Próbny egzamin ósmoklasisty - matematyka
Egzamin próbny ósmoklasisty z języka polskiego
Próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Ach ten polski... i „Pan Tadeusz”. Poloneza czas zacząć od egzaminu próbnego z CKE. To nasze kolejne przygotowania do „ostatecznego starcia”, dlatego trema nam niestraszna.
Podziękowanie
Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"
Zapraszamy do udziału młodzieży w 4. edycji konkursu
"Są gdzieś okna, które płoną cały czas"
To konkurs literacki na szczeblu wojewódzkim, którego celem jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.
Jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, reportażu lub opowiadania.
Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej do 8 kwietnia 2021r.
Organizatorami konkursu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Sponsorzy przedsięwzięcia to: Rada Rodziców II LO w Przemyślu oraz firmy: Drukarnia „Reszka” i Kowalski Producent Okien i Drzwi. Natomiast patronat objęły m.in.: TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Podkarpacka.
Więcej informacji na temat konkursu na stronie II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu w zakładce „Szkoła”.
REGULAMIN 4. PODKARPACKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
„SĄ GDZIEŚ OKNA, KTÓRE PŁONĄ CAŁY CZAS’’ (rok szkolny 2020/21)
1. Organizator konkursu.
Konkurs organizowany jest przez II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwenta niniejszej szkoły: Krzysztofa Gudzelaka.
2. Adresaci konkursu:
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół: podstawowych (7 i 8 klasy) i ponadpodstawowych województwa podkarpackiego.
3. Cele i założenia:
- rozwój kompetencji literackich,
- uwrażliwienie na problem funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, ich relacji z ludźmi pełnosprawnymi,
- uświadomienie, na czym polega prawdziwa pomoc osobom niepełnosprawnym,
- konkurs znajduje się w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, w związku z tym może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji.
4. Zakres tematyczny konkursu:
Prace nie mają konkretnie sprecyzowanego tematu, motto konkursu ma charakter metaforyczny. Zadaniem uczestników jest napisanie pracy pisemnej, mającej cechy gatunkowe eseju, reportażu lub opowiadania, której treść będzie poruszała zagadnienia związane ogólnie z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, ich relacji z ludźmi pełnosprawnymi.
-
- Wymogi oraz kryteria oceniania pracy:
-
- Konkurs jest jednoetapowy.
- Tekst nie może być dłuższy niż 4 strony standaryzowanego formatu A4. Wymagana czcionka to Times New Roman, wielkość 12, odstęp między wersami to 1,15, a margines 2,5. Tekst powinien być zapisany w pliku Word lub PDF. Prace niespełniające wymogów formalnych nie będą brane pod uwagę.
- Prace przedstawione w konkursie:
- mają mieć tytuł,
- muszą być efektem twórczości ucznia, nie mogą też naruszać praw autorskich oraz jakichkolwiek innych praw osób trzecich,
- nie mogą być wcześniej nagrodzone w innych konkursach.
-
- Uczestnik konkursu:
- może przesłać tylko jedną pracę w danej edycji konkursu,
- nie może przesyłać na konkurs „Są gdzieś okna…” tych samych prac, które zostały wysłane w latach poprzednich,
d. Jury konkursu oceniać będzie:
- szczerość i oryginalność ujęcia tematu,
- znajomość przedstawianej problematyki,
- pomysłowość formy,
- poziom językowy, ortograficzny, interpunkcyjny i stylistyczny prezentacji.
6. Aspekty techniczne, wysyłanie i dostarczanie prac:
Praca wysłana jest wersją ostateczną ocenianą przez jury, w związku z tym nie będą przyjmowane jej kolejne wersje. Przesłany tekst powinien być podpisany jedynie pseudonimem autora. Dane autora pracy należy podać w formularzu (załącznik nr 2). Zgłoszenie na konkurs odbywa się jedynie drogą elektroniczną w postaci jednego e-maila i powinno zawierać: załącznik nr 1 – praca podpisana pseudonimem, załącznik nr 2 – formularz zgłoszeniowy, załącznik nr 3 – zgoda opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie (zdjęcie lub skan zgody podpisanej przed prawnego opiekuna).
E-email z wszystkimi załącznikami należy wysłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl Termin przyjmowania prac upływa 8 kwietnia 2021 r. o godz. 24.00.
5. Udział w konkursie jest dobrowolny. Przesłanie pracy literackiej jest traktowane jako deklaracja udziału w konkursie, oznacza też wyrażenie przez uczestnika i jego opiekuna prawnego zgody na publikację imion i nazwisk osób biorących udział w konkursie, a także publikację w prasie oraz na stronach internetowych zdjęć, nagrań audio i video z gali finałowej.
6. Organizator konkursu przewiduje przyznanie nagród rzeczowych dla autorów najlepszych prac. O terminie i miejscu gali finałowej poinformujemy wszystkich uczestników drogą mailową lub telefoniczną po 8 kwietnia 2021 r. Decyzja komisji jurorów jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
7. W razie potrzeby, wątpliwości można kontaktować się z Moniką Maciewicz lub Krzysztofem Gudzelakiem w godzinach 9.30 – 13.30 poprzez e-maila: konkurs_okna2lo@wp.pl
8. Konkurs odbędzie się bez względu na warunki epidemiczne w kraju.
-
Stypendium naukowo-socjalne Fundacji EFC i Fundacji Rodziny Staraków
Stypendium naukowo-socjalne Fundacji EFC i Fundacji Rodziny Staraków
Informacja o Programie Stypendialnym Horyzonty powinna zainteresować młodych mieszkańców gminy, w szczególności uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy dzięki naszemu wsparciu będą mogli dalej rozwijać swój potencjał.
Szukamy ciekawych świata młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać i uczyć w wybranych, dobrych szkołach w dużych miastach w Polsce, a bez wsparcia finansowego nie będą mogli tego zrobić. Stypendium pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Stypendystom organizujemy i finansujemy wyjazdy na wakacje, ferie, jak również naukę języków obcych i egzaminów na certyfikaty językowe. Oferujemy wsparcie w rozwoju indywidualnych zainteresowań, otwieramy na świat i jego różnorodność, angażujemy w projekty obywatelskie i społeczne. W czasie pandemii stypendyści mogą się starać o dofinansowanie sprzętu oraz internetu do nauki zdalnej.
Nasze zaproszenie kierujemy do uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 1200 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC. Na Podkarpaciu współpracujemy z I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Do listu dołączam informację o stypendium Horyzonty z prośbą o przekazanie mieszkańcom gminy.
Zachęcam do kontaktu i pozostaję do Państwa dyspozycji w razie dodatkowych pytań.
Z wyrazami szacunku,
Maria StarzewskaKoordynatorka regionalna na Podkarpaciu
- To nie tylko finansowanie nauki, ferii, wakacji. Program stawia na rozwój osobisty, dodaje odwagi, pokazuje jak angażować się społecznie. Poznałam wiele fantastycznych osób, otworzyłam się na nowe przygody i doświadczenia, uniezależniłam się i usamodzielniłam.Anna Cisło (Raniżów) - stypendystka programu Horyzonty, tegoroczna maturzystka w I LO. im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
- Program pozwolił mi nawiązać znajomości wśród krośnieńskich stypendystów, które mimo zakończenia nauki w liceum trwają nadal. Rozbudziłem swoją pasję do podróży, zwiedziłem sporo krajów Europy, brałem udział w wymianie uczniowskiej czy programie Erasmus+. Do spełniania swoim marzeń jest prosta droga! Drogi ósmoklasisto, już dziś aplikuj o stypendium Horyzonty!
Konrad Rajchel (Czaszyn, gm. Zagórz) - absolwent stypendium Fundacji EFC, student I roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Dzień Kobiet - Samorząd Uczniowski
Dzień 8 marca - to dzień radosny,
w nim dużo kwiatów i dużo wiosny.
Niech dla Was drogie panie słońce świeci
i niech Wam czas radośnie leci.
Dla Was dziś kwiaty i życzenia,
Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.
Samorząd Uczniowski w MyczkowieW imieniu męskiej części Samorządu Uczniowskiego wszystkim przedstawicielkom płci pięknej w naszej szkole składam najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, pomyślności samych pięknych dni w życiu. Życzę aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.
Dzień Kobiet
Święto Kobiet
"Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet."M. Pawlikowska-Jasnorzewska
Szanowne Panie, Koleżanki, Uczennice!
Dzisiaj, w dniu Waszego Święta pragniemy wyrazić to, co w jest w naszych sercach:
Szacunek, Podziw, Wdzięczność, Uwielbienie, i wiele więcej uczuć...
Życzymy, by marzenia zawsze były w Waszym zasięgu, by omijały Was wszelkie troski i problemy.
Niech zdrowie Wam zawsze towarzyszy, a uśmiech nie schodzi z twarzy.
Męska część społeczności szkolnej.
INFORMACJA O TERMINACH REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I ODDZIAŁÓWPRZEDSZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ
INFORMACJA O TERMINACH REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I ODDZIAŁÓWPRZEDSZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ
Szanowni Państwo
Rekrutacja rozpocznie się zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Solina z dnia 22 stycznia 2021r. dnia 1 marca 2021r.
Od tego dnia rozpoczniemy odbieranie od rodziców i opiekunów dzieci i uczniów podpisanych wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka stopy w Myczkowie.
Druki wniosków będą dostępne w formie papierowej w szkole na portierni oraz w formie elektronicznej na stronie internetowej szkoły zsmyczkow.edupage.org w zakładce Dokumenty Szkoły. Termin składania wniosków to 31.03.2021r.
Uprzejmie informujemy, że w zakładce DOKUMENTY SZKOŁY również zostały umieszczone dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola lub do klasy 1.
zalacznik_1_do_wniosku__OP_2021.pdf
zalacznik_2_do_wniosku__OP_2021.pdf
zalacznik_3_do_wniosku__OP_2021.pdf
zalacznik_4_do_wniosku__OP_2021.pdf
zalacznik_5_do_wniosku__OP_2021.pdf
zalacznik_6_do_wniosku__OP_2021.pdf
zalacznik_7_do_wniosku__OP_2021.pdf
zgloszenie_dziecka_do_klasy_I_2021.pdf
wniosek_o_przyjecie_do_szkoly_2021.pdf
Próbny egzamin ósmoklasisty
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
W piątek 19 lutego (piątek) – język angielski, 22 lutego (poniedziałek) – język polski, 23 lutego (wtorek) - matematyka – tak przebiegła kolejna poważna próba przed Egzaminem Ósmoklasisty. Tym razem egzamin odpowiadał nowym wymaganiom stawianym przed uczniami klasy ósmej.
Każda próba to większa mobilizacja!
Następny próbny egzamin odbędzie się w dniach 17-19 marca 2021r. Organizatorem będzie CKE.
VIII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej
Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie zaprasza uczniów Państwa szkoły do udziału w VIII Konkursie Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Jest to już ósma edycja tego konkursu, która odbędzie się 25 marca 2021r. W tym roku z uwagi na sytuację pandemiczną finał konkursu odbędzie się online za pośrednictwem platformy MS Teams. Szczegóły dotyczące organizacji tegorocznej edycji zawarte są w regulaminie konkursu. Konkurs w tym roku również został objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna i jest skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie, gdyż został on wpisany na listę konkursów punktowanych podczas rekrutacji do szkól ponadpodstawowych. Tematyka konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin zgłoszenia uczniów (3-osobowych drużyn) upływa z dniem 17 marca 2021 r. Szczegółowe informacje zawarte są w załączonym regulaminie. Testy konkursowe z poprzednich lat są dostępne na naszej stronie internetowej www.zsm.krosno.pl. Na uczestników konkursu czekają cenne nagrody. Proszę o rozpropagowanie idei konkursu wśród uczniów Waszej szkoły i jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
Konkurs czytelniczy
Rekrutacja przedszkola i do klasy 1. 2021/2022
INFORMACJA O TERMINACH REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I ODDZIAŁÓWPRZEDSZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ
Szanowni Państwo
Rekrutacja rozpocznie się zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Solina z dnia 22 stycznia 2021r. dnia 1 marca 2021r.
Od tego dnia rozpoczniemy odbieranie od rodziców i opiekunów dzieci i uczniów podpisanych wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka stopy w Myczkowie.
Druki wniosków będą dostępne w formie papierowej w szkole na portierni oraz w formie elektronicznej na stronie internetowej szkoły zsmyczkow.edupage.org w zakładce Dokumenty Szkoły. Termin składania wniosków to 31.03.2021r.
Uprzejmie informujemy, że w zakładce DOKUMENTY SZKOŁY zostały umieszczone dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola lub do klasy 1. LINK
Pomóżmy Magdzie
Razem na Święta
Ponad 12 tys. zgłoszeń w akcji Razem na Święta – dziękujemy!
Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. To rekordowa liczba zgłoszeń. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności. Dziękujemy za tak liczny udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!
– Jestem ogromnie wdzięczny za to, że aż 12 tys. szkół, placówek oświatowych z całej Polski i nie tylko, z całego świata, wzięło udział w tej bardzo dobrej i wychowawczej akcji – powiedział minister Przemysław Czarnek, podsumowując trzecią edycję akcji „Razem na Święta”. – Dziękuję wszystkim lokalnym organizatorom, nauczycielom, opiekunom, rodzicom, a nade wszystko uczniom, którzy zorganizowali szereg znakomitych inicjatyw charytatywnych – dodał minister.
Minister Edukacji i Nauki zwrócił także uwagę na wychowawczy wymiar akcji oraz podkreślił, że działania realizowane przez uczniów i nauczycieli są wyrazem empatii:
– Śpiewanie kolęd, przekazywanie paczek świątecznych, w tym paczek dla medyków i szereg rozmaitych akcji, które rzeczywiście pokazują naszą empatię w stosunku do osób potrzebujących. Zauważamy los również innych i obdarowujemy się nawzajem. Serdecznie za to wszystko dziękuję! – zaznaczył szef resortów edukacji i nauki.
W tegorocznej akcji „Razem na Święta” uczestniczyły 12 192 szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju. To rekordowa liczba zgłoszeń. Do akcji przystąpiły także 73 placówki polonijne z całego świata (szkoły społeczne: 5; Szkoły Polskie przy placówkach dyplomatycznych: 18; szkoły w systemie oświaty kraju zamieszkania: 4).
#RazemNaŚwięta – przykłady działań
Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe dzieliły się w mediach społecznościowych relacjami z działań realizowanych w ramach akcji „Razem na Święta”. Dodawały zdjęcia oraz posty z oznaczeniem #RazemNaŚwięta. Oto kilka wybranych inicjatyw.
Samorząd uczniowski z Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze zorganizował zbiórkę darów na rzecz Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku. Podobną inicjatywę zrealizowali uczniowie klasy 1B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. Zbiórkę darów dla potrzebujących rodzin przygotowała także społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Twardawie.
Kreatywnością i oryginalnością wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, organizując występ dla personelu piskiego szpitala oraz pacjentów. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Rabce-Zdroju przygotowały świąteczne kartki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej przekazały świąteczne życzenia oraz wspólnie przygotowany upominek do Domu Samotnej Matki w Tarnowie.
Z kolei uczniowie z klasy 2B i 2D z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku upiekli słodkie podarunki, a następnie wraz z nauczycielami zawieźli je do Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w Słupsku. Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole przygotowała ponad 100 kartek z świątecznymi życzeniami, które trafią do osób starszych i samotnych.
To tylko wybrane spośród tysięcy wartościowych i pięknych działań. Zachęcamy do zapoznania się z innymi inicjatywami przygotowanymi w ramach akcji „Razem na Święta”. Są one dostępne w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta.
Akcja „Razem na Święta” – trzecia edycja
„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. W tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń – ponad 12 tys. W roku 2019 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 10 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, a w 2018 – z ponad 6 tys.
Serdecznie dziękujemy!
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji
Konkurs na maskotę Gminy Solina
Dzień dobry,
w załączniku przesyłamy plakat dotyczący konkursu na maskotę Gminy Solina. Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci z Państwa placówki.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.goksolina.pl
Z wyrazami szacunku
Konrad Ulanowski
Specjalista ds. Turystyki i Promocji
tel. 13 463 81 52
Gminny Ośrodek Kultury,
Sportu i Turystyki w Solinie
z/s w Polańczyku
www.goksolina.pl
Koduj z Gigantami
Zapraszamy uczniów Państwa szkoły na darmowe zajęcia z programowania
Przed nami 8. edycja Koduj z Gigantami! Zapisy właśnie wystartowały!🔥👨💻🚀
Droga Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,
właśnie wystartowały zapisy na warsztaty “Koduj z Gigantami”!
Już po raz ósmy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!Honorowi Patroni wydarzenia
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast, w których odbędą się warsztaty.
W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 30.01.-14.02. stacjonarnie w 30 miastach Polski.
Oprócz warsztatów stacjonarnych uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach.
“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.
Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:
- uczestnicy 7 - 9 lat: SCRATCH, MINECRAFT,
- uczestnicy 10 - 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,
- uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.
Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.Także w tej edycji przygotowaliśmy specjalny konkurs dla szkół!
Placówki, z których w wydarzeniu “Koduj z Gigantami” weźmie udział największa liczba uczniów, otrzymają specjalne nagrody!:
• Powyżej 50 zapisanych uczniów - Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs semestralny w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.
• Powyżej 25 zapisanych uczniów - Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs uzupełniający w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.
Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od 18 stycznia na stronie ranking.kodujzgigantami.pl.Dla uczestników warsztatów zostanie ogłoszony konkurs na projekt programistyczny, w którym nagrody otrzyma szkoła, nauczyciel prowadzący oraz autor zwycięskiego projektu.
Szczegóły konkursu - tematykę prac oraz zasady prześlemy wkrótce. Konkurs zostanie ogłoszony na profilu Koduj z Gigantami na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania naszej strony.
Dodatkowo, na uczestników warsztatów czekają super niespodzianki oraz losowanie nagród!Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.
Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym.Gorąco zachęcamy szkoły do przekazania informacji uczniom o możliwości wzięcia udziału w praktycznych warsztatach programowania “Koduj z Gigantami”.
Jest to świetna okazja, aby spróbować swoich sił w programowaniu i dowiedzieć się więcej o ścieżce edukacji prowadzącej do zawodu w branży IT.
Poniżej przesyłamy propozycję treści wraz z grafiką, którą mogą Państwo udostępnić na swoich kanałach społecznościowych i stronie internetowej. [Termin i lokalizację można uzupełnić na podstawie załączonego harmonogramu.]Drodzy uczniowie!
Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania!
Jeśli chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!
Już od 18 stycznia możecie zapisać się na następujące zajęcia:
- SCRATCH, MINECRAFT: uczestnicy 7-9 lat,
- SCRATCH, APP INVENTOR: uczestnicy 10-12 lat,
- C#, VISUAL STUDIO: uczestnicy powyżej 13. roku życia.
Warsztaty będą odbywać się [termin, lokalizacja].
Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce:
kodujzgigantami.pl
Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów - entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem!
Bądź na bieżąco z naszymi akcjami! Obserwuj nas w social mediach
Wiadomość wysłana przez:
GIGANCI PROGRAMOWANIA SP. Z O.O.
ul. Krucza 46 m. LU3
00-509,Warszawa, Polska
PL7010705680
Powrót klas I-III
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ, GIS.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie.
Proszę rodziców uczniów klas I-III, którym użyczono sprzęt komputerowy do zwrotu najpóźniej do dnia 19.01.2021. Sprzęt będzie odbierany i sprawdzany tylko w obecności rodziców. Proszę nie przekazywać sprzętu do oddania poprzez uczniów.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Ks. Franciszka Stopy
w Myczkowie
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych
Organizacja zajęć w szkole
-
Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
-
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
-
Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.
-
Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
-
1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
-
dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
-
dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
-
opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
-
Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
-
W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
-
Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
-
Rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu.
-
Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
-
Należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Sale i węzły sanitarne dla poszczególnych klas w miarę możliwości powinny znajdować się na różnych piętrach budynku szkoły.
-
Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.
-
Należy ustalić indywidualny harmonogram/plan dnia (lub tygodnia) dla danej klasy, uwzgledniający, m.in.:
-
godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły,
-
korzystania z przerw (nie rzadziej niż co 45 min),
-
korzystania ze stołówki szkolnej,
-
zajęć na boisku.
-
Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
-
Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.
-
Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
-
Sprzęty sportowe i programowe należy dokładnie czyścić oraz dezynfekować lub korzystać z przyborów jednorazowych. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp.
-
Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
-
Infrastruktura szkoły i sprzęt sportowy powinny być regularnie czyszczone z użyciem detergentu lub innych środków dezynfekujących. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
-
Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
-
Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
-
Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.
-
Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej.
-
Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
-
Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, należy udostępnić uczniom co drugi boks, przystosować inne pomieszczenia na szatnię lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły zgodnie z harmonogramem/planem dnia (lub tygodnia), aby kontakt dzieci z różnych klas był jak najmniejszy.
-
Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Zaleca się zamiast środków do dezynfekcji rąk regularne mycie rąk wodą z mydłem. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem dzieci oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
-
Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć do minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
-
Należy ustalić i upowszechnić zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole. Nie powinny odbywać się w trakcie pracy stacjonarnej klas I-III, tylko po jej zakończeniu. Rekomenduje się ich organizację w małych grupach, z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Po zakończeniu tych zajęć - mycie i dezynfekcja powierzchni dotykanych oraz dokładne wietrzenie sal.
-
Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
-
Rekomenduje się, we współpracy z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania/higienistką szkolną, ustalić i upowszechnić zasady korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz godziny jego pracy, uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
-
Jeżeli w szkole funkcjonuje gabinet stomatologiczny, należy ustalić ze świadczeniodawcą na podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy i upowszechnić je wśród uczniów i ich opiekunów.
-
Należy podjąć działania umożliwiające uczniom realne korzystanie z opieki stomatologicznej w szkolnych gabinetach dentystycznych, w tym zapewnić możliwość obecności rodzica w czasie udzielania świadczenia, gdy jest ona konieczna. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wytycznedla-poszczegolnych-zakresow-i-rodzajow-swiadczen - pkt 1 stomatologia, są zamieszczone zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla lekarzy dentystów, asysty stomatologicznej, gabinetów dentystycznych, laboratoriów techniki dentystycznej i pacjentów.
-
Należy wyłączyć źródełka i fontanny wody pitnej, zapewnić uczniom korzystanie z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna. Zalecenia higieniczne w przypadku innych dystrybutorów wody zostały wskazane na stronie internetowej GIS https://gis.gov.pl/oswiata/udostepniania-wody-do-spozycia-w-placowkach-oswiaty-fontanny-z-woda-do-picia-dystrybutory-wody-zrodelka/.
-
Dyrektor szkoły aktualizuje i upowszechnia wewnętrzny regulamin lub procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki oraz zalecenia wskazane w przedmiotowych wytycznych oraz aktualne przepisy prawa.
-
Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.
Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń
i powierzchni-
Przy wejściu głównym należy umieścić numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych.
-
Należy dopilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów, wchodzące do szkoły dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników z płynem do dezynfekcji.
-
Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
-
Należy monitorować codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
-
Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
-
W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych należy wywiesić plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
-
Należy na bieżąco dbać o czystość urządzeń sanitarnohigienicznych, w tym ich dezynfekcję lub czyszczenie z użyciem detergentu.
-
Jeżeli na terenie szkoły uczniowie i pracownicy używają masek lub rękawic jednorazowych, należy zapewnić miejsca/pojemniki do ich wyrzucania. Zalecenia w tym zakresie zostały wskazane na stronie internetowej GIS: https://gis.gov.pl/zdrowie/koronawirus-zdrowie/informacje-i-zalecenia-pl/wytyczne-ws-postepowania-z-odpadami-w-czasie-wystepowania-zakazen-koronawirusem-sars-cov-2/
-
Sale lekcyjne należy wietrzyć, nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w sali lekcyjnej, w tym również przed rozpoczęciem zajęć przez dzieci.
-
Jeżeli z pomieszczeń szkoły korzysta podmiot zewnętrzny, należy zobowiązać go do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń i użytych przyrządów oraz sprzętów należących do szkoły, jak również ich wietrzenia.
Gastronomia
-
Przy organizacji żywienia w szkole (stołówka szkolna, kuchnia, jadalnia i inne pomieszczenia przeznaczone na spożycie ciepłych posiłków), obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszącymi się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, dodatkowo należy wprowadzić zasady szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia pracowników. Powinna być zachowana odpowiednia odległość stanowisk pracy wynosząca min. 1,5 m, a jeśli to niemożliwe – zapewnienie środków ochrony osobistej. Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców, a także higieny osobistej.
-
Korzystanie z posiłków powinno odbywać się w miejscach do tego przeznaczonych zapewniających prawidłowe warunki sanitarno-higieniczne, zgodnie z zaleceniami w czasie epidemii. Spożywanie posiłków powinno odbywać się w tych samych grupach i z zachowaniem dystansu. Odległość między stolikami powinna wynosić co najmniej 1,5 m, chyba, że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika. Przy zmianowym wydawaniu posiłków konieczne jest czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po każdej grupie.
-
W przypadku braku innych możliwości organizacyjnych dopuszcza się spożywanie posiłków przez dzieci w salach lekcyjnych z zachowaniem zasad bezpiecznego i higienicznego spożycia posiłku.
-
Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu. Posiłki mogą być przynoszone w pojemnikach prywatnych i w nich spożywane.
-
Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać. Jeżeli szkoła nie posiada zmywarki, wielorazowe naczynia i sztućce należy umyć w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu i wyparzyć. Jeżeli żywność zapewniona jest przez firmę zewnętrzną, a szkoła nie posiada zastawy stołowej wielorazowej, należy stosować jednorazowe naczynia i sztućce.
-
Od dostawców cateringu należy wymagać pojemników i sztućców jednorazowych. Wymaganie to dotyczy szkół, w których nie jest możliwe zapewnienie właściwych warunków mycia naczyń i sztućców, porcjowania/nakładania dostarczonych posiłków. Należy zadbać o odpowiednie segregowanie zużytych pojemników i sztućców.
-
Zaleca się usuniecie dodatków (np. cukier, jednorazowe sztućce, wazoniki, serwetki) z obszaru sali jadalnej i wydawanie bezpośrednio przez obsługę. W stołówce nie zaleca się samoobsługi. Dania i produkty powinny być podawane przez osobę do tego wyznaczoną/ obsługę stołówki.
-
Jeżeli posiłki dostarczane przez firmę cateringową do tej pory były przywożone w pojemnikach zbiorczych, następnie rozkładane i podawane z wykorzystaniem talerzy i sztućców będących na wyposażeniu szkoły, to taki sposób podawania posiłków może być kontynuowany, pod warunkiem, że naczynia i sztućce wielorazowego użytku stosowane w danej szkole będą myte zgodnie z zaleceniem wskazanym powyżej.
-
Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły
-
Wszyscy pracownicy powinni zostać poinstruowani o zasadach wynikających z Wytycznych oraz wprowadzonych w szkole szczegółowych rozwiązań.
-
Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
-
W miarę możliwości podczas organizowania pracy pracownikom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka, należy zastosować rozwiązania minimalizujące ryzyko zakażenia (np. nieangażowanie w dyżury podczas przerw międzylekcyjnych, a w przypadku pracowników administracji w miarę możliwości praca zdalna).
-
Należy wyznaczyć i przygotować (m.in. wyposażenie w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie lub wydzielić miejsce, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zaobserwowania objawów infekcji dróg oddechowych.
-
Pracownicy szkoły powinni zostać poinstruowani, że w przypadku wystąpienia objawów infekcji dróg oddechowych powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika (oraz powiadomić pracodawcę o nieobecności). W razie pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112.
-
W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych– dyrektor szkoły w trybie natychmiastowym odsuwa go od wykonywanych czynności, kieruje do domu i informuje o konieczności pozostania w domu oraz kontaktu telefonicznego z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (uzyskanie teleporady medycznej, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika). W razie nagłego pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112.
-
W przypadku pracowników z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, dyrektor szkoły powinien skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną w celu dokonania przez nią oceny ryzyka epidemiologicznego.
-
Należy bezwzględnie zastosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w zakresie dodatkowych działań i procedur związanych z zaistniałym przypadkiem.
-
Zaleca się ustalenie miejsca, w którym przebywała osoba z niepokojącymi objawami sugerującymi zakażenie koronawirusem oraz przeprowadzenie dodatkowego sprzątania zgodnie z procedurami zakładowymi, a także zdezynfekowanie powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
-
W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego*.
* ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
-
Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dostępnych na stronach https://gis.gov.pl/ lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
Załączniki – instrukcje
-
mycia rąk
https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ -
dezynfekcji rąk
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece/ -
prawidłowego zdejmowania maseczki
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-maseczke/ -
prawidłowego zdejmowania rękawiczek
https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-rekawice/ -
wykaz produktów biobójczych
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
-
Światełko Pokoju
Zuchy z Myczkowa niosą Betlejemskie Światło Pokoju
Historia Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To od niego, każdego roku, odpala się jedną świeczkę, której płomień przekazywany jest przez skautów w wielkiej sztafecie do krajów na całym świecie. Moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. To znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
W dniu 21.12.2020 roku za sprawą kapelana Hufca Bieszczadzkiego Związku Harcerstwa Polskiego ks. Tomasza Latoszka, drużynowej Barbary Kaluty i pana Rafała Jasińskiego światło pokoju trafiło do Olszanicy. Z rąk zuchów przyjął je ppłk Adam Nieznański- komendant Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej.
Również w tym dniu zuchy zawitały do swojej szkoły ze światełkiem nadziei, dobroci i radości.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Myczkowie-pani Joanna Kapalska przyjęła z rąk zuchów Betlejemskie Światło Pokoju.
Życzenia świąteczne
Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Niech Święta Bożego Narodzenia
będą w tym trudnym czasie źródłem siły i mocy z Wysoka,
czasem spokoju i szczęścia pełnym rodzinnego ciepła i odpoczynku.
Niech Nowy Rok 2021 przyniesie wszelką pomyślności i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy
w Myczkowie
Myczków, grudzień 2020r.
Archiwum Aktualności