• Przedszkolaki

          • Wspaniała zabawa i piękne prace plastyczne wykonywane wraz  z Rodzicami. Serdecznie dziękuję dzieciom i Rodzicom za wytrwałość i współpracę. [ZM] ZDJĘCIA

             

             

             

             

          • Dzień Ziemi 2020

          • Święto naszej planety obchodzone jest w kwietniu. Najczęściej upamiętniają je uczniowie z różnych szkół. Sadzą oni wtedy symboliczne drzewka lub zbierają śmieci z zielonych terenów. 

            To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. Ten dzień szczególnie obchodzony jest w szkołach. Pedagodzy przygotowują specjalny materiał związany z tym tematem. W niektórych szkołach organizowane są wtedy olimpiady przyrodnicze, konkursy z okazji Dnia Ziemi lub część klas wybiera się ze swoim wychowawcą na spacer. Może być to spacer rekreacyjny lub taki, podczas którego uczniowie dbając o planetę zbierają śmieci, które porozrzucane są po terenach zielonych lub chodnikach. Jest to bardzo ładny gest, który z pewnością wiele pokazuje i daje do myślenia. W niektórych miejscach ludzie chcąc zrobić coś dla naszej planety sadzą drzewka. Dodatkowo w czasie obchodów wiele stowarzyszeń ekologicznych organizuje również konferencje czy manifestacje. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkich ludzi jak bardzo ważne jest dbanie o planetę, a także chcą pokazać jak wiele zagrożeń i zanieczyszczeń źle na nią wpływa. [https://www.eska.pl/news/dzien-ziemi...]

             

             

             

          • Uczelnie pomagają nauczycielom i uczniom

          • W związku z panującą epidemią i wynikającymi z niej kłopotami w edukacji, absolwenci i studenci Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni wspierani przez pracowników PW postanowili pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych.

            Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

            Mamy trzy główne cele:

            1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.

            2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.

            3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów – przyszłych studentów.

             

            W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”.

            11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów
            z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

             

            Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.

            Szczegóły na stronie www.polinfo.eu.

             

             

          • Zaświeć się na niebiesko

          • 4 kwietnia organizowana jest Ogólnoświatowa akcja "Zaświeć się na niebiesko" (Light it up blue), jest inicjatywą zainaugurowaną w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. Celem akcji jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Nasi uczniowie i nauczyciele również przyłączyli się do akcji. [AC]

             

             

             

        • KOMUNIKAT
          • KOMUNIKAT

          •  

             

            KOMUNIKAT

            W zakładce PLAN LEKCJI zamieszczony został plan lekcji w celu usystematyzowania pracy uczniów, który będzie obowiązywał od 25 marca 2020r. Plan jest dzienny, więc to od ucznia zależy w jakiej kolejności, w jakim czasie i jak długo będzie się uczył.

            Z przedmiotów nieujętych w planie uczniowie będą dostawać wskazówki do nauki od prowadzących zajęcia jednorazowo w ciągu tygodnia.

             

             

             

          • KOMUNIKAT

          • KOMUNIKAT

            Informujemy, iż jest możliwość zabrania ze szkoły podręczników i innych materiałów niezbędnych do nauki w domu. Szkoła jest otwarta w godz. 8.00-11.00.

            ‼PROSIMY O ZACHOWANIE WSZELKICH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI

          • Wiosna tuż, tuż

          • Zuzanna i Amelia z klasy drugiej  witają wiosnę.

             

             

             

            Zuzanka, Amelka i Cezary też nie mogą się doczekać wiosny.

          • Wsparcie uczniów, nauczycieli i rodziców.

          • Wsparcie uczniów, nauczycieli, rodziców w nadzwyczajnej sytuacji kryzysowej spowodowanej zagrożeniem epidemicznym

            Rzeszów, 2020-03-18

            Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele
            przedszkoli, szkół i placówek
            w województwie podkarpackim
            Rodzice

             

            Nadzwyczajna sytuacja w systemie oświaty spowodowana zagrożeniem epidemicznym oraz związana z zawieszeniem działalności dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej szkół od 12 do 25 marca, stała się wyzwaniem dla nauczycieli i uczniów, ale także dla ich rodzin.  Brak kontaktu z kolegami, koleżankami,  uniemożliwienie im wspólnych zabaw, brak możliwości bezpośredniej rozmowy z nauczycielem – są to sytuacje niecodzienne. Wszelkie zakazy wydawane zgodnie z zaleceniami GIS mogą być niezrozumiałe i stresujące. Potrzebę bezpośredniego kontaktu muszą teraz zapewnić członkowie rodziny, przede wszystkim rodzice i rodzeństwo. Bardzo istotną kwestią w aktualnej sytuacji jest maksymalna redukcja dziecięcego lęku, a w przypadku starszych ważne jest rozumienie odpowiedzialności i ograniczenie ryzykownych zachowań. 

            Uczniowie, w tej dla nich także trudnej i kryzysowej sytuacji, oczekują od swoich nauczycieli wsparcia, pomocy w organizacji procesu uczenia się w warunkach domowych, w procesie samokształcenia i samodoskonalenia, w utrwalaniu materiału, wskazaniu ciekawych źródeł informacji o przedmiocie, motywowania i aktywizowania do pracy. Zdalne nauczanie w świetle obowiązujących przepisów prawnych, nie wymaga na razie ani od Nauczycieli ani od Uczniów realizacji podstaw programowych, opracowywania zupełnie nowych partii materiału rozwiazywania zadań z zagadnień, które wcześniej nie były wprowadzone czy wytłumaczone. Trudno mówić o jednakowych dla wszystkich możliwościach organizacyjnych, a zwłaszcza prawnych, na obecnym etapie, co uniemożliwia przeniesienie sytuacji lekcyjnej ze szkoły do sieci, razem z ocenianiem, sprawdzaniem obecności czy  wpisywaniem tematów lekcji (wypowiedź Ministra Edukacji Narodowej na ten temat pod poniższym linkiem:

            https://www.facebook.com/DariuszPiontkowski/videos/1525057644314671/UzpfSTEwMDAwMDcyOTEwODU5MzozMTcyNjAxMjQ2MTA3NDgx/ .

            W tym czasie, najważniejsze z perspektywy nauczyciela, jest nawiązanie współpracy zdalnej z uczniami, ocena możliwości organizacji procesu nauki w tej formie, powtarzanie i utrwalanie materiału, stymulowanie pracy ucznia i wdrażanie go do rozwiązań, które będą wymagały od niego systematycznych działań w sytuacji przedłużającego się zawieszenia zajęć. Jest to rozważany scenariusz, choć powiązany z sytuacją w kraju, o czym mówił wielokrotnie Minister Edukacji Narodowej Pan Dariusz Piontkowski. To nowa sytuacja także dla nauczycieli, którzy mają czas na rozeznanie własnych kompetencji, dostępnych zasobów pod kątem przydatności do realizacji przedmiotu czy nowego warsztatu pracy. Nowa także dla   dyrektorów szkół, którzy zostali zobowiązani do zbadania możliwości i przygotowania  do organizacji tego procesu, monitorowania sposobów i form działań podejmowanych przez nauczycieli w celu realizacji zdalnego nauczania, intensywności tych działań. Szczegółowo o potrzebie zdiagnozowania tych możliwości mówił Minister Edukacji Narodowej Pan Dariusz Piontkowski w liście skierowanym do Dyrektorów szkół i placówek „Przygotowanie do organizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-informacje-dla-dyrektorow

            ze względu na to, że w najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, regulujące kwestię nauczania na odległość. Pracownicy kuratorium także monitorują sytuację, wyjaśniają i udzielają informacji dyrektorem i rodzicom za pośrednictwem strony internetowej, telefonu interwencyjnego. Wszystkich zachęcam do kontaktu w razie pytań i wątpliwości, korzystania z zasobów internetowych polecanych przez OKE, proponowanych przez MEN i zgromadzonych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji czy inne instytucje. W oparciu o dostępne zasoby i możliwości proszę o wzmacnianie własnych kompetencji, aktualizowanie wiedzy na temat podejmowanych przez MEN działań, podejmowanie bieżących działań adekwatnych do sytuacji, bo tylko dobry przepływ informacji zapewni nam wszystkim sprawną organizację oraz koordynację na poziomie każdej szkoły w nowej sytuacji, w której wszyscy funkcjonujemy, podejmujemy nie zawsze rutynowe działania i pracujemy zdalnie. Cierpliwość i zrozumienie jest potrzebne wszystkim, których sytuacja dotyka w sposób bezpośredni.

             

            Podkarpacki Kurator Oświaty
            Małgorzata Rauch

             

             

             

             

        • Egzamin Ósmoklasisty!
          • Egzamin Ósmoklasisty!

          •  

             

            Egzamin Ósmoklasisty!

            Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy od 16.03 na 
            http://www.cke.gov.pl 

             

             

             

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
      • 134692005, 512178943
      • Myczków 109
        38-610 Polańczyk
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • FB szkoła