Górska przygoda klasy IV
11Nasza klasa przeżyła niezapomnianą przygodę, zdobywając szczyty Połoniny Wetlińskiej i docierając do legendarnego schroniska Chatka Puchatka. To miejsce, położone niesamowicie wysoko, dostarczyło nam nie tylko pięknych widoków, ale i wyzwań, które wspólnie pokonaliśmy.
Podziwiając panoramę gór z wysokości Chatki Puchatka, czuliśmy się jak na szczycie świata. Droga była długa i wymagająca, ale każdy krok był wart widoków, które na nas czekały.
Wycieczka klasy III- Krosno Kino oraz warsztaty czekoladowe w Korczynie
507 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 3 pod opieką wychowawczyni, pani Sylwii i rodziców pani Eweliny i pana Grzegorza wyruszyli w podróż autokarem do Krosna i Korczyny. Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy w kinie Helios w Krośnie. Zanim uczniowie udali się do sali kinowej to zakupili pudła popcornu i nachosów. Następnie zasiedli w fotelach i przy chrupaniu przekąsek oglądali film „ Za duży na bajki”.I jedli, jedli i jedli- popcorn i nachosy. Po zakończeniu projekcji filmu wszyscy udali się do restauracji szybkiej obsługi i po zrobieniu rekonesansu, każdy z tacą i talerzem wybierał jedzonko, a było dań do koloru do wyboru. Po obfitym posiłku pan kierowca zawiózł wszystkich do Korczyny do „Pijalni czekolady”. Początkowo obejrzeliśmy film: “Pochodzenie kakao i historia kakao i czekolady“. Później były degustacje różnorodnych czekolad, rozpoznawanie po zapachu i warsztaty- robi
Ekowarsztaty
48W ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej - Fundusz Ekologii, 4 czerwca 2024 roku z okazji obchodów Dnia Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej w Berezce we współpracy z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Myczkowa wzięli udział w warsztatach ekologicznych.
W związku z wydarzeniem utworzono 9 Eko stanowisk: bomby nasienne, sole do kąpieli, bawełniane torby, Eko biżuteria, herbaty, medaliony, breloki, magnesy oraz koło fortuny. Była to świetna okazja do stworzenia własnych, niepowtarzalnych gadżetów i produktów. Każde stanowisko dostarczało wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej m.in. jak oszczędzać wodę i energię, jak prawidłowo segregować odpady, jak skutecznie ograniczać śmieci, jakie
odpady podlegają recyklingowi. Utrwalanie wiedzy uczniów na temat powyższych zagadnień poprzez udział w warsztatach, zabawę i współpracę z pewnością będzie miało pozytywny wpływ
Bezpieczne wakacje
10W związku ze zbliżającymi się wakacjami naszą szkołę odwiedziła funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji asp. Natalia Brzozowska oraz ratownicy medyczni z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Celem spotkania było przypomnienie wszystkim uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniej przerwy jak również procedur udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Dzień Ziemi
1W tym roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi przez kilka dni. W to wyjątkowe święto postanowiliśmy zorganizować 3 akcje sprzątania. Uczestnicy zajęć Ligi Ochrony Przyrody, harcerze i klasa 7 dzielnie zbierali śmieci w rowach , w lesie i na łące.
Aktywni Błękitni
1Program “Aktywni Błękitni” to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych w Polsce. Realizowany od 2019 roku, program ma na celu promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej. W ramach tego programu uczniowie zdobywają wiedzę na temat ochrony środowiska, przeciwpowodziowej oraz bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Dodatkowo, program oferuje zajęcia. W dniu 27 maja 2024 takie zajęcia poprowadziła w naszej szkole Pani Iwona Bajkowska. Podczas spotkania z młodzieżą klas 6,7 i 8 omówiła temat „Woda źródłem życia”. Na początku odbyła się krótka prezentacja, następnie przeprowadzane były różne doświadczenia a podsumowanie odbyło się w formie „Koła Fortuny”.
Dzień Dziecka kl. 2
49Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2 pod opieką wychowawcy i szkolnego pedagoga przeszli spod szkoły na Cypel w Polańczyku, gdzie wsiedli na statek i przez 50 minut podziwiali piękne widoki Jeziora Solińskiego. Po dopłynięciu do portu w Solinie udali się na pizzę, a później na lody. Następnie przespacerowali przez zaporę solińską. Ich uwagę przykuły ogromne ryby pływające tuż przy tamie, które bacznie wypatrywali. Ostatnim punktem wycieczki była Jaskinia Dinozaurów- pradawny las pełen dinozaurów, w którym uczniowie zobaczyli potwory z prehistorycznych głębin oraz zwierzęta zamieszkujące lodowe krainy. Po aktywnym dniu pełnym atrakcji uczniowie razem z opiekunami wrócili do Polańczyka autobusem kursowym, skąd udali się do szkoły
Wizyta Straży Ochrony Kolei
123 czerwca 2024 klasy 1-3 miały spotkanie z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Dzieci oglądały sprzęty , przymierzały, słuchały o pracy straży kolejowej. Uczniowie oglądali pracę z psem.
"Nocowanki" klasy 5
42Tak nam się spodobało „nocowanie” w ubiegłym roku, że powoli staje się to tradycją. W tym roku z 23 na 24 maja nocne manewry odbyliśmy w Brzozowej Osadzie w Polańczyku. Dziękujemy Pani Ani i Panu Radkowi za gościnność. Dodatkowego smaczku dodały nam zabawy w terenie. Atmosfera fantastyczna, integracja udana, uczestnicy zadowoleni, czego chcieć więcej? Powtórzymy to w przyszłym roku :)
Wycieczka kl. 6 i 7
33W dniach 27-28 maja 2024 młodzież z klas 6 i 7 uczestniczyła w warsztatach terenowych w Wołosatym w ramach programu edukacyjnego “Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów” organizowane przez Bieszczadzki Park Narodowy. Zajęcia, które odbywały się na ścieżkach przyrodniczych na Tarnicę oraz po Wołosatym prowadziła Pani Beata Szary. Młodzież pogłębiała na nich wiedzę o zasobach przyrodniczych Bieszczadów, ze szczególnym uwzględnieniem Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Pokazy fizyczne w Politechnice Rzeszowskiej
24 maja 2024 r. uczniowie z klasy siódmej i ósmej ze szkoły podstawowej w Myczkowie oraz ich rówieśnicy ze szkoły w Wołkowyi mieli niepowtarzalną okazję do uczestnictwa w pokazach fizycznych na Politechnice Rzeszowskiej. Była to wyjątkowa szansa, aby na własne oczy zobaczyć, jak fizyka staje się kluczem do odkrywania sekretów naszego świata. Eksperci z Politechniki Rzeszowskiej wspólnie z naukowcami z UMCS w Lublinie przygotowali serię pokazów obejmujących szeroki zakres tematów fizycznych. Prezentacje były przeprowadzane w sposób łatwy do zrozumienia, często z przymrużeniem oka, co dodawało lekkości naukowym eksploracjom.
Program pokazów podzielony był na cztery główne bloki tematyczne:
- Optyka - gdzie światło i jego właściwości były eksplorowane poprzez pryzmaty i soczewki.
- Termodynamika - z zastosowaniem ciekłego azotu do demonstracji zjawisk związanych z temperaturą.
- Elektromagn
Wycieczka kl. 7 i 8 do wnętrza zapory w Solinie
3W dniu 21.05.2024 r. uczniowie z klasy 7 i 8 oraz ich rówieśnicy ze szkoły w Wołkowyi wraz z opiekunami wybrali
się na wycieczkę do Oddziału Elektrowni Wodnych Solina Myczkowce. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie wnętrza zapory. Zwiedzanie to zaczęliśmy od krótkiego filmiku, który wyjaśnił nam mechanikę zapory i procesy, które w niej zachodzą. Następnie do grupy dołączył przewodnik, który zabrał wszystkich do wnętrza kompleksu. Tam zobaczyliśmy stare turbiny, które przeszły na „techniczną emeryturę” usłyszeliśmy również historie dwóch śmigłowców MI-2, które tak intrygują ciekawych turystów. Pierwszym przystankiem wewnątrz budowli była „hala maszyn” – tam zobaczyliśmy elementy prowadzące 4 hydrozespołów: 2 klasycznych i 2 tzw.
rewersyjnych o łącznej mocy 200 MW. Następnie zeszliśmy do najniższej galerii serwisowej, tam już było bardzo
ciekawie. Na pewno na wyobraźnię działała wiedz
Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej
26.05.2024 roku w Sanktuarium w Polańczyku odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej. W kategorii wiekowej Dzieci w wieku 10-12 lat podium objęły:
Milena Sowa - Miejsce I
Magdalena Tymejczyk- Miejsce II
W kategorii Chóry i zespoły dziecięce nasza grupa zdobyła wyróżnienie.
Nagrodę publiczności otrzymała Milena Sowa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Laureaci konkursu Milena Sowa, Magdalena Tymejczyk wystąpią podczas Dni Gminy Solina 1 czerwca w amfiteatrze w Polańczyku przed koncertem Zenona Martyniuka z Zespołem Akcent.
Pasowanie na czytelnika- klasa 2
29"My uczniowie pierwszej klasy Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś usilnie".
10 mają w naszej szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Dziękujemy pani Beacie za przyjęcie nas do grona czytelników i wspaniały prezent, obiecujemy, że na pewno książeczkę przeczytamy.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych