Aktualności

          • Konkurs recytatorski ZHP

          • Recytujemy utwory Marii Konopnickiej

            Zuchy i harcerze ze szkoły w Myczkowie znowu pięknie zaprezentowali się w powiecie leskim. 3 kwietnia 2019 roku w Hufcu Bieszczadzkim w Lesku odbył się konkurs recytatorski „Recytujemy utwory Marii Konopnickiej”. Na turniej przyjechali harcerze i zuchy z całego powiatu leskiego i z Polany. Z naszej Gromady Zuchowej po raz pierwszy pojechało na konkurs pięciu bardzo odważnych zuchów z klasy pierwszej. Byli to Adrian, Bartosz, Cezary, Kinga i Sebastian. I wśród nich Adrian Gładysz zajął 2 miejsce, a Bartosz Myrta zajął 3 miejsce.

            Jeśli chodzi o harcerzy to było ich też pięcioro: Gabriela, dwóch Michałów, Kamila i Paulina. Harcerze też popisali się wspaniale.

            A mianowicie: wśród harcerzy młodszych 1 miejsce zajął Michał Wolak;

            2 miejsce zajęła Paulina Benewiat;

            3 miejsce zajęła Kamila Benewiat.

            A wśród starszoharcerskich 1 miejsce zajęła Gabriela Budziak.

            Zebraliśmy najlepsze miejsca. Trzeba jeszcze nadmienić, że wszyscy z Myczkowa pięknie recytowali. Brawa dla wszystkich naszych zuchów i harcerzy za odwagę, za chęć nauczenia się na pamięć, za poświęcony czas i wysiłek podczas nauki i wyjazdu. Można brać z nich przykład. Poza tym nasze zuchy wykonały prace plastyczne do utworów Marii Konopnickiej. Wyniki wkrótce. Zachęcam wszystkich zuchów i harcerzy do udziału w konkursach harcerskich: recytatorskich i plastycznych. Na koniec dnia było ciacho dla zuchów i pizza dla harcerzy. Zuchów przygotowała i opiekowała się nimi druhna Barbara, a nad harcerzami pieczę sprawowała druhna Agnieszka.

            Wielkie podziękowania należą się naszym wspaniałym mamom: Pani Annie Fal i Pani Iwonie Wolak, które poświeciły swój wolny czas dla harcerstwa - przywiozły artystów na konkurs i również opiekowały się dziećmi. Dziękujemy!     [BK]  ZDJĘCIA

             

             




             

          • Zawieszenie strajku.

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie informuje, że Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału w Solinie uchwałą z dnia 16.04.2019 r. postanowił zawiesić strajk w Szkole Podstawowej w Myczkowie od dnia 18.04.2019r. do odwołania.

            Z poważaniem dyrektor Szkoły Joanna Kapalska

             

             




             

          • Rekrutacja

          • OGŁOSZENIE !

            Dyrektor Szkoły informuje, że w dniu 11 kwietnia 2019r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej w zakresie weryfikacji wniosków o przyjęcie do klasy I SP i OP złożonych przez Rodziców/Prawnych Opiekunów. 
            Listy dzieci przyjętych do klasy I SP i oddziałów przedszkolnych są dostępne na tablicy ogłoszeń w szkole.

            Z poważaniem
            Joanna Kapalska

             

             




             

          • EG - Komunikat

          • Informujemy, że mimo trwającego nadal strajku nauczycieli w naszej szkole, egzamin gimnazjalny odbędzie się jutro normalnie wg planu ✍️.
            Już dzisiaj życzymy wszystkim gimnazjalistom powodzenia! Połamania piór, samych dobrych myśli i trafnych odpowiedzi! Trzymamy kciuki.

             




             

          • Ważny komunikat

          • Z informacji ZNP Oddział w Solinie wiem, że w Szkole Od 8 kwietnia rozpocznie się strajk nauczycieli i potrwa do odwołania. Wszystkie dzieci, które w dniach 8 i 9 przyjdą do szkoły będą miały zapewnioną opiekę w postaci zajęć warsztatowych. Przypominamy również, że dni 10 - 12 kwietnia oraz 15 - 17 to dni wolne od zajęć edukacyjnych zaplanowane we wrześniu zgodnie z rozporządzeniem MEN i przy porozumieniu z Radą Rodziców. Dni te to czas egzaminów zewnętrznych uczniów najstarszych klas w szkole. Od 18 do 23 kwietnia zgodnie z kalendarzem szkolnym na rok 2018/2019 trwają ferie Świąteczne. Do szkoły wracamy wszyscy 24 kwietnia.

             
            Z poważaniem
            Joanna Kapalska
            Dyrektor Szkoły Podstawowej
            im. Księdza Franciszka Stopy
            w Myczkowie

             




             

          • Ogłoszenie

          • Szanowni Państwo


            Dyrektor Szkoły informuje, że od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania w placówce planowany jest strajk pracowników szkoły. W miarę możliwości szkoła zapewni zajęcia opiekuńcze.

            Zdaję sobie sprawę, że ta sytuacja sprawi trudności Państwu i Waszym dzieciom. Dlatego proszę o wyrozumiałość i zrozumienie. O rozwoju sytuacji będą Państwo informowani na bieżąco poprzez stronę internetową szkoły.

            Z poważaniem

            Joanna Kapalska


             

          • Konkurs Wiedzy Pożarniczej

          • 2 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy Lesko odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zasady prowadzenia turnieju były podobne do tych ze szczebla gminnego. Test pisemny składał się z 35 pytań. Milena Gądek uzyskała 18 punktów, natomiast Adam zdobył 28 punktów, kwalifikując się tym samym do części ustnej. W finale zdobył 8,5 pkt na 9 możliwych i zajął II miejsce. Niestety na eliminacje wojewódzkie awansują jedynie zwycięzcy grupy. Jednakże gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłych latach." [A.D]

             

             




             

          • XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          •  

            28 marca odbyła się XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 w świetlicy w Polańczyku. Został on podzielony na dwie kategorie wiekowe (IV-VI oraz VII-Gim). Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów klasy III gimnazjum: Milena Gądek, Michał Pomykała i Adam Domański pod opieką pana Andrzeja Benewiata. Część pisemna złożona była z 30 pytań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Osiągający najlepsze wyniki zakwalifikowali się do części ustnej, w której znaleźli się m.in. Milena Gądek (14pkt) oraz Adam Domański (23pkt). W finale Adam zdobywszy 6 pkt uplasował się na I miejscu, natomiast Milena zajęła III lokatę z dorobkiem 1,5 pkt i obydwoje otrzymali awans na eliminacje powiatowe, które odbędą się 2 kwietnia w Lesku. Jest to już piąta edycja OTWP z rzędu, w której czołowe miejsca na podium zajmują reprezentanci z Myczkowa. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie." [A.D]

            ZDJĘCIA

             




             

          • Pierwszy dzień Wiosny

          •  

             

             

            Wiosna wokół nas!!

            Choć w przyrodzie zagościła już dwa tygodnie temu, to uroczyście witaliśmy wiosnę w naszej szkole dopiero w czwartek - 21 marca. To specyficzna data, po której każdy spodziewa się ciepła, słońca i samych przyjemnych dni. Tak przyjemnie było właśnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Na przerwach po korytarzu przechadzała się Pani Wiosna z koszykiem wiosennych pytań i łakociami dla tych, którzy dobrze na nie odpowiedzieli. Po trzeciej lekcji wszyscy zainteresowani uczniowie i nauczyciele odtańczyli ,,Belgijkę” na hali sportowej, a następnie cała społeczność szkolna zgromadziła się na korytarzu gimnazjalnym, by dopingować swoich przedstawicieli w konkursach i pokazach. Na początku wystąpiły dziewczynki z oddziału przedszkolnego prezentując ,,Taniec kwiatów”, następnie najmłodsi nasi koledzy i koleżanki odśpiewali piosenkę na powitanie wiosny. Potem zaczęła się poważna rywalizacja w konkursie na Miss i Mistera Wiosny. Konkurs wygrali: Konrad z kl. V - jako Mister i Michalina z kl. VII - jako Miss Wiosny. W kolejnym konkursie pt. ,,Jaka to melodia?” startowali przedstawiciele wszystkich klas w dwóch grupach wiekowych. Zaszczytny tytuł ,,Znawcy melodii” zdobyły: Julia z kl. III i Oliwia z kl. VII. Po tych emocjach nastąpił pokaz wykonania wiosennych i zdrowych surówek. Przepis i pokaz przygotowały dwuosobowe zespoły z danych klas. Smaczne i nowatorskie surówki można było degustować aż do wyczerpania zapasów w czasie zmagań sportowych, ponieważ obchody dnia wiosny kończył towarzyski mecz: uczniowie kontra nauczyciele. Walka na hali sportowej była bardzo wyrównana, ostatecznie zwyciężyli uczniowie, a najbardziej cieszyli się nauczyciele!!, że tak dobrze nauczyli swoich uczniów:) ! [AS]

            ZDJĘCIA




             

          • Szachy w Bóbrce

          • Wiosenne zmagania szachistów.

            W pierwszym dniu wiosny 15 miłośników gry królewskiej z klas od  0 do III gimnazjum udało się autobusem szkolnym do Bóbrki na turniej o puchar Dyrektora SP w Bóbrce. Ta cyklicznie organizowana impreza zgromadziła 55 młodych szachistów z czterech szkół z terenu naszej gminy. Po rozegraniu 7 rund systemem szwajcarskim, w tempie po 15 minut na zawodnika zostali wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary,  a za zajęcie miejsc od I do VI dyplomy. Prawie 50% naszej reprezentacji wróciło do szkoły z pucharami. Ich zdobywcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich pasji i zainteresowań, równocześnie zachęcamy innych grających do treningu i udziału w kolejnych turniejach.

            Łącznie 7 pucharów i 11 dyplomów zdobyli:

            W najmłodszej grupie wiekowej urodzeni 2009 i młodsi

            • Antoni Budziak I miejsce wśród chłopców
            • Paulina Benewiat II miejsce wśród dziewcząt
            • Michał Kędziora III miejsce wśród chłopców
            •  

            W średniej grupie wiekowej

            • Igor Pomykała III miejsce wśród chłopców
            • Mateusz Snuzik IV miejsce wśród chłopców
            • Kamila Benewiat V miejsce wśród dziewcząt
            •  

            W grupie najstarszej

            • Michał Pomykała I miejsce wśród chłopców
            • Jakub Matuszewski II miejsce wśród chłopców
            • Martina Wieczorek III miejsce wśród dziewcząt
            • Gabriel Kardasz IV miejsce wśród chłopców
            • Patryk Mastalerz VI miejsce wśród chłopców

            [BP]    ZDJĘCIA

             

             

             




             

          • REKOLEKCJE 2019

          • REKOLEKCJE MARZEC 2019 - KOŚCIÓŁ W MYCZKOWIE

            25.03. (PONIEDZIAŁEK)

            8.00    -  3 LEKCJE

            11.00 - 11.30 NAUKI DLA KLAS I-IV

            11.30 - MSZA ŚWIĘTA DLA WSZYSTKICH

            12.30 - 13.00 - NAUKI DLA KLAS V-IIIG

            26.03. (WTOREK)

             8.00   - KLASY I-VI   - WYJAZD DO SANOKA NA REWIĘ
            (PROSZĘ ZABRAĆ SUCHY PROWIANT Z KUCHNI DLA WSZYSTKICH)

            3 LEKCJE – KLASY VII-IIIG

            11.00- NAUKI DLA KLAS VII-IIIG

            11.30- MSZA ŚWIĘTA DLA WSZYSTKICH

            12.30 – 12.45 NAUKI DLA I-VI

             

             




             

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
      • 134692005, 512178943
      • Myczków 109
        38-610 Polańczyk
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • FB szkoła