Plan zajęć wspomagających w roku szkolnym 2021/2022
Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli
Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Narodowe Czytanie - MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ
Narodowe Czytanie - MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do akcji propagowania czytania i poznawania dzieł literatury polskiej. W tym roku w akcji ,,Narodowe czytanie" mieliśmy możliwość zapoznania się z fragmentem dramatu Gabrieli Zapolskiej pt.,, Moralność pani Dulskiej". Dotyka on problemów obłudy i dwulicowości typowego domu mieszczańskiego ludzi żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Ze względów bezpieczeństwa czytanie wyżej wymienionego utworu odbyło się na świeżym powietrzu przed budynkiem szkolnym, gdzie na zaimprowizowanej scenie wystąpiły uczennice klasy 8, które pod czujnym okiem p. Małgorzaty Wasylewicz przekazały słuchaczom cenną puentę płynącą z cytowanego dramatu. Krótki rys historyczny epoki i dekoracje przygotowała p. Aneta Sieradzka. Mamy nadzieję, że przykład nietuzinkowej postaci Gabrieli Zapolskiej stanie się dla nas zachętą do mówienia prawdy w każdej, nawet trudnej sytuacji.
Zebrania z rodzicami
Zapraszamy
na zebrania z Rodzicami
- 06.09.2021 godz.16.00 spotkanie klas 0-III
- 07.09.2021 godz. 16.00 spotkanie klas IV-VIII.
Na zebraniach będą poruszane bardzo ważne problemy. Prosimy o obecność.
Warsztaty pszczelarskie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021_2022
Nowe przedszkole
Nowy rok szkolny
Kochane Dzieci, drodzy Rodzice!
Nadszedł czas na powrotu do szkoły!
Widzimy się 1 września! Plan pierwszego dnia w Szkole i Przedszkolu: Przedszkolaki Smerfy i Słoneczka z rodzicami zapraszamy na uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola w Myczkowie o godzinie 8.00. 6 - latki Pszczółki rozpoczynają naukę w szkole od 8.00 rano. Msze święte rozpoczynające rok szkolny 2021/2022 dla uczniów z rodzicami z Myczkowa w kościele Parafialnym w Myczkowie i dla uczniów z rodzicami z Polańczyka w Sanktuarim Matki Bożej w Polańczyku o godzinie 9.00. O godzinie 10.00 - spotkanie ogólne w sali gimnastycznej w Szkole i spotkania z wychowawcami w klasach. DO ZOBACZENIA!
"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO"
"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO"
"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO"- pod takim hasłem w dn. 24.06 odbył się piknik zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Wydarzenie to dotyczyło promocji bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska wozy policyjne, strażackie, zobaczyć konie z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, a nawet wsiąść do symulatora zderzeń. Dodatkową atrakcją okazała się kurtyna wodna, dzięki której mogliśmy się nieco schłodzić.
Piknik zakończył się pokazami ratownictwa wodnego
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Pożegnanie klasy ósmej - czerwiec 2021
W czwartek (24.06.2011) pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy po ośmiu latach (niektórzy nawet dwunastu (przedszkole)) edukacji opuścili mury naszej szkoły. Gratulujemy im osiągniętych wyników i życzymy dostania się do wymarzonych szkół.
Egzamin na kartę rowerową
Egzamin na kartę rowerową
W przedostatnim tygodniu nauki wszyscy uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Do tego egzaminu adepci przygowywali się na lekcjach techniki "Bądź bezpieczny na drodze" Wszyscy perfekcyjnie przygotowali się do egzaminu i bez problemów poradzili sobie z testem.
Zajęcia przyrodniczo – integracyjne klas III i IV
W dniu 18.06.2021 uczniowie klas trzeciej i czwartej wzięli udział w zajęciach przyrodniczo – integracyjnych zorganizowanych przez Panią Barbarę Kalutę i Panią Agnieszkę Dereń w „Otaczarni” w Bukowcu. Warsztaty prowadzili pracownicy Nadleśnictwa Baligród: Pani Ewa Scelina oraz Bartosz Krupiński (absolwent naszej szkoły). Uczniowie pracowali z kluczami do oznaczania drzew. Rozpoznawali gatunki rosnące w Bieszczadach. Z roślin zielnych oraz gałązek drzew i krzewów dziewczynki wykonywały totemy. Zadanie chłopców polegało na ułożeniu budowli z kamieni -„otoczaków”. Dzieci poznały również sprzęty ułatwiające biwakowanie w traperskich warunkach. Najbardziej spodobała się nowoczesna, malutka kuchenka do gotowania wody. Nad Solinką obserwacje przyrodnicze skupiły się na niesamowitym zjawisku przepoczwarzania się ważek oraz poszukiwaniu kolonii chruścików. Nie zabrakło również ogniska z pieczonym chlebem, kiełbaską, tostami i piankami.
Piękna pogoda, dobre humory uczestników oraz profesjonalizm prowadzących wycieczkę sprawiły, że należy uznać to wydarzenie jako udane.
Serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Baligród, a w szczególności dla Pani Ewy Sceliny oraz Bartka.
KOKOSZA GROSZ DO GROSZA….
KOKOSZA GROSZ DO GROSZA….
W ostatnich tygodniach uczniowie klas 4, 5 i 8 w ramach lekcji matematyki realizowali projekt edukacyjny „Kokosza - grosz do grosza”. Młodsi uczniowie omawiali na zajęciach zagadnienia związane z historią pieniądza, jego rolą w życiu oraz zarządzaniem pieniędzmi i oszczędzaniem. Ponadto wykonali plakaty prezentujące historię powstania pieniądza i opracowali kosztorys wycieczki klasowej. Starsi zajmowali się planowaniem budżetu rodzinnego, poznawali przy tym pojęcia ekonomiczne: praca, wynagrodzenie, dochód, wydatki, budżet, uczyli się jak mądrze oszczędzać i inwestować oraz jak planować osiągnięcie sukcesu, poznając przy tej okazji sylwetki ludzi sukcesu. Ósmoklasiści w ramach projektu przygotowali poradniki o oszczędzaniu w formie plakatów w wersji papierowej lub elektronicznej. Uczestnicy projektu online odpowiedzieli na pytania konkursowe poświęcone omawianej na zajęciach tematyce i wypełnili ankietę. We wtorek na zakończenie i podsumowanie projektu zaprosiliśmy do szkoły pana Marka Kardasza, pracownika banku w Polańczyku, który podzielił się z nami swoją wiedzą o finansach i zasadach funkcjonowania banków. Panu Kardaszowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Wystawkę prac uczniowskich można obejrzeć na gazetce koło tablicy poświęconej naszemu patronowi. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pakiety z materiałami do zajęć i drobnymi upominkami. Po wakacjach jeszcze klasa 7 będzie realizowała ten projekt.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówekWarszawa, 11 czerwca 2021 roku
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
- zgodę rodzica,
- kwestionariusz,
- kwalifikację lekarza,
- szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
Załączniki:
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat
- Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
I Olimpiada Przedszkolaka
28 maja 2021roku odbyła sięw naszej szkole I Olimpiada Przedszkolaka Rywalizowały ze sobą:
Słoneczka - MY SŁONECZKA DAMY RADĘ I WYGRAMY OLIMPIADĘ!!!
Smerfy - GARGAMELA SIĘ BOIMY, ALE DZISIAJ NIE STCHÓRZYMY!!!
Pszczółki - SIŁĄ PSZCZÓŁEK JEST DRUŻYNA, NIKT NAS DZISIAJ NIE ZATRZYMA!!!Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Wizyta Jednostki strzeleckiej z Leska
Wizyta Jednostki Strzeleckiej - pluton Lesko
„Chcesz założyć mundur? ”
„Chcesz założyć mundur? ” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie z przedstawicielami „Plutonu Strzeleckiego Lesko Jednostka Strzelecka Unieck1863” w naszej szkole we wtorek 8 czerwca 2021r.. Na pokazie obecni byli uczniowie z klas IV-VIII. Przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 1863 przybyli do nas, by przeprowadzić prezentację i zachęcić młodzież do wstąpienia w szeregi Strzelca oraz przedstawić alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. I udało się. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i dostarczył wielu niesamowitych wrażeń. Dziękujemy za mile spędzony czas.
Gminny Dzień Dziecka
Życzenia
Drodzy Uczniowie i Uczennice,
kochane Dzieci w oddziałach przedszkolnych
Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowiez okazji Dnia Dziecka
życzymy Wam aby Wasze dzieciństwo
było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej!Żyjcie tak, aby każdy Wasz kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Szukajcie w sobie siły,
entuzjazmu i energii.Realizujcie swoje marzenia!
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej
im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie
Ostatni dzień sesji egzaminacyjnej 2021
Archiwum Aktualności