Mikołajkowy wyjazd klasy 5
90Kochany Święty Mikołaju!
Dziękujemy Ci za wspaniały dzień. Wycieczka dała nam wiele satysfakcji. Zwiedziliśmy zaporę wodną w Solinie- źródło energii odnawialnej. To dopiero budowla! A jaka niesamowita w środku!!!U niektórych z nas nawet obudziła dreszczyk emocji :) Po tak rozpoczętym dniu, pełni wrażeń wyruszyliśmy do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach. Dowiedzieliśmy się, że w kiedyś mieściła się tu szkoła i to z internatem. Ciekawostką była też informacja, że w Cisnej znajdowała się huta żelaza. Wspólnie z paniami przewodniczkami przygotowaliśmy pierniczki, a także wykonaliśmy świąteczne świeczki. To były ciekawe zajęcia.
Z Uherzec udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych. Stare- nowe muzeum przywitało nas nowoczesną odsłoną. Fauna i flora Bieszczadów zachwyciła nas wszystkich. Otrzymaliśmy ogrom wiedzy „w pigułce”, którą nie tylko usłyszeliśmy, mogliśmy te
Pieczenie pierniczków w klasie 6
15W poniedziałek, 4 grudnia uczniowie klasy 6 przygotowali świąteczne pierniczki. Poświęcili swój wolny czas i oddali się eksperymentom kulinarnym po lekcjach. Byli bardzo chętni do działań. Pachniało w całej szkole, zwabiło to samą Panią Dyrektor, która pozytywnie oceniła zaangażowanie uczniów. Cała akcja zakończyła się sukcesem, a pierniczkami będziemy się delektować w czasie klasowej wigilii.
PRZEPIS na PIERNICZKI:
Zabawa Andrzejkowa 2023 :)
26W dniu 27.11 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. O świetną atmosferę, kreatywną zabawę i uśmiechy na twarzach naszych uczniów zadbali dj RUFIO i dj Claudia. W przerwie od zabawy dzieci otrzymały również długo wyczekiwaną nagrodę - pizzę, za stworzenie z odpadów zjawiskowych robotów, zwierząt, mebli, które powstaly podczas eko-konkursu w ramach projektu Ekopracowni OZE.
Dzień Życzliwości
21Życzliwość, to coś o czym każdy z nas wie, ale jak trudno nam czasem ją okazać? Dlatego trzeba mówić i robić wszystko, by ludzie byli dla siebie mili i uprzejmi. W tym roku z okazji święta życzliwości zespoły uczniów z klas starszych przygotowały plakaty promujące uprzejme relacje międzyludzkie. Wszyscy uczniowie dostali po jednej samoprzylepnej naklejce motywującej z napisem ,,Miłego dnia", którą po zakończonych lekcjach mogli zagłosować na wybrany przez siebie plakat wskazując zwycięski zespół. Niestety, nie wszyscy dorośli do tego zadania, naklejki zmieniały swoje miejsce. To znak, że czeka nas jeszcze trochę pracy, by Życzliwość zwyciężyła nad chęcią wygranej za wszelką cenę".
Spotkanie z Rodzicami
W dniu 22.11 rodzice naszych uczniów wzięli udział w spotkaniu z p. aspirant Natalią Brzozowską – policjantką ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Pogadanka dotyczyła głównie aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Funkcjonariuszka zapoznała rodziców oraz nauczycieli z popularnymi substancjami odurzającymi oraz przedmiotami, które na pierwszy rzut oka nie wzbudzają niepokoju. Poinformowała również osytuacjach zagrażających życiu dzieci i młodzieży występujących na terenie powiatu leskiego.
Pedagogizacja rodziców to jedno z zadań szkoły, które ma na celu pomoc w prawidłowych oddziaływaniach wychowawczych oraz wzbogacaniu świadomości pedagogicznej. Zdarza się, że umiejętności wychowawcze rodziców oraz ich własne doświadczenia życiowe są niewystarczające w sytuacjach trudnych, z którymi wraz ze swoimi dziećmi muszą się zmie
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
3W piątek 17 listopada po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Byliśmy wśród 7414 szkół z różnych krajów (min. Chorwacji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rumuni, Irlandii, Nigerii), które uczestniczyły w tymświatowym wydarzeniu. Uczniowie już od wtorku przypominali sobie tabliczkę, biorąc udział w zabawie „Matematyczne spacery”. W dniu wydarzenia podczas przerw po szkole krążyli egzaminatorzy z klasy III, którzy odpytywali z tabliczki mnożenia starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły i napotkanych rodziców.
W tym dniu uczniowie z klas III-VIII pisali egzamin z tabliczki mnożenia o różnym stopniu trudności. Egzaminowanych było 70 uczniów, z których 33 napisało egzamin bezbłędnie i zdobyło tytuł eksperta tabliczki
mnożenia. Ponadto w ramach lekcji matematyki uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali zadania i zagadki związane z tabliczką mnożenia. Kolejna
Wycieczka klasy 5 i 6
34Jesienna pogoda zaskoczyła wszystkich, ale nie przeszkodziła uczniom klasy 5 i 6 w realizacji wycieczki zaplanowanej na dzień 16 listopada. Uczniowie pod opieką pan wychowawczyń odwiedzili ,,Rezerwat krajobrazowy Prządki" koło Korczyny, gdzie spróbowali swoich sił wspinając się, jak głosi legenda, do ,,skamieniałych sióstr". Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec, gdzie na podstawie autentycznego sporu między szlacheckimi rodzinami, powstał tekst znanej komedii Aleksandra Fredry pt.,,Zemsta". Z uwagą wysłuchaliśmy informacji przekazanych przez panią przewodnik i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przebrani za średniowiecznych rycerzy. Z zamku pojechaliśmy zwiedzać multimedialne muzeum Etnocentrum w Krośnie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się izba weselna, gdzie śpiewaliśmy ludowe pieśni oraz tzw. izba biała, gdzie można było zagrać na ludowych instrumentach i
BohaterOn
26"W ramach programu BohaterOn, mającego na celu propagowanie wiedzy historycznej, dumy i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o wolność w czasie okupacji, w naszej szkole w ubiegłym miesiącu przeprowadzono cykl zajęć w klasach 5-8. W klasie 5 i 6 były to lekcje oparte o słuchowisko pt. ,,Iskra nadziei". Uczniowie wyodrębnili narratorkę, głównych bohaterów oraz fabułę. W klasie 5 skoncentrowaliśmy się na wydarzeniach dotyczących przebiegu powstania warszawskiego wynikających ze słuchowiska. Zajęcia zakończyliśmy grupowym wykonaniem plakatu z symbolem ,,Polski walczącej". W klasie 6 zajęcia ukierunkowane były na analizę wydarzeń i emocji, które były udziałem bohaterów Pamiętnika Janki. Lekcja zakończyła się wytłumaczeniem metaforycznego przesłania zawartego w tytule ,,Iskra nadziei".
Gminne obchody Święta Niepodległości
Święto Niepodległości jest dniem upamiętniającym bohaterów walki o niepodległość Polski.
Gminne uroczystości upamiętniające 105 rocznicę odzyskania niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w Saknktuarium Matki Bożej Świętej Miłości. Oficjalną część uroczystości rozpoczął Pan Wójt Adam Piątkowski przemówieniem o tym, jak ważną jest niepodległość i suwerenność naszego kraju.
Stypendia "Zdolny uczeń"
20 uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Solina otrzymało Stypendia Wójta Gminy Solina za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 20022/2023. Stypendium przyznawane jest uczniom, którzy osiągnęli średni wynik na świadectwie co najmniej 5,30.
10 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Polańczyku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Pan Wójt Adam Piątkowski i pani dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marzena Markuc przywitali przybyłych na uroczystość uczniów, absolwentów, ich rodziców i dyrektorów szkół.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 05.05.2025NAJBLIŻSZE DNI WOLNE
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych