty.

• Wycieczka klasy 3

• W piątek 15 grudnia cała klasa 3. Pod opieką  wychowawczyń i mam była na wycieczce w Lesku. Z samego rana obejrzeliśmy film „Trolle 3”. To kolejna część animacji, opowieść o królestwie trolli. Film pełen jest muzyki, tańca i żartów. Opowieść o prawdziwej przyjaźni. Po seansie poszliśmy do sali zabaw „Fiku-Miku”. Już od wejścia zaprasza do wspaniałej zabawy, basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód, boisko do gry w piłkę i różnorodne zabawki. Po godzinnej, szalonej i wspaniałej zabawie pojechaliśmy do cukierni. A tam każdy kupował według życzeń: ciastka, ciasteczka, koktajle, galaretki, piłeczki.  To był fantastyczny dzień pełen śmiechu, radości i słodkiego szczęścia. Dziękujemy mamom pani Ewelinie i pani Agnieszce za pomoc w organizacji
            i opiece podczas wycieczki.

• Mikołajkowy wyjazd klasy 5

• Kochany Święty Mikołaju!
            Dziękujemy Ci za wspaniały dzień. Wycieczka dała nam wiele satysfakcji. Zwiedziliśmy zaporę wodną w Solinie- źródło energii odnawialnej. To dopiero budowla! A jaka niesamowita w środku!!!U niektórych z nas nawet obudziła dreszczyk emocji :) Po tak rozpoczętym dniu, pełni wrażeń wyruszyliśmy do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach. Dowiedzieliśmy się, że w kiedyś mieściła się tu szkoła i to z internatem. Ciekawostką była też informacja, że w Cisnej znajdowała się huta żelaza. Wspólnie z paniami przewodniczkami przygotowaliśmy pierniczki, a także wykonaliśmy świąteczne świeczki. To były ciekawe zajęcia.
            Z Uherzec udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych. Stare- nowe muzeum przywitało nas nowoczesną odsłoną. Fauna i flora Bieszczadów zachwyciła nas wszystkich. Otrzymaliśmy ogrom wiedzy „w pigułce”, którą nie tylko usłyszeliśmy, mogliśmy też obejrzeć animacje i dotknąć niektórych rekwizytów. Warto było to zobaczyć!
            Zwieńczeniem naszego wyjazdu był pyszny obiadek.Wiemy, że nie zawsze jesteśmy najgrzeczniejsi, ale cieszymy się Mikołaju, że dostrzegłeś nasze starania! Mamy nadzieję, że jesteś z nas dumny- bardzo się staraliśmy. Pięknie ziękujemy za dzień pełen wrażeń!
            Pozdrawiamy,
            uczniowie kl.5
            PS. Wszystkim Mikołajom- Rodzicom uczniów kl.5. dziękuję za wsparcie i pomoc przy organizacji
            wycieczki.
            Wychowawczyni kl.5.

• Pieczenie pierniczków w klasie 6

• W poniedziałek, 4 grudnia uczniowie klasy 6 przygotowali świąteczne pierniczki. Poświęcili swój wolny czas i oddali się eksperymentom kulinarnym po lekcjach. Byli bardzo chętni do działań. Pachniało w całej szkole, zwabiło to samą Panią Dyrektor, która pozytywnie oceniła zaangażowanie uczniów. Cała akcja zakończyła się sukcesem, a pierniczkami będziemy się delektować w czasie klasowej wigilii.
            PRZEPIS na PIERNICZKI:

13 uczniów klasy 6,

1 wychowawczyni,

2 wiadra chęci do pracy,

8 łokci pozytywnej energii,

25 metrów przestrzeni kuchennej,

2 łyżeczki cierpliwości,

6 kilo dobrej zabawy i....... GOTOWE! Życzymy wszystkim udanych świątecznych wypieków.

• Dzień Piżamy

• Dzień Piżamy tradycyjnie obchodzony jest 27 listopada. Z uwagi na ,,natłok" imprez i uroczystości szkolnych w listopadzie, w tym roku Dzień Piżamy obchodziliśmy 1 grudnia. Samorząd zaprosił do tej akcji wszystkich uczniów i nauczycieli. Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się zaprezentować nam swoją nocną garderobę."

• Zabawa Andrzejkowa 2023 :)

• W dniu 27.11 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. O świetną atmosferę, kreatywną zabawę i uśmiechy na twarzach naszych uczniów zadbali dj RUFIO i dj Claudia. W przerwie od zabawy dzieci otrzymały również długo wyczekiwaną nagrodę - pizzę, za stworzenie z odpadów zjawiskowych robotów, zwierząt, mebli, które powstaly podczas eko-konkursu w ramach projektu Ekopracowni OZE.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałą zabawę, a sponsorowi za pyszną pizzę.