• Podsumowanie "Tygodnia REweLACJI"

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Dni 14-18.03 były dniami Tygodnia REweLACJI zorganizowanymi w ramach realizowanego projektu SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO.

Było głośno i radośnie, było dużo wspólnej zabawy i rozmów. Mnóstwo pozytywnego zamieszania zagościło w murach naszej szkoły.

Były m.in. planszówki, piłkarzyki, okulary VR, wspólne zabawy z p. Ulą oraz dzień, w którym na szkolnych korytarzach spotkać można było prawdziwe damy i dżentelmenów.

W klasowym konkursie savoir-vivre dla klas I-III, pierwsze miejsce zajęła klasa II.

Natomiast w klasach IV-VIII, pierwsze miejsce( po rozwiązaniu niełatwego testu) zajęła Aldona z kl. VII,

drugie miejsce zdobyła Justynka z kl. VI, natomiast trzecie miejsce należało do dwóch uczniów: Dominika z kl. V oraz Dawida z kl. VIII.

Serdeczne gratulacje !

Chcieliśmy poinformować, że podczas kiermaszu charytatywnego zebraliśmy imponującą kwotę, bo aż 4218,44 zł. Częściowo zostały już zakupione i przekazane najpotrzebniejsze rzeczy, dla dzieci z Ukrainy, które dołączyły już do naszej szkolnej społeczności.

Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, którzy zechcieli zaangażować się w zbiórkę i dostarczyli przepyszne przekąski, ale też za pomoc w sprzedaży i pilnowaniu porządku na samym kiermaszu. Wszystko znikało w mig :)

Na podziękowania zasługują również uczniowie-wolontariusze, którzy sumiennie i odpowiedzialnie zajmowali się sprzedażą.

Panu Wiesławowi Matuszewskiemu bardzo dziękujemy za wypożyczenie stołu z piłkarzykami, a tatusiom za jego dostarczenie do szkoły.

• "Matematyka, to jakiś kosmos"

• Dzień Matematyki 2022

W ubiegłym tygodniu, w ramach lekcji matematyki organizowaliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: „Matematyka, to jakiś kosmos”.

Wszyscy uczniowie z klas 4-8 mierzyli się z quizem, zawierającym pytania i zadania, które nie zawsze wymagały wiedzy matematycznej, a jedynie często otwartego umysłu i chęci do zabawy z matematyką.

Quiz został przygotowany przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, ale pragniemy dodać, że 2 zadania z tego quizu są autorstwa nauczyciela naszej szkoły Pauliny Pach.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspólną zabawę oraz już dziś zapraszamy do kolejnej edycji za rok.

• Dzieci-dzieciom

• 28 Bieszczadzka Gromada Zuchowa  przy Szkole w Myczkowie

Bardzo prosimy o wsparcie naszych dwóch akcji :

I. Niezbędna Paczka dla Niemowlaczka

II. Dzieci – Dzieciom. Paczki Radości

Niezbędna Paczka dla Niemowlaczka

W odpowiedzi na apel burmistrza Ustrzyk Dolnych i  dyrektorką Środowiskowego Domu Samopomocy, w którym utworzono punkt zbiorki „niemowlęcej”,  będziemy przygotowywać kompletne paczki, które  przekazywane będą mamom.

W paczce powinny znaleźć się rzeczy najpotrzebniejsze do opieki nad niemowlętami m.in. ubranka (body, koszulki, śpioszki),kocyk,   pieluchy, chusteczki nawilżane,  krem do pielęgnacji, butelka, mleko modyfikowane  lub dla starszych niemowląt kaszki mleczne, żywność w słoiczkach.

Paczka powinna być opisana: np.  chłopiec/ dziewczynka i rozmiar  np.  56-62.

Przygotowane paczki pozostawiamy w szkole w Myczkowie.

Przygotowujemy też paczki, które będą wręczane ukraińskim dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Co powinno znaleźć się w takiej paczce?

- kolorowanka

- mały zestaw kredek

- mała maskotka

- opakowane słodycze

- własnoręcznie napisana kartka ze słowami wsparcia, rysunkiem itp.

-dla starszych dzieci może to być jakaś łamigłówka, układanka.

Paczki powinny być opisane: chłopiec/dziewczynka i przedział wiekowy np. 6-9 lat, 10-12 lat.

Koordynatorka akcji w Hufcu Bieszczadzkim -hm. Małgorzata Kowalska Tel. 602 617 129.

Czuwaj!

W  szkole w Myczkowie paczki z akcji harcerskiej przekazujemy   druhnie Barbarze Kalucie

• Przyjęcia dzieci-obcokrajowców

• Informujemy, że  w celu umożliwienia realizacji obowiązku szkolnego zgłoszenia dzieci-obcokrajowców w wieku szkolnym dokonywane są bezpośrednio u Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Myczkowie,

tel.: (13) 469 20 05

Zgłoszenia rozpatrywane będą do osiągnięcia maksymalnej przewidzianej przepisami ilości  uczniów
            w funkcjonujących ogólnodostępnych oddziałach.

Zgłoszenia, o którym mowa wyżej, należy dokonać po wcześniejszym uzyskaniu numeru PESEL.

Do pobrania:

wniosek_o_przyjecie_do_szkoly_obcokrajowca(1).docx

Od dnia 16.03.2022 r. w Urzędzie Gminy Solina z/s w Polańczyku rozpocznie się przyjmowanie wniosków o nadanie numeru PESEL obywatelom Ukrainy. Organ Gminy potwierdza tożsamość na podstawie następujących dokumentów: dokument podróży, Karty Polaka lub inny dokument ze zdjęciem, umożliwiający ustalenie tożsamości, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia również dokument potwierdzający urodzenie.

Możliwa jest również weryfikacja tożsamości na podstawie dokumentu unieważnionego, jeśli umożliwia on ustalenie tożsamości danej osoby.

W celu usprawnienia obsługi petentów informujemy, że wniosek o nadanie numeru PESEL do wcześniejszego uzupełnienia zawartych danych, pobrać można w siedzibie Urzędu Gminy lub pod wskazanym adresem:

W trakcie realizacji wskazanych czynności należy przestrzegać wszystkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

• Terminy spotkań z wychowawcami

• kl. 1 - 10.03 (czwartek), godz. 16.00

kl. 2 - 09.03 (środa), godz. 16.00

kl. 3 - 09.03 (środa), godz. 16.00

kl. 4 - 09.03 (środa), godz. 16.15

kl. 5 - 08.03 (wtorek), godz. 15.30

kl. 6 - 09.03 (środa), godz. 16.00

kl. 7 - 08.03 (wtorek), godz. 16.00

kl. 8 - 10.03 (czwartek), godz. 16.30

Zapraszamy serdecznie

• Zbiórka darów dla uchodźców

• Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy.

Wszystkie artykuły zostały przekazane Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Polańczyku, a część trafiła już do rodzin przebywających na naszym terenie.