,,Danie makaronowe - smaczne, zdrowe, kolorowe"
Pod takim hasłem odbył się konkurs kulinarny zorganizowany w ZS nr 5 w Sanoku w dniu 1 marca bieżącego roku. Głównym sponsorem wydarzenia był producent makaronów włoskich Barilla, a organizacją przedsięwzięcia zajęła się pani Monika Lemko, blogerka kulinarna, która pracuje w wyżej wymienionej szkole. W konkursie brały udział szkoły sanockie i cztery szkoły spoza Sanoka: z Długiego, z Zarszyna, z Trepczy i z Myczkowa. Zadaniem dwuosobowych zespołów - przedstawicieli szkół biorących udział w zmaganiach, było przygotowanie dania z wybranych przez organizatorów produktów. Liczyła się przede wszystkim fantazja i inwencja twórcza. Jednocześnie w drugiej sali odbywały się warsztaty sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Przedstawiciele naszej szkoły postawili na smak i prostotę przygotowanej przez siebie potrawy. Pomimo braku miejsca na podium Maja Z. i Kuba B. przywieźli włoskie upominki, pamiątkowe fartuszki z logo sponsora, wzbogacili swoją wiedzę i doświadczenia kulinarne, a przede wszystkim nawiązali nowe kontakty z rówieśnikami z innych szkół. Być może te znajomości rozwiną się w przyszłości nie tylko na płaszczyźnie kulinarnej. [AS] https://tygodniksanocki.pl/2018/03/02/gimnazjalisci-mistrzami-kuchni-wloskiej/