Recytujemy utwory Marii Konopnickiej
Zuchy i harcerze ze szkoły w Myczkowie znowu pięknie zaprezentowali się w powiecie leskim. 3 kwietnia 2019 roku w Hufcu Bieszczadzkim w Lesku odbył się konkurs recytatorski „Recytujemy utwory Marii Konopnickiej”. Na turniej przyjechali harcerze i zuchy z całego powiatu leskiego i z Polany. Z naszej Gromady Zuchowej po raz pierwszy pojechało na konkurs pięciu bardzo odważnych zuchów z klasy pierwszej. Byli to Adrian, Bartosz, Cezary, Kinga i Sebastian. I wśród nich Adrian Gładysz zajął 2 miejsce, a Bartosz Myrta zajął 3 miejsce.
Jeśli chodzi o harcerzy to było ich też pięcioro: Gabriela, dwóch Michałów, Kamila i Paulina. Harcerze też popisali się wspaniale.
A mianowicie: wśród harcerzy młodszych 1 miejsce zajął Michał Wolak;
2 miejsce zajęła Paulina Benewiat;
3 miejsce zajęła Kamila Benewiat.
A wśród starszoharcerskich 1 miejsce zajęła Gabriela Budziak.
Zebraliśmy najlepsze miejsca. Trzeba jeszcze nadmienić, że wszyscy z Myczkowa pięknie recytowali. Brawa dla wszystkich naszych zuchów i harcerzy za odwagę, za chęć nauczenia się na pamięć, za poświęcony czas i wysiłek podczas nauki i wyjazdu. Można brać z nich przykład. Poza tym nasze zuchy wykonały prace plastyczne do utworów Marii Konopnickiej. Wyniki wkrótce. Zachęcam wszystkich zuchów i harcerzy do udziału w konkursach harcerskich: recytatorskich i plastycznych. Na koniec dnia było ciacho dla zuchów i pizza dla harcerzy. Zuchów przygotowała i opiekowała się nimi druhna Barbara, a nad harcerzami pieczę sprawowała druhna Agnieszka.
Wielkie podziękowania należą się naszym wspaniałym mamom: Pani Annie Fal i Pani Iwonie Wolak, które poświeciły swój wolny czas dla harcerstwa - przywiozły artystów na konkurs i również opiekowały się dziećmi. Dziękujemy! [BK] ZDJĘCIA
