W dniu dzisiejszym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku odbył się drugi etap konkursu czytelniczego pt. ,,Potyczki Młodego Czytelnika". Spotkali się na nim przedstawiciele uczniów z klas młodszych szkoły podstawowej niemal z całego powiatu, którzy mieli możliwość przedstawienia swoich wiadomości i umiejętności czytelniczych związanych z konkursowymi lekturami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy drugiej, którzy pięknie przeczytali; ,,Szewczyka Dratewkę", ,,Rogasia z Doliny Roztoki" i ,, Akademię Pana Kleksa" i przy pomocy rodziców przebrali się za wybranych przez siebie bohaterów. Pytania konkursowe były trudne, a konkurencji sporo. Pomimo braku miejsca na podium nasi uczniowie godnie zaprezentowali swoją wiedzę i z dyplomami uznania, książkowymi prezentami oraz słodkim upominkiem wrócili do szkoły. Serdecznie gratulujemy odwagi i zachęcamy do dalszego czytania. [AS] ZDJĘCIA