• Odznaki Naleśnikowego Kucharza zdobyte!

• W piątek, 7 października 2022r. uczniowie kl.4 „opanowali” Laboratorium przyszłości. Dzięki
            wyposażeniu jakie posiadamy w naszej pracowni i wsparciu rodziców wychowankowie
            wkroczyli do akcji. Po przygotowaniu stołu, rozpoczęli batalię z naleśnikami. Najpierw ciasto,
            które z każdą chwilą przybierało niesamowite kolory. Następnie smażenie i oczywiście
            nadziewanie samymi pysznościami. Uczta była wyśmienita, bo wykonana od początku do
            końca przez samych uczestników. Zapachy wydobywające się z pracowni unosiły się po całej
            szkole. Na korytarzach dało się słyszeć tęskne wzdychania, a może nawet „burczenia” w
            brzuszkach;)
            Ach, co to był za dzień!
            Gratuluję Czwartoklasistom wytrwałości, zapału i zdyscyplinowania.
            Wychowawczyni kl.4 Beata Michoń

• Jesienne zwiedzanie kl. 4 i 5 - Skansen w Sanoku

• 4 października 2022r. uczniowie kl. 4 i 5 wraz z wychowawczyniami brali udział w wycieczce do Sanoka. Dzieci najpierw uczestniczyły w lekcji historycznej w Muzeum Budownictwa Ludowego. Dzięki Pani przewodnik poznały historię trzech wyznań. Zwiedziły kościół, cerkiew oraz synagogę czyli żydowską bożnicę. Następnie obejrzały Rynek Galicyjski będący rekonstrukcją galicyjskiego miasta. Znajduje się na nim karczma, poczta, urząd gminy, apteka, remiza, sklep, piekarnia z cukiernią, domy żydowskie, dom nauczyciela, woźnicy oraz zakłady – stolarski, fryzjerski, krawiecki, szewski, zegarmistrzowski i fotograficzny.

Pani przewodnik opowiadała bardzo ciekawie i wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem.

Kolejny punkt to drugie śniadanie, co było chyba największą atrakcją wyjazdu. Z pełnymi brzuszkami wyruszyliśmy obejrzeć Rynek w Sanoku oraz neoromański Kościół Franciszkanów w Sanoku- perełkę architektury.

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sanoku Pani Aneta uraczyła wszystkich opowieścią o mieszkańcach tego miejsca. Zafascynowani historycznymi postaciami, które miały związek z Sanokiem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Podczas podróży do domu mieliśmy okazję usłyszeć krótką historię pana Czesława Wawrosza związanego z Myczkowem.

Pełni wrażeń i osobistych przemyśleń wróciliśmy do Myczkowa.

• "NOC BIBLIOTEK"

• 1 paździenika mieliśmy ogromną przyjemnośc skorzystania z zaproszenia Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki oraz Publicznej Biblioteki w Polańczyku do udziału w akcji "Noc Bibliotek".

Spotkanie rozpoczęło się koncertem z cyklu "Z klasyką przez Polskę". Kolejnym wydarzeniem, szczególnie wyczekiwanym przez dzieci, były warszataty plastycznie na których dzieci wykonały przepiękne lampiony jesienne. Ostatnim punktem wydarzenia był pokaz filmów w PLANETARIUM. Dzieci mogły przenieść się w kosmos, co okazało się fantastyczną atrakcją, a dzięki uprzejmości organizatorów projekcja została przedłużona na prośbę dzieci. Raz jeszcze serdeczne podziękowania kierujemy organizatorom tego wydarzenia.

AC

• Wycieczki do Soliny

• W dniach 28.09- 30.09 nasi uczniowie mieli okazję skorzystać z nowej atrakcji powstałej w Solinie. Było to moźliwe dzięki zaproszeniu jakie otrzymaliśmy od pana wójta Adama Piątkowskiego oraz PKL  do skorzystania z pakietu atrakcji związanych z kolejką gondolową pod zarządem PKL w Solinie.
            W pakiecie było:

• zwiedzanie wystawy multimedialnej  ,,Jak powstaje prąd”,
            • wyjazd i podziwianie przyrody Bieszczadów z wieży widokowej
            • zabawy w parku rozrywki ,,Tajemnicza Solina”.

Jednakże największą atrakcją całej wycieczki był przejazd kolejką gondolową. Nasi uczniowie pod opieką  nauczycieli i rodziców w pełni wkorzystali czas spędzony w Solinie. Mimo ponurej pogody w szampańskich humorach odkrywali kolejne zagadki związane ze światem Biesów i Czadów. Z zainteresowaniem śledzili informacje dotyczące pracy zapory w Solinie, podziwiali widoki nie tylko z wagoników kolejki ale i z wieży widokowej korzystając z chwilowej ,,przerwy” w deszczu.  Po intensywnym zwiedzaniu uczniowie zatrzymali się w klimatycznej Karczmie na krótki posiłek i chwilę oddechu.  Pełni pozytywnych  wrażeń  wrócili  popołudnie do swoich domów. Bardzo dziękujemy panu Wójtowi,  przedstawicielom PKL w Solinie za umożliwienie spędzenia czasu uczniom w tak atrakcyjny sposób.

Podziękowania kierujemy również do Rodziców, których pomoc była nieoceniona podczas sprawowania opieki nad dziećmi.

AS, SS

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

• W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki uczniowie na lekcjach muzyki przygotowali małe recitale. W szkole można było usłyszeć talenty wokalne, taneczne i koncerty instrumentalne.

Na lekcjach plastyki uczniowie wykazali się kreatywnością tworząc ciekawe plakaty ukazujące muzykę . Życzymy dalszych sukcesów muzycznych i plastycznych!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku