Aktualności

          • Hufcowy Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”

          • 12 marca 2019 roku w Lesku odbył się Hufcowy Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”. Tegoroczna tematyka konkursu nawiązywała do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i utworzenia "Szarych Szeregów" oraz 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W recytacjach harcerskich wzięły udział zuchy  i harcerze z Myczkowa przygotowane przez druhny drużynowe Agnieszkę i Basię. Jury było zachwycone. Dzieci z Myczkowa mówiły wiersz i prozę. Wszyscy nasi uczestnicy zajęli najlepsze miejsca. Zuchy: Antoni Budziak zajął 1 miejsce; Wiktoria Wilczyńska zajęła 2 miejsce. Jeśli chodzi o harcerzy to w grupie młodszej Paulinka Benewiat zajęła 1 miejsce, a Kamila Benewiat 3 miejsce. W grupie  starszych harcerzy Gabriela Budziak zajęła 1 miejsce ,a Kasia Rafalska 3 miejsce. Gratulacje ! [BK]

             https://photos.app.goo.gl/csKGYf8hM1gazrya7     ZDJĘCIA




             

          • Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego – finał

          • Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego – finał

            W ubiegły piątek zakończyła się trzecia edycja konkursu kulinarnego zorganizowanego w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, w którym nasze uczennice brały udział. Przed nimi stanęło trudne zadanie, miały przygotować deser rodem z Ameryki. Pomysłów naszym dziewczynom nie brakowało, ostatecznie zdecydowały się na ciasto czekoladowe i krem z czarnymi jagodami. Rywalizacja drużyn biorących udział w konkursie była zacięta, poprzeczka kulinarna wysoko postawiana, a wszystkie potrawy smakowicie wyglądały. Przedstawicielki naszej szkoły w klasyfikacji ogólnej, po przygotowaniu trzech dań, zajęły czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!! [AS]  ZDJĘCIA




             

          • Ziemniaczane historie

          • ,,Ziemniaczane historie”

            Taką myśl przewodnią zawierała tegoroczna edycja konkursu kulinarnego zorganizowanego przez ZSZ nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku. Celem konkursu było zaprezentowanie dania rodem z kuchni polskiej, niemieckiej lub irlandzkiej, w której główną rolę grał ziemniak. W jury konkursu była znana blogerka, a zarazem jeden ze sponsorów tego wydarzenia - pani Monika Lemko. Przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie klasy VIII, którzy podjęli to wyzwanie, mieli wiele pomysłów na to, w jakiej odsłonie zaprezentować ,,ziemniaka”. Ostatecznie zdecydowali się na innowatorski przepis na leniwe pierogi z żółtym serem i tradycyjną omastą. Poprzeczka była postawiona wysoko, młodzi adepci sztuki kuchennej z dwunastu szkół pokazali co potrafią! Dania były przeróżne, a wszystkie bardzo pyszne. Uczniowie wykazali się wielkim talentem i wyczuciem kulinarnym. Reprezentanci naszej szkoły znaleźli się w połowie peletonu i zyskali ogromne uznanie komisji, która wysoko oceniła smak potrawy oraz postawę i umiejętności naszego zespołu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz stosowne do zajętego miejsca nagrody. Daniel i Piotr wrócili do szkoły z akcesoriami kuchennymi, zestawem przypraw i książkami kulinarnymi z autografem pani Ewy Wachowicz.

            Życzymy im powodzenia na dalszej drodze poszukiwania ciekawych smaków. [AS] ZDJĘCIA

             




             

          • Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego

          • Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego

            Ruszyła trzecia edycja konkursu kulinarnego organizowanego przez Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych oraz Stowarzyszenie przy BSZS Inkubator Zawodowców. Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym należało przygotować przystawkę z Azji, drugi etap jest poświęcony daniu głównemu z Europy, a pomysłu na deser w trzecim etapie należy szukać w Ameryce. Przedstawiciele naszej szkoły, w tym roku uczennice klasy III gimnazjum, biorą udział w edycji tego konkursu dopiero drugi raz. 1 marca odbył się pierwszy etap zmagań kulinarnych i pierwsze punkty zostały zdobyte. Trzymamy mocno kciuki za nasze uczennice, choć tak naprawdę w tym konkursie wygrywają wszyscy, bo najważniejsze są nowe doświadczenia, nowe inspiracje kulinarne i nowe kontakty towarzyskie. [AS] ZDJĘCIA




             

          • GÓRA GROSZA POLICZONA!

          • GÓRA GROSZA POLICZONA!

            W tygodniu poprzedzającym ferie uczniowie naszej szkoły dokonali obliczeń bilonu zebranego w ramach akcji ,,Góra Grosza”. Najpierw posegregowaliśmy monety według nominałów, potem zajęliśmy się liczeniem ilości monet, a następnie zliczaniem ich wartości. Okazało się, że zebraliśmy sumę 300 złotych i 71 groszy ! Całość bilonu ważyła około 13 kilogramów, dlatego zgodnie z regulaminem akcji zapakowaliśmy go do dwóch kartonów i wysłaliśmy na adres Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że nasz wspólny wysiłek przyniesie uśmiech potrzebującym dzieciom. [AS] ZDJĘCIA




             

          • Siostry Franciszkanki

          • Dzisiaj odwiedziły nas Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej ze Strachociny. W swoim wystąpieniu zachęcały do wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Przedstawiły sylwetkę założyciela wspólnoty - Świętego Maksymiliana Kolbe oraz o poinformowały o warunkach wymaganych od kandydatów. ZDJĘCIA

             

             




             

          • Zawody ministrantów

          • 31 stycznia w Naszej Szkole odbyły się zawody ministranckie w piłce nożnej na etapie dekanalnym. Zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza i grupa starsza. Po około 3 godzinach rozgrywek zostali wyłonieni zwycięzcy.

            Grupa młodsza

            I miejsce - Bóbrka
            II miejsce - Polańczyk A
            III miejsce - Wołkowyja
            IV miejsce - Polańczyk B

            Grupa starsza

            I miejsce - Wołkowyja
            II miejsce - Polańczyk
            III miejsce - Górzanka
            IV miejsce - Myczków

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!!!" [A.D] ZDJĘCIA

             

             

             




             

          • Kolędowanie

          • II Uherczański Konkurs Kolęd i Pastorałek

            Dzisiaj, 29 stycznia 2019 roku nasi mili uczniowie osiągnęli kolejny sukces! Pojechali do sąsiedniej gminy by rywalizować z rówieśnikami w II Uherczańskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Nie było łatwo, ponieważ poziom wokalny solistów w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum był bardzo wysoki. Spory procent uczestników pobierało lekcje nauki śpiewu w szkole muzycznej lub uczestniczyło w warsztatach wokalnych. Liczba wokalistów też była większa. Adam Domański zdobył II miejsce za interpretację pastorałki „Stała się nam nowina” a Paweł Maszczak wyróżnienie za interpretację kolędy współczesnej „Mario czy ty wiesz”. Gratulujemy i zapraszamy do posłuchania nagrań oraz zdjęć. Dziękujemy Pani Ewie Maszczak za udział w potrójnej roli – rodzic, nauczyciel , opiekun. Dziękujemy Organizatorom i JURY za wspaniałą atmosferę konkursu. Wszyscy uczestnicy połączyli się w jeden wielki międzyszkolny chór i śpiewali wspólnie kolędy. Na instrumentach grały uczennice z Uherzec, opiekunowie zespołów a na akordeonie Adaś Domański. Całością „ rządziłam” ja – autorka tego sprawozdania ponieważ pani Agata Kobrzyńska zajęta była wypisywaniem dyplomów a Jury ocenianiem. Otrzymaliśmy zaproszenie na wiosenne edycje konkursu poezji śpiewanej do Ropienki i Uherzec. Może pojedziemy..? WARTO! [LR] ZDJĘCIA

             

             

             




             

          • Festiwal kolęd

          •  

            XVII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK „ Bieszczadzkie kolędowanie”

            Z wielką radością pragnę poinformować, że nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę podczas Festiwalu  Kolęd i Pastorałek, który odbył się 27 stycznia  w kościele parafialnym w Wołkowyi. Jury, któremu  przewodniczył Ksiądz Tomasz Latoszek jednogłośnie przyznało NAGRODĘ GRAND PRIX w kategorii solistów klas starszych  Pawłowi Maszczakowi  z klasy VIII  za  wspaniałą interpretację kolędy „Bóg się rodzi” z pięknym polonezowym rytmem  na gitarze przeplatanym klasyczną grą  na tym instrumencie (Paweł sam sobie akompaniował)  oraz wzruszające wykonanie kolędy - pastorałki „Mario czy ty wiesz”. GRATULACJE!

            Nagrodę główną – Tablet wręczyli  Pawłowi: Pan poseł Uruski i Pan wójt Adam Piątkowski. Paweł otrzymał także  Film o Janie Pawle II i książkę  o Światowych Dniach  Młodzieży  wraz z kalendarzem

            To jednak nie koniec miłych informacji. Adam Domański z klasy III gimnazjum  zauroczył  wszystkich pięknym śpiewem starodawnej  pastorałki „Stała się nam nowina” z akompaniamentem własnym na akordeonie oraz kolędy „Zaśnij dziecino” z akompaniamentem na keyboardzie. Adam zdobył I miejsce i otrzymał  kalendarz i książkę o Światowych Dniach Młodzieży. Gratulacje!

            I jeszcze jedna  sensacyjna wiadomość. Otóż w klasie III  gimnazjum powstał tajny duet (Adam Domański i Martyna Paradowska), który ujawnił swój wykonawczy kunszt właśnie podczas Festiwalu   zdobywając w tej kategorii II miejsce! Duet otrzymał filmy DVD o Janie Pawle II, książki o Ziemi Świętej i Watykanie oraz kalendarze. Adam i Martyna  przygotowali się sami przy wsparciu  profesorów  ze  szkoły muzycznej (warsztat wokalny).

            Warto było uczestniczyć w tym  konkursie, który ma rangę rejonową  i jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych w naszej gminie. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi parafii Wołkowyja za wybór  pięknych   nagród. Dziękujemy Akcji Katolickiej, Sponsorom, Organizatorom, Panu Wójtowi, Samorządowcom, GOKSiT, oraz Rodzicom za przywiezienie i opiekę nad swoimi dziećmi podczas konkursu.

            TO BYŁA WSPANIAŁA  NIEDZIELA PONIEWAŻ  SPOTKAŁO SIĘ  BARDZO DUŻO OSÓB BY KULTURALNIE SPĘDZIĆ CZAS  ŚPIEWAJĄC  POLSKIE KOLĘDY I PASTORAŁKI, KTÓRE SĄ NAJPIĘKNIEJSZE NA ŚWIECIE! [LR]   ZDJĘCIA

             

          • II Tydzień Międzynarodowy

          • II Tydzień Międzynarodowy

            W dniach 10.12 - 14.12 w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy AIESEC. W tym roku mieliśmy okazje "zwiedzić" Chiny, Meksyk oraz Brazylię. Melissa, Eva oraz Bernardo podczas pobytu w naszej szkole przeprowadzali zajęcia z uczniami, dzięki czemu uczniowie mieli okazję sprawdzić lub podszlifować swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Ponadto wolontariusze przygotowali prezentacje o swoich krajach, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tych jakże egzotycznych dla nas krajach. Uczniowie, szczególnie Ci młodsi z dużym zainteresowaniem i niedowierzaniem słuchali np. o tym jak wygląda nauka w Chinach i jak zdyscyplinowani są uczniowie. Podobnie jak w roku ubiegłym nasi goście byli zachwyceni polską gościnnością. Niestety nie udało nam się w tym roku zorganizować spotkania z rodzicami w ostatnim dniu ich pobytu, gdyż wolontariusze już w piątek musieli wyjechać. Ale wszystko przed nami. Ciekawe w jaką podróż zabiorą nas kolejni wolontariusze w przyszłym roku....?
            Serdecznie dziękujemy p. Wieczorek, p. Rafalskim oraz p. Gądek za przyjęcie studentów i opiekę nad nimi. Bez Państwa pomocy i zaangażowania organizacja tego jakże ważnego dla nas wydarzenia nie byłaby możliwa.
            Serdeczne podziękowania składamy również GOKSiT, p. Krzysztofowi oraz p. Pawłowi Grzybowskiemu za zaproszenie naszych gości i oprowadzenie ich po Muzeum Bojków, i za pyszną kawę po bojkowsku ..... [AC] ZDJĘCIA

             

             




             

          • Jasełka 2018

          • 21 grudnia gimnazjaliści prowadzeni przez panią mgr Bożenę Gerlach zaprosili dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników, rodziców oraz sympatyków naszej szkoły na Jasełka. Bardzo interesujący spektakl był bogato ilustrowany kolędami, śpiewanymi również przez widzów. Pod koniec spotkania pani Dyrektor złożyła zebranym życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku. W dalszej części dnia odbyły się w klasach wigilijne spotkania uczniów z wychowawcami. ZDJĘCIA




             

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
      • 134692005, 512178943
      • Myczków 109
        38-610 Polańczyk
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • FB szkoła