• Dzień Życzliwości

          • Życzliwość, to coś o czym każdy z nas wie, ale jak trudno nam czasem ją okazać? Dlatego trzeba mówić i robić wszystko, by ludzie byli dla siebie mili i uprzejmi. W tym roku z okazji święta życzliwości zespoły uczniów z klas starszych przygotowały plakaty promujące uprzejme relacje międzyludzkie. Wszyscy uczniowie dostali po jednej samoprzylepnej naklejce motywującej z napisem ,,Miłego dnia", którą po zakończonych lekcjach mogli zagłosować na wybrany przez siebie plakat wskazując zwycięski zespół. Niestety, nie wszyscy dorośli do tego zadania, naklejki zmieniały swoje miejsce. To znak, że czeka nas jeszcze trochę pracy, by Życzliwość zwyciężyła nad chęcią wygranej za wszelką cenę".

             

             

             

          • Dzień Misia w kl. 0

          • W piątek 24 listopada w grupie przedszkolnej "Pszczółki" obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy 0 już od wtorku 21 listopada przygotowywali piękne, kolorowe prace. Pracując w 5 osobowych grupach dzieci w formie plastycznej przedstawiły 3 portrety ulubionych misiów.

          • Spotkanie z Rodzicami

          • W dniu 22.11 rodzice naszych uczniów wzięli udział w spotkaniu z p. aspirant Natalią Brzozowską – policjantką ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Pogadanka dotyczyła głównie aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Funkcjonariuszka zapoznała rodziców oraz nauczycieli z popularnymi substancjami odurzającymi oraz przedmiotami, które na pierwszy rzut oka nie wzbudzają niepokoju. Poinformowała również osytuacjach zagrażających życiu dzieci i młodzieży występujących na terenie powiatu leskiego.
            Pedagogizacja rodziców to jedno z zadań szkoły, które ma na celu pomoc w prawidłowych oddziaływaniach wychowawczych oraz wzbogacaniu świadomości pedagogicznej. Zdarza się, że umiejętności wychowawcze rodziców oraz ich własne doświadczenia życiowe są niewystarczające w sytuacjach trudnych, z którymi wraz ze swoimi dziećmi muszą się zmierzyć dlatego tak ważne jestwzajemne wsparcie.
            Rodzina i szkoła to dwa środowiska, które w szczególny sposób oddziałują na dziecko. Od jakości współpracy zależą efekty rozwojowe naszych uczniów i skuteczność pracy dydaktyczno-wychowawczej.
            Dziękujemy p. aspirant Natalii Brzozowskiej za cenne informacje oraz rodzicom za tak liczną
            obecność.

          • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W piątek 17 listopada po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Byliśmy wśród 7414 szkół z różnych krajów (min. Chorwacji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rumuni, Irlandii, Nigerii), które uczestniczyły w tymświatowym wydarzeniu. Uczniowie już od wtorku przypominali sobie tabliczkę, biorąc udział w zabawie „Matematyczne spacery”. W dniu wydarzenia podczas przerw po szkole krążyli egzaminatorzy z klasy III, którzy odpytywali z tabliczki mnożenia starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły i napotkanych rodziców.
            W tym dniu uczniowie z klas III-VIII pisali egzamin z tabliczki mnożenia o różnym stopniu trudności. Egzaminowanych było 70 uczniów, z których 33 napisało egzamin bezbłędnie i zdobyło tytuł eksperta tabliczki
            mnożenia. Ponadto w ramach lekcji matematyki uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali zadania i zagadki związane z tabliczką mnożenia. Kolejna akcja już za rok, wyniki egzaminów powinny być jeszcze lepsze, a w ich uzyskaniu niech pomogą naklejki z tabliczką mnożenia na schodach.

          • Wycieczka klasy 5 i 6

          • Jesienna pogoda zaskoczyła wszystkich, ale nie przeszkodziła uczniom klasy 5 i 6 w realizacji wycieczki zaplanowanej na dzień 16 listopada. Uczniowie pod opieką pan wychowawczyń odwiedzili ,,Rezerwat krajobrazowy Prządki" koło Korczyny, gdzie spróbowali swoich sił wspinając się, jak głosi legenda, do ,,skamieniałych sióstr". Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec, gdzie na podstawie autentycznego sporu między szlacheckimi rodzinami, powstał tekst znanej komedii Aleksandra Fredry pt.,,Zemsta". Z uwagą wysłuchaliśmy informacji przekazanych przez panią przewodnik i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przebrani za średniowiecznych rycerzy. Z zamku pojechaliśmy zwiedzać multimedialne muzeum Etnocentrum w Krośnie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się izba weselna, gdzie śpiewaliśmy ludowe pieśni oraz tzw. izba biała, gdzie można było zagrać na ludowych instrumentach i wirtualnie przymierzyć regionalne stroje. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był seans w kinie Helios w galerii Vivo. Po zasłużonym posiłku udaliśmy się na film pt.,, Kajtek czarodziej". Pełni wrażeń i z pieśnią na ustach wracaliśmy do Myczkowa, gdzie pod szkołą czekali na swoje pociechy stęsknieni rodzice.

          • Warsztaty chemiczne

          • W dniu 14 listopada uczniowie klas 0-III uczestniczyli w warsztatach chemicznych. Podczas zajęć dzieci ubrane w laboratoryjne okulary i fartuchy zostały wprowadzone w niezwykły świat chemii. Prowadzący wykorzystując
            różne substancje w widowiskowy sposób wyjaśniali zagadki chemiczne. Następnie uczniowie samodzielne wykonywali eksperymenty i doświadczenia.
            Dzięki warsztatom dzieci stały się bogatsze nie tylko w wiedzę, ale także o liczne pozytywne emocje oraz przeświadczenie, że nauka może być wspaniałązabawą.

          • BohaterOn

          • "W ramach programu BohaterOn, mającego na celu propagowanie wiedzy historycznej, dumy i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o wolność w czasie okupacji, w naszej szkole w ubiegłym miesiącu przeprowadzono  cykl zajęć w klasach 5-8. W klasie 5 i 6 były to lekcje oparte o słuchowisko pt. ,,Iskra nadziei". Uczniowie wyodrębnili narratorkę, głównych bohaterów oraz fabułę. W klasie 5 skoncentrowaliśmy się na wydarzeniach dotyczących przebiegu powstania warszawskiego wynikających ze słuchowiska. Zajęcia zakończyliśmy grupowym wykonaniem plakatu z symbolem ,,Polski walczącej". W klasie 6 zajęcia ukierunkowane były na analizę wydarzeń i emocji, które były udziałem bohaterów Pamiętnika Janki. Lekcja zakończyła się wytłumaczeniem metaforycznego przesłania zawartego w tytule ,,Iskra nadziei".

            W klasach 7 i 8 w lekcjach  wykorzystano minifilmiki pokazujące emocje uczestników zrywu wolnościowego
            w momencie ogłoszenia ,,Godziny W". Uczniowie kl.7 przygotowali opaski powstańcze, a przedstawiciele kl. 8 wyrazili wdzięczność wobec powstańców i zredagowali wpis na stronę BohaterOn.

             

          • Gminne obchody Święta Niepodległości

          • Święto Niepodległości jest dniem upamiętniającym bohaterów walki o niepodległość Polski. 
            Gminne uroczystości upamiętniające 105 rocznicę odzyskania niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w Saknktuarium Matki Bożej Świętej Miłości. Oficjalną część uroczystości rozpoczął Pan Wójt Adam Piątkowski przemówieniem o tym, jak ważną jest  niepodległość i suwerenność naszego kraju.

            Delegacje przedstawicieli władz złożyły kwiaty przy tablicy upamiętniającej  odzyskanie niepodległości. Następnie nasza uczennica Amelia Jasińska zapaliła " Światło Pokoju "  a uczeń klasy 4  Ireneusz Matuszewski wypuścił symbolicznie Gołębia Pokoju .Na obchodach 11 listopada naszą szkołę reprezentowali: Pani dyrektor Joanna Kapalska, poczet sztandarowy w składzie Julia Kardasz, Wiktoria Wilczyńska i Antoni Budziak pod opieką Pana Artura Falka i inni nauczyciele naszej szkoły.

            Na zakończenie w świetlicy GOKSiT wystąpił Gminny Chór Dziecięcy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej 
            w Bóbrce.

          • Stypendia "Zdolny uczeń"

          • 20 uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Solina otrzymało Stypendia Wójta Gminy Solina za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 20022/2023. Stypendium przyznawane jest uczniom, którzy osiągnęli średni wynik na świadectwie co najmniej 5,30. 

            10 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Polańczyku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Pan Wójt Adam Piątkowski i pani dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marzena Markuc przywitali przybyłych na uroczystość uczniów, absolwentów, ich rodziców i dyrektorów szkół. 

            Pan Wójt pogratulował nagrodzonym wysokich wyników, podziękował także rodzicom za zaangażowanie i wkład włożony w wychowanie i edukację ich dzieci. 

            Wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów uczniowie otrzymali statuetki, listy pochwalne oraz nagrody pieniężne.

            Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:

            Paulina Benewiat - absolwentka 

            Amelia Jasińska

            Zuzanna Pecka 

            Dominik Traciak

            Serdecznie gratulujemy naszej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów na drodze edukacji, wysokich wyników i motywacji do dalszej pracy. Powodzenia!

          • MEDIACJA MA MOC- sukces naszych uczniów

          • 20 września czworo uczniów naszej szkoły brało udział w III Ogólnopolskim Konkursie na Symulację Mediacji: „Mediacja ma Moc” organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Sąd Okręgowy w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Mediacji. Celem konkursu było rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, promocja idei mediacji i polubownych sposobów rozwiązywania konfliktów wśród dzieci i młodzieży oraz przełamywanie barier w kontaktach z rówieśnikami. Na wyniki czekaliśmy do 13 października ale miło nam ogłosić, że...
            Drużyna w składzie: Justyna Dytkowska, Wiktoria Wilczyńska, Antoni Budziak i Kacper Sikora wśród licznej konkurencji zajęła II miejsce. Dla Naszej młodzieży był to debiut w tego rodzaju prezentacji i tym bardziej cieszy nas ich sukces w ogólnopolskim konkursie.
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Udział w programie PROJEKTOR

          • Program PROJEKTOR łączy aktywnych studentów- wolontariuszy, zaangażowanych nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. W roku szkolnym 2022/2023 uczestniczyliśmy w XVIII edycji programu

            Złożenia programu to wspieranie samodzielnego eksplorowania świata i krytycznego myślenia, inspirowanie i rozszerzanie horyzontów.  Rozmawialiśmy o empatii, szacunku, akceptacji siebie i radości życia, aby wyposażyć dzieci w umiejętności potrzebne do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie.

            Dziękujemy drużynie PROJEKTORA za współpracę.

          • ,,Pamiętamy o tych, co odeszli"

          • W ubiegłym tygodniu Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję zbierania zniczy dla tych wszystkich osób, które kiedyś żyły, uczyły się i pracowały w naszej społeczności szkolnej. Pamiętamy o nich co dzień, ale z okazji listopadowego święta chcieliśmy jeszcze mocniej zaznaczyć naszą więź z nauczycielami, uczniami i pracownikami SP w Myczkowie. Przyniesione znicze zostały opatrzone plakietkami i dostarczone przez uczniów na miejsca spoczynku bliskich nam osób do Myczkowa, do Polańczyka i do Krosna. Pamiętamy.

          • Dzień Muzyki

          • Z okazji Dnia Muzyki nasi uczniowie przygotowali wspaniałe koncerty, podczas których wykazali się licznymi talentami wokalnymi i zdolnością gry na instrumentach.

      • Kontakty

        • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
        • 134692005, 512178943
        • Myczków 109 38-610 Polańczyk Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • FB szkoła