Aktualności

          • Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej

          • Zwycięski występ na Festiwalu Pieśni Maryjnej i Patriotycznej! Z wielką dumą informujemy o kolejnym artystycznym sukcesie naszych uczniów! Podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej i Patriotycznej nasza młodzież zaprezentowała się wspaniale, godnie reprezentując szkołę na scenie. Szczególne gratulacje kierujemy do Milenki Sowy, która zachwyciła wszystkich swoim solowym wykonaniem i odniosła wspaniałe zwycięstwo! Milenko, Twój talent oraz sposób, w jaki przekazałaś emocje zawarte w pieśniach maryjnych i patriotycznych, zrobiły na nas wszystkich ogromne wrażenie. Brawo! Równie pięknie zaprezentował się cały nasz chór. Wasz wspólny występ był wzruszający, pełen harmonii i szczerych emocji, co zostało docenione przez publiczność i jury. Dziękujemy Wam za ciężką pracę na próbach i serce włożone w każde wykonanie. Dziękujemy także wszystkim rodzicom za nieocenioną pomoc w przygotowaniu tego pięknego występu. Gratulujemy całemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej drodze!

          • Kongres Mediatorów

          • 19 maja nasza szkoła wzięła udział w I Regionalnym Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych „Porozumienie w naszych rękach – siła mediacji w szkole”, który odbył się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

            W wydarzeniu uczestniczyli p. Dyrektor, pedagog szkolny, mediator szkolny oraz uczniowie klasy 6 - Ewa i Milena, klasy 5 - Michał, Sebastian i Patryk.

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, warsztatach z zakresu komunikacji empatycznej oraz mediacji rówieśniczych, rozwijając umiejętności współpracy, dialogu i konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Przedstawiciele szkoły brali udział w wykładach, panelach dyskusyjnych i konferencjach dotyczących m.in. mediacji w świetle prawa oświatowego, wdrażania mediacji w szkołach, odpowiedzialności prawnej uczniów i nauczycieli oraz perspektyw rozwoju mediacji w edukacji.

            Z dumą podkreślamy, że jeden z przedstawicieli naszej szkoły p. Ewa Adamska-Maszczak pełniła rolę trenera, prowadząc warsztaty dla uczestników wydarzenia.

            Kongres był cenną okazją do zdobywania wiedzy, wymiany doświadczeń i poznawania dobrych praktyk wspierających budowanie bezpiecznego, opartego na dialogu środowiska szkolnego.

            Nasi uczniowie wzięli również udział w quizie wiedzy z zakresu metod rozwiązywania konfliktów i komunikacji interpersonalnej, zajmując wysokie 4. miejsce. Gratulujemy zaangażowania i osiągniętego wyniku!

          • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          • 7 maja uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły napisali swój pierwszy, ważny egzamin: Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. W czasie sprawdzianu uczniowie zmierzyli się z :

            - słuchaniem ze zrozumieniem,

            - czytaniem ze zrozumieniem,

            - zadaniami z matematyki,

            - testem z przyrody,

            Bylo to duże przeżycie dla trzecioklasistów, pracowali z odrobiną tremy, ale i z ogromnym zaangażowaniem. Życzymy jak najlepszych wyników.

          • Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej

          • 7 maja odbyło się wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole – uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej!

            Na początku spotkania Królowa Biblioteki – Pani Beata – przeczytała dzieciom piękną bajkę z morałem o właściwym zachowaniu, szacunku do innych osób oraz dbaniu o wspólne rzeczy.

            Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, obiecując przestrzegać zasad panujących w bibliotece oraz, że będą często ją odwiedzać.

            Na nowych czytelników czekały miłe niespodzianki – dzieci otrzymały książki, gadżety czytelnicze oraz słodkości.

            Dzieci miały również okazję obejrzeć różne niezwykłe książki – te bardzo stare oraz ogromne i ciężkie egzemplarze, które wzbudziły duże zainteresowanie i zachwyt.

            To wydarzenie wprowadziło uczniów w magiczny świat książek i czytania. Dzieci były bardzo zadowolone i z uśmiechem opuszczały bibliotekę.

          • Akcja POLA NADZEI

          • Akcja charytatywna „Pola Nadziei” zakończona sukcesem!

            W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja charytatywna „Pola Nadziei”. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie posadzili cebulki żonkili, które w kwietniu zakwitły, tworząc piękne symbole nadziei i wsparcia dla potrzebujących.

            Uczniowie młodszych klas przygotowali również papierowe żonkile. Zarówno żywe, jak i wykonane własnoręcznie kwiaty były przekazywane jako podziękowanie za dobrowolne datki składane przez rodziców, nauczycieli, uczniów oraz wszystkich ludzi o wielkich sercach.

            Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać znaczną kwotę pieniędzy, która została przekazana na rzecz podopiecznych hospicjum w Rzeszowie.

            Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za zakup cebulek żonkili oraz wsparcie naszej inicjatywy.

            Podziękowania składamy również Paniom sprzątającym, które z ogromnym zaangażowaniem przesadzały kwiaty z doniczek i troskliwie je pielęgnowały.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej pięknej akcji. Razem pokazaliśmy, że dobro ma wielką moc!

          • Wyjazd klas 1-3 do teatru

          •  

            8 maja 2026 roku uczniowie z klas 1–3 pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl „Dzieci z Bullerbyn”.

            Po przyjściu do teatru pozostawili swoje ubrania i plecaki w szatni. Pani Basia rozdała bilety i każdy zajął miejsce na widowni zgodnie z numeracją na bilecie. Były trzy dzwonki i następnie prawdziwa orkiestra rozpoczęła spektakl muzyką. Aktorzy doskonale wcielili się w role dzieci z małej wioski Bullerbyn w zabawny sposób pokazali przygody bohaterów znanych z książki Dzieci z Bullerbyn autorstwa Astrid Lindgren. Scenografia i muzyka na żywo oddawały niezwykły klimat opowieści. A nawet nad nami-widzami kursowały po linie listy między Brittą, Lisą i Anną.

            Spektakl dostarczył wielu emocji i wrażeń i przypomniał nam, jak ważne są przyjaźń, życzliwość i wspólna zabawa.

            Wyjazd do prawdziwego teatru był nie tylko ciekawą lekcją kultury, ale także miłym i wartościowym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Wielu z uczniów po raz pierwszy było w prawdziwym teatrze. Po spektaklu pojechaliśmy na obiad i wracaliśmy do domu pełni niezwykłych wrażeń.

          • Konkurs recytatorski "WIOSENNIE!"

          • 17 kwietnia 2026 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiosennie!” dla klas 0-3. Dzieci prezentowały wybrany wiersz o tematyce wiosennej. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

            Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: pani Dyrektor Joanna Kapalska i pani Sylwia Sidorska nauczycielka współorganizująca edukację.

            Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

            1 miejsce – Alicja Jankowska z klasy 2

            2 miejsce – Franciszek Burek z klasy 1

            3 miejsce – Blanka Jasińska z klasy 2

            Wyróżnienia otrzymali: Albert Zieliński z klasy 1 i Aleksandra Feculak z klasy 3.

            Szczególne wyróżnienia otrzymali Blanka Jasińska i Franciszek Burek za oryginalny i pomysłowy strój.

            Konkurs zorganizowała i prowadziła Barbara Kaluta

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy odwagi i zachęcamy do doskonalenia umiejętności recytacji.

          • Wiwat 3 maj!

          • W dniu 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło uczniom oraz całej społeczności szkolnej zatrzymać się na chwilę i z dumą oddać hołd jednemu z najważniejszych momentów w historii Polski.

            Program słowno-muzyczny, pełen refleksji, patriotycznych treści oraz wzruszających występów, został starannie przygotowany przez p. Anetę Sieradzką oraz p. Joannę Fenczak. Dzięki ich zaangażowaniu uroczystość miała podniosły, a zarazem niezwykle poruszający charakter.

            Korzystając z tej wyjątkowej okazji, p. Michał Snuzik wręczył również oficjalne podziękowania uczniom, którzy czynnie włączyli się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to ważny moment – doceniono młodych ludzi o wielkich sercach, którzy bezinteresownie nieśli pomoc innym. Ich zaangażowanie, empatia i gotowość do działania są pięknym świadectwem tego, że dobro naprawdę ma ogromną moc i potrafi jednoczyć ludzi.

          • Turniej BRD

          • Sukces naszych uczniów w Turnieju BRD!

            27 kwietnia w Lesku odbyły się eliminacje ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych.

            Uczestnicy zmierzyli się z wymagającymi konkurencjami:

            test wiedzy i test skrzyżowań (część teoretyczna)

            jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz tor sprawnościowy

            udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

            Wyniki naszych uczniów:

            Grupa I:

            Uczniowie klasy V: Patryk O., Aleksandra J., Michał B. oraz Dominika M. zdobyli II miejsce

            Do zwycięstwa zabrakło im zaledwie jednego punktu – tym bardziej gratulujemy wspaniałego wyniku i ogromnego zaangażowania!

            Grupa II :

            Ireneusz M., Jakub P. i Cezary F. wywalczyli III miejsce

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników, wiedzy oraz zaangażowania!

            Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów!

          • Konkurs "Przyroda jest OK"

          • 16 kwietnia w Sanockim Ośrodku Kultury „Gagatek” odbył się finał 6 edycji konkursu "Przyroda jest OK!". Z naszej szkoły w konkursie plastycznym brały udział dzieci z klasy drugiej. Wyróżnione w kategorii prace plastyczne zostały trzy osoby z klasy drugiej: Aleksandra D., Mikołaj M i Fabian O. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulacje.

      • Kontakty

        • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
        • 134692005, 512178943
        • Myczków 109
          38-610 Polańczyk
          Poland
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • FB szkoła