Strona główna
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
94Każdy koniec jest jednocześnie początkiem czegoś nowego. Dziś zamknęliśmy kolejny rozdział naszej szkolnej historii – pełen wyzwań, sukcesów, codziennej pracy, uśmiechów i chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościołach w Polańczyku i Myczkowie, podczas której dziękowaliśmy za miniony rok szkolny oraz prosiliśmy o bezpieczne i radosne wakacje.Następnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Był to czas wręczenia świadectw, nagród oraz podziękowań dla Rodziców, którzy swoją życzliwością, zaangażowaniem i wsparciem współtworzyli życie naszej szkoły.
Pożegnanie klasy 8
154Dziś odbyło się uroczyste pożegnanie klasy ósmej. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której wspólnie dziękowaliśmy za lata nauki, przyjaźni i wspólnie spędzony czas.
Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia. Klasa siódma przygotowała piękny występ, którym pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki. Później swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała również klasa ósma. Nie zabrakło wzruszeń, wspomnień i serdecznych podziękowań. Był to moment pełen emocji, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej
Zwycięski występ na Festiwalu Pieśni Maryjnej i Patriotycznej! Z wielką dumą informujemy o kolejnym artystycznym sukcesie naszych uczniów! Podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej i Patriotycznej nasza młodzież zaprezentowała się wspaniale, godnie reprezentując szkołę na scenie. Szczególne gratulacje kierujemy do Milenki Sowy, która zachwyciła wszystkich swoim solowym wykonaniem i odniosła wspaniałe zwycięstwo! Milenko, Twój talent oraz sposób, w jaki przekazałaś emocje zawarte w pieśniach maryjnych i patriotycznych, zrobiły na nas wszystkich ogromne wrażenie. Brawo! Równie pięknie zaprezentował się cały nasz chór. Wasz wspólny występ był wzruszający, pełen harmonii i szczerych emocji, co zostało docenione przez publiczność i jury. Dziękujemy Wam za ciężką pracę na próbach i serce włożone w każde wykonanie. Dziękujemy także wszystkim rodzicom za nieocenioną pomoc w przygotowaniu tego pięknego w
Kongres Mediatorów
19 maja nasza szkoła wzięła udział w I Regionalnym Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych „Porozumienie w naszych rękach – siła mediacji w szkole”, który odbył się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
W wydarzeniu uczestniczyli p. Dyrektor, pedagog szkolny, mediator szkolny oraz uczniowie klasy 6 - Ewa i Milena, klasy 5 - Michał, Sebastian i Patryk.
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
7 maja uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły napisali swój pierwszy, ważny egzamin: Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. W czasie sprawdzianu uczniowie zmierzyli się z :
- słuchaniem ze zrozumieniem,
- czytaniem ze zrozumieniem,
- zadaniami z matematyki,
- testem z przyrody,
Bylo to duże przeżycie dla trzecioklasistów, pracowali z odrobiną tremy, ale i z ogromnym zaangażowaniem. Życzymy jak najlepszych wyników.
Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej
27 maja odbyło się wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole – uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej!
Na początku spotkania Królowa Biblioteki – Pani Beata – przeczytała dzieciom piękną bajkę z morałem o właściwym zachowaniu, szacunku do innych osób oraz dbaniu o wspólne rzeczy.
Akcja POLA NADZEI
Akcja charytatywna „Pola Nadziei” zakończona sukcesem!
W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja charytatywna „Pola Nadziei”. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie posadzili cebulki żonkili, które w kwietniu zakwitły, tworząc piękne symbole nadziei i wsparcia dla potrzebujących.
Uczniowie młodszych klas przygotowali również papierowe żonkile. Zarówno żywe, jak i wykonane własnoręcznie kwiaty były przekazywane jako podziękowanie za dobrowolne datki składane przez rodziców, nauczycieli, uczniów oraz wszystkich ludzi o wielkich sercach.
Wyjazd klas 1-3 do teatru
8 maja 2026 roku uczniowie z klas 1–3 pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl „Dzieci z Bullerbyn”.
Po przyjściu do teatru pozostawili swoje ubrania i plecaki w szatni. Pani Basia rozdała bilety i każdy zajął miejsce na widowni zgodnie z numeracją na bilecie. Były trzy dzwonki i następnie prawdziwa orkiestra rozpoczęła spektakl muzyką. Aktorzy doskonale wcielili się w role dzieci z małej wioski Bullerbyn i w zabawny sposób pokazali przygody bohaterów znanych z książki Dzieci z Bullerbyn autorstwa Astrid Lindgren. Scenografia i muzyka na żywo oddawały niezwykły klimat opowieści. A nawet nad nami-widzami kursowały po linie listy między Brittą, Lisą i Anną.
Konkurs recytatorski "WIOSENNIE!"
817 kwietnia 2026 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiosennie!” dla klas 0-3. Dzieci prezentowały wybrany wiersz o tematyce wiosennej. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.
Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: pani Dyrektor Joanna Kapalska i pani Sylwia Sidorska nauczycielka współorganizująca edukację.
Wiwat 3 maj!
30W dniu 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło uczniom oraz całej społeczności szkolnej zatrzymać się na chwilę i z dumą oddać hołd jednemu z najważniejszych momentów w historii Polski.
Program słowno-muzyczny, pełen refleksji, patriotycznych treści oraz wzruszających występów, został starannie przygotowany przez p. Anetę Sieradzką oraz p. Joannę Fenczak. Dzięki ich zaangażowaniu uroczystość miała podniosły, a zarazem niezwykle poruszający charakter.
Turniej BRD
6Sukces naszych uczniów w Turnieju BRD!
27 kwietnia w Lesku odbyły się eliminacje ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych.
Uczestnicy zmierzyli się z wymagającymi konkurencjami:
test wiedzy i test skrzyżowań (część teoretyczna)
Konkurs "Przyroda jest OK"
16 kwietnia w Sanockim Ośrodku Kultury „Gagatek” odbył się finał 6 edycji konkursu "Przyroda jest OK!". Z naszej szkoły w konkursie plastycznym brały udział dzieci z klasy drugiej. Wyróżnione w kategorii prace plastyczne zostały trzy osoby z klasy drugiej: Aleksandra D., Mikołaj M i Fabian O. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulacje.
Akcja "CZYSTA RZEKA"
Uczniowie klasy 6 i 7 wzięli udział w akcji „Czysta Rzeka” pod opieką p. Agnieszki i p. Artura wspólnie sprzątali teren przy jeziorze, zbierając śmieci i dbając o środowisko naturalne.
Po zakończonej pracy przyszedł czas na chwilę odpoczynku – wszyscy spotkali się przy ognisku, gdzie nie zabrakło dobrej atmosfery i pieczonej kiełbaski.
Wiosenna dyskoteka
2Za nami szkolna dyskoteka, która dostarczyła mnóstwo radości zarówno młodszym, jak i starszym uczniom! Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym to wydarzenie mogło się odbyć:
Radzie Rodziców oraz Samorządowi Uczniowskiemu – za inicjatywę i przygotowanie całej imprezy. Naszemu absolwentowi, Pawłowi – który zadbał o oprawę muzyczną i taneczną energię na parkiecie. Nauczycielom – za opiekę i czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników. Największe podziękowania należą się jednak samym uczniom – za świetną zabawę. Do zobaczenia na kolejnych szkolnych wydarzeniach!
Wiosenny KONKURS MATEMATYCZNY
10Wiosenny Konkurs Matematyczny za nami! 26 marca aż 29 uczestników zmierzyło się z matematycznymi wyzwaniami – było dużo liczenia, logicznego myślenia i świetnej zabawy! Konkurs odbywał się w kilku kategoriach:
- klasy IV
- klasy V
- klasy VI
- klasy VII–VIII
Dzięki temu każda grupa mogła rywalizować wśród rówieśników i zmierzyć się z zadaniami dostosowanymi do swojego poziomu Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Każdy zasługuje na ogromne brawa za odwagę, zaangażowanie i wytrwałość Szczególne gratulacje dla osób, które zdobyły najwyższe wyniki Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy wszystkim za udział !
Wielkanocne obyczaje
261 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy 5 zaprezentowali spektakl teatralny pt. „Wielkanoc w naszej rodzinie”, który wprowadził wszystkich w świąteczny, pełen ciepła i refleksji nastrój. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali swoje role, ukazując tradycje i wartości związane z tym wyjątkowym czasem. Uroczystość uświetnił również występ chóru szkolnego, który wykonał piękne, świąteczne piosenki, wzbudzając wśród publiczności wiele pozytywnych emocji. Całość wydarzenia była bardzo udana i spotkała się z dużym uznaniem widzów. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wyjątkowej akademii!
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026NAJBLIŻSZE DNI WOLNE
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych