Wycieczka do Auschwitz- Birkenau oraz Krakowa
3W dniach 9-10 października 2024 odbył nasz dwudniowy pobyt studyjny w Muzeum Auschwitz Birkenau dla najstarszych klas Szkół Podstawowych - Berezki, Wołkowyi, Myczkowa i Bóbrki.
W tym czasie wzięliśmy udział nie tylko w niezwykłej i jakże ważnej lekcji historii, ale aktywnie i twórczo działaliśmy podczas warsztatów "Los dzieci w KL Auschwitz".
Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego
Przewodniczący:
Dominik TraciakZ-ca Przewodniczącego:
Milena SzlamaSkarbnik:
Dominika MochnalOPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
P. Sylwia Sidorska
GRATULUJEMY!
"Od ziarenka do bochenka"
30Na zakończenie bloku tematycznego zajęć „Od ziarenka do bochenka” do klasy 3 zawitał wyjątkowy gość-Pani Agnieszka Budziak- przewodnicząca KGW w Myczkowie, poprowadziła dla uczniów warsztaty pieczenia chleba.
Podczas zajęć uczniowie poznawali różne rodzaje mąki i pod bacznym okiem eksperta wykonywali wszystkie czynności, zgodnie z zasadami postępowania podczas pieczenia chleba. Dowiedzieli się na czym polega napowietrzanie mąki, co to jest zaczyn i zakwas.
Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych
9W dniu 26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych „Mediacje szkolne i rówieśnicze skutecznym sposobem rozwiązywania konfliktów”, który odbył się w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.
W wydarzeniu wzięło udział wielu cenionych gości m.in. Ministra Edukacji Barbara Nowacka, Teresa Kubas-Hul Wojewoda Podkarpacki, Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa oraz Kuratorzy Oświaty z całej Polski.
Projekt Edukacyjny „Zdrowe życie i pierwsza pomoc”
5Chcąc kształtować nawyki prozdrowotne, rozwijać sprawność fizyczną oraz naukę udzielania pierwszej pomocy, uczniowie klasy II rozpoczęli cykl warsztatów z pedagogiem szkolnym i wychowawcą.
Realizując Innowacyjny Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zdrowe życie i pierwsza pomoc” uczniowie będą mieli okazję nauczyć się jak dbać o swoje zdrowie, jak aktywnie spędzać czas i jak reagować w sytuacjach awaryjnych. Projekt łączy elementy edukacji zdrowotnej, fizycznej oraz pierwszej pomocy, tworząc holistyczne podejście do zdrowia i dobrostanu dzieci.
Wycieczka klasy 7 i 8 na Połoninę Caryńską
5Wyjazd na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą w ramach projektu edukacyjnego ,,Poznajemy walory przyrodnicze i kulturowe Bieszczadów".
Sprzątanie Świata
Uczniom naszej szkoły nie jest obojętny stan środowiska przyrodniczego, dlatego klasy 4, 5 i 8 wzięły udziały w międzynarodowej akcji "Sprzątania Świata". Dzięki zaangażowaniu młodzieży otoczenie, w którym żyjemy stało się czyste i przyjemne dla oka.
Warsztaty w Łopience
6"Zapowiadał się zimny i deszczowy dzień. W Łopience niebo było pokryte ciemnymi chmurami, a właśnie wtedy planowaliśmy warsztaty etnograficzne. Mimo wszystko pełni nadziei na poprawę pogody wyjechaliśmy spod szkoły w Myczkowie 14 września o 9:30.
Na miejscu było przygotowanych kilka różnych stanowisk do naszych zajęć, m. in. taneczne, muzyczne, tkackie, kowalskie, ceramiczne, wikliniarskie, kulinarne i garncarskie oraz nauki haftowania. My wybrałyśmy zajęcia tkackie, garncarskie i kulinarne.
Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy
11W dniu 18 września uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy, które poprowadziła dla nich Pani Ewa Adamska-Maszczak, specjalistka w tym temacie.
Wycieczka klas 1-3 do Skansenu
77Korzystając z pięknej pogody pierwszego dnia jesieni uczniowie klas I - III pojechali na wycieczkę do Sanoka. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądały domy i życie ludzi 100 i więcej lat temu. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła również wizyta w dawnej szkole, aptece i poczcie. Nie zabrakło okazji do zakupów pamiątek , pysznych lodów i jagodzianek. Potem dzieci udały się do sali zabaw Sokoliki Park gdzie było mnóstwo zabawy i śmiechu oraz warsztaty kosmiczne podczas których każdy wykonał " Galaktykę w słoiku", którą potem zabrał do domu.
Bezpieczny Przedszkolak – spotkanie z policjantką
18 września Publicznym Przedszkolu w Myczkowie odbyło się wyjątkowe spotkanie, podczas którego przedszkolaki miały okazję poznać policjantkę Natalię Brzozowską z Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, jakie należy stosować w codziennym życiu, a także wytłumaczenie im, czym zajmuje się policja i jak ważną rolę odgrywa w naszym społeczeństwie.
Przedszkolaki miały okazję zrobić sobie wspólne zdjęcia z policjantką, a także obejrzeć i przymierzyć elementy jej munduru i wyposażenia. Każde dziecko otrzymało kolorowankę z wizerunkiem policjanta.
Takie inicjatywy są doskonałą okazją do budowania zaufania dzieci do policji oraz kształtowania ich świadomości na temat bezpieczeństwa.
Cyberprzemoc – spotkanie z funkcjonariuszką Policji
W dobie intensywnego rozwoju technologii oraz powszechnego dostępu do Internetu, cyberprzemoc staje się coraz większym problemem społecznym. W związku z tym ważne jest aby przypominać uczniom o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą oraz odpowiedzialnością karną, jaka grozi za takie działania.
Do najbardziej powszechnych form cyberprzemocy należą:
1. Hejt w sieci – obraźliwe komentarze, groźby, czy nawoływanie do nienawiści.
2. Stalking – uporczywe śledzenie i nękanie danej osoby, także w formie internetowej.
3. Phishing – wyłudzanie danych osobowych lub finansowych poprzez fałszywe wiadomości, podszywanie się pod inną osobę lub instytucję.
4. Sexting – nielegalne rozpowszechnianie intymnych zdjęć lub filmów bez zgody osoby zainteresowanej.
5. Oszustwa internetowe – manipulacje mające na celu uzyskanie korzyści majątkowych kosztem innych.
Edukacja w tym zakresie to istotny krok w walce
POMOC DLA POWODZIAN
Dolny Śląsk stanął w obliczu klęski żywiołowej.
Woda zabrała wielu osobom dobytek całego życia.
Dzisiaj brakuje im tak podstawowych rzeczy jak wody pitnej czy jedzenia.
Dołóżmy cegiełkę, by pomóc tym, którzy tego potrzebują.
Razem możemy WIĘCEJ!!!
W dniach 18.09-25.09.2024 organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy:
Spotkanie z Rodzicami
W dniu 9.09.24r. w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami. Po przekazaniu ważnych informacji dotyczących szkoły oraz uczniów przez p. Dyrektor Joannę Kapalską, głos zabrały p. pedagog szkolna Kamila Kowalik oraz asp. Natalia Brzozowska Policjant ds. Profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Panie przypomniały rodzicom czym są Standardy Ochrony Małoletnich i w jakim celu zostały wdrożone. Dokument ma na celu przeciwdziałać krzywdzeniu dzieci, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa, a jej personel potrafi zidentyfikować sytuacje stwarzające ryzyko przemocy wobec dzieci oraz podjąć działania profilaktyczne oraz interwencyjne.
Funkcjonariuszka omówiła występujące formy przemocy oraz procedurę Niebieskiej Karty.
Pedagog poinformowała o dostępie do treści dokumentu na stronie internetowej szkoły jak również na terenie placówki w nowo
Spotkanie z Policją
15Bezpieczeństwo na drodze do szkoły – spotkanie z Policją.
Edukacja na temat bezpieczeństwa na drodze jest niezwykle ważna, szczególnie dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym nasza szkoła zorganizowała spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, które miało na celu przekazanie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci poprzez scenki sytuacyjne pokazali najmłodszym m.in. jak prawidłowo poruszać się po ulicy
jako piesi, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, jaką należy przyjąć postawę przy ataku psa oraz jak prawidłowo zawiadomić służby podczas wypadku.
Funkcjonariusze opowiedzieli również o swojej pracy i zademonstrowali podstawowe elementy wyposażenia Policji.
Takie spotkania nie tylko edukują, ale również budują zaufanie i pozytywne relacje między dziećmi a służbami mundurowymi.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych