Wycieczka dla klas 8, 7 i 5 już od dwóch miesięcy była planowana na koniec maja. O jej terminie decydował sezon na kwitnienie rodendronów, które miały być główną atrakcją Arboretum w Bolestraszycach. Wszyscy z niepokojem sprawdzali prognozę pogody , gdyż aura zapowiadała się mokra i niezbyt ciepła. Na szczęście w dniach 20 i 21 maja dopisało słońce, zwłaszcza w drugim dniu, i mogliśmy bez przeszkód zrealizować wszystkie punkty trasy wycieczkowej. W pierwszy dzień zwiedziliśmy renesansowy zamek wraz z ogrodami w Krasiczynie, potem wraz z Panią Przewodniczką zwiedzaliśmy Przemysł, najpiękniejsze kościoły, Muzeum Dzwonów i Fajek i Narodowe Muzeum Ziemi Przemyskiej. Po południu oglądaliśmy film w kinie Helios, a pod koniec dnia zakwaterowaliśmy się w Schronisku Belferek, gzie nastąpił dalszy ciąg ,, integracji grupy". W następnym dniu zwiedziliśmy z Przewodnikiem Fort Werner, następnie Arboretum w Bolestraszycach i Kopiec Tatarski w Przemyślu. Jedna z wielu atrakcji był Tor saneczkowy, gdzie ochotnicy odczuli na własnej skórze prawa fizyki, w tym przyciągania ziemskiego i siły odśrodkowej. Po obfitym obiedzie w Birczy udaliśmy się na zwiedzanie ruin zamku Kmitów na górze Sobień. Wczesnym wieczorem zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Myczkowa. W pamięci zostaną najlepsze lody w Przemyślu, spotkania integracyjne w pokojach i piosenki śpiewane z całych sił w autokarze."
Aktualności
WYCIECZKA KLASY 5, 7 i 8
- 58
STARE KINO- warsztaty
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. "Stare Kino ". Dowiedzieli się jak powstawały kreskówki, jak wyglądała praca kinooperatora oraz oglądali kreskówki na projektorze z lat 70.
9
"Zdrowa planeta- zdrowy człowiek"
Uczniowie klasy 2 zakończyli kolejny temat „Zdrowa planeta – zdrowy człowiek” w ramach innowacji pedagogicznej pedagoga szkolnego „Zdrowe Życie i Pierwsza Pomoc”.
Na początku uczniowie uczestniczyli w mini-warsztatach ekologicznych – dowiedzieli się, jak ważne są recykling, oszczędzanie wody i dbanie o środowisko. Wzięli też udział w szkolnej akcji sprzątania terenu wokół placówki, ucząc się odpowiedzialności za wspólną przestrzeń.
Dodatkowo, uczniowie samodzielnie wykonali eksperyment oczyszczania brudnej wody przy użyciu żwiru, piasku, wacików i węgla aktywnego. Własnoręcznie zbudowane filtry pokazały im, jak działają procesy oczyszczania i jak ważne jest dbanie o czystość zasobów wodnych. Doświadczenie wywołało ogromne emocje i zaciekawienie!
Podsumowaniem tematu był konkurs, który miał na celu wykonanie Eko-zabawki w domu – razem z rodzicami – wyłącznie z materiałów z recyklingu. Pomysłowość drugoklasistów przerosła oczekiwania – powstały kolorowe akwaria, roboty, gry i inne cuda z kartonu, nakrętek, puszek czy rolek papieru.
Wyróżniono 3 najlepsze prace:
Akwarium Milenki
Robot Oli
Piłkarzyki ZosiWszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a najważniejsze – świetną zabawę, naukę i wspólny czas z rodziną. Konkurs udowodnił, że dbanie o planetę może być kreatywne i radosne!
15
Pasowanie na czytelnika w klasie 1
Z radością informujemy, że uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Podczas uroczystości dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, wysłuchały bajki oraz złożyły uroczyste przyrzeczenie. Każdy z uczniów otrzymał książkę oraz drobne upominki. Witamy pierwszoklasistów w świecie książek i życzymy wielu wspaniałych przygód z literaturą!
13
Klasowy konkurs recytatorski- klasa 1
7 maja 2025 roku w klasie 1. odbył się klasowy konkurs recytatorski. Wszyscy uczniowie recytowali wiersze polskich autorów. Jury w składzie : pani dyrektor Joanna Kapalska i pani Kamila Kowalik przysłuchiwały się recytacjom. Wszyscy pięknie mówili wiersze. Wśród uczniów: I miejsce zajęła Alicja; II miejsce zajęła Jagoda; III miejsce zajęła Hania; IV miejsce zajął Nikodem i te osoby będą brały udział w etapie szkolnym. Wyróżnienia otrzymali: Filip, Fabian, Kornelia i Michał. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy i upominki.
Konkurs "To lubię najbardziej"
W marcu 2025 kilkoro uczniów z klasy 1 brało udział w konkursie plastycznym pt: „To lubię najbardziej”, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka w Lesku. Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej do wybranego utworu literackiego.
Z naszej szkoły I miejsce zajął Tymoteusz Skotnicki, otrzymał dyplom i książkę, a pozostali uczniowie otrzymali podziękowania za udział w konkursie.
Gratulacje!
Przegląd Twórczości Dziecięcej - Sanok Plastyka 2025
W marcu 2025 troje uczniów z klasy 1. brało udział w konkursie plastycznym
pt: „Elfy - Skrzaty - Krasnale”.
Organizatorem konkursu był Dom Kultury „Puchatek „Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku. Każdy uczestnik miał wykonać jedną pracę plastyczną.
Jury wyróżniało tylko najlepsze prace, bez miejsc. Spośród 273 prac wyrózniono 30 prac, a jedną z nich było dzieło Alicji Jankowskiej. Gratulacje !
Egzamin ósmoklasisty- JĘZYK ANGIELSKI 15.05.2025
- 23
Egzamin Ósmoklasisty- MATEMATYKA 14.05.2025
- 40
Egzamin ósmoklasisty - JĘZYK POLSKI 13.05.2025
- 24
Egzaminy- dni wolne
Pierwsza pomoc dla rodziców
W naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców oraz grona pedagogicznego poświęcone pierwszej pomocy, które poprowadził doświadczony ratownik medyczny - Michał Matuszewski.
Podczas zajęć rodzice wraz z nauczycielami mieli okazję dowiedzieć się, jak szybko i skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia życia, jak prawidłowo wykonać RKO, użyć AED i udzielić pomocy przy zadławieniu lub utracie przytomności.
Wszyscy otrzymaliśmy zastrzyk wiedzy, która może kiedyś uratować komuś życie
Dziękujemy panu Michałowi za zaangażowanie i wspólne budowanie świadomości, że pierwsza pomoc to obowiązek i umiejętność, którą warto mieć!
Spotkanie z wychowawcami
Życzenia Wielkanocne
Wielkanocne występy klasy 1 oraz podsumowanie sukcesów naszych uczniów
- 26
Wyniki Konkursu Matematycznego
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Wiosenne zagadki matematyczne”!
Miło nam poinformować, że konkurs matematyczny dla uczniów klas 4–8 „Wiosenne zagadki matematyczne” został rozstrzygnięty! Wzięło w nim udział aż 36 uczestników, którzy zmierzyli się z nietypowymi, ale ciekawymi zadaniami matematycznymi. Gratulujemy wszystkim zaangażowania!
Turniej BRW- grupa starsza
Nasi uczniowie nie zwalniają tempa!
Podczas Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, tym razem starsza drużyna stanęła na podium. W rywalizacji z 8 drużynami, zgarnęła PIERWSZE MIEJSCE!
Zmagania były pełne emocji – testy z przepisów, rowerowy tor przeszkód i zadania z pierwszej pomocy. Dla naszej drużyny, w składzie Piotr Cz., Jakub P. i Piotr H. to żadna nowość – poradzili sobie świetnie i pokazali, że bezpieczeństwo na drodze to nie tylko teoria, ale też praktyka i refleks! Gratulacje!
Ślemy podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Lesku za organizacje przedsięwzięcia, a nauczycielom za przygotowanie uczniów do Turnieju.
Trzymamy mocno kciuki za powodzenie na etapie wojewódzkim
Konkurs Historii o Wiedzy Lokalnej
Z okazji 555 rocznicy lokowania miasta Lesko Starostwo Powiatowe zorganizowało pierwszy Powiatowy Konkurs Historii o Wiedzy Lokalnej. Odbył się on w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku w poniedziałek 7 kwietnia. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele ośmiu szkół podstawowych z naszego powiatu. Nie zabrakło i naszych uczniów, którzy zmierzyli się z trudnymi pytaniami dotyczącymi przeszłości naszej ziemi.
Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Lesko | 14 kwietnia 2025 r.
Z dumą informujemy, że nasza szkolna drużyna wzięła udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w Lesku. W rywalizacji z innymi szkołami nasi uczniowie wykazali się świetną znajomością przepisów, umiejętnościami praktycznymi oraz doskonałą jazdą na rowerze .
Zdobyliśmy II miejsce!
To ogromny sukces i powód do dumy – gratulujemy całej drużynie w składzie: Amelia, Natalia, Ireneusz oraz Konrad!
Podziękowania kierujemy do pani Ewy Maszczak za przygotowanie uczniów w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dziękujemy również organizatorom za świetnie przygotowane zawody i sportową atmosferę!
Klasy 1–3 w podróży za kulturą... i lodami!
- 12
W środę, 9 kwietnia, uczniowie klas 1–3 ruszyli na pełną wrażeń wycieczkę do Leska. Pierwszym przystankiem był Bieszczadzki Dom Kultury, gdzie dzieci obejrzały spektakl „Polak Mały”. Było trochę śmiechu, trochę wzruszeń, a przede wszystkim – dużo ważnych treści o patriotyzmie, podanych w sposób ciekawy i zrozumiały.
Po kulturalnej uczcie przyszedł czas na coś bardziej… skocznego! Godzinna zabawa w sali „Fiku-Miku” pozwoliła dzieciom rozładować energię – a było jej sporo! Na zakończenie wycieczki mali podróżnicy odwiedzili „Słodki Domek”, gdzie czekały na nich zasłużone smakołyki.
Uczniowie wrócili zadowoleni, wybawieni, objedzeni i pełni pozytywnych wrażeń. Jednogłośnie stwierdzili, że takie lekcje poza szkołą mogłyby odbywać się częściej!
Archiwum Aktualności