Indywidualne Mistrzostwa woj. Podkarpackiego Szkół Podstawowych w Szachach.
W środę 8 czerwca nasi szachiści: Marlena Pasławska, Gabriel Kardasz i Michał Pomykała wraz z reprezentantami SP w Bóbrce, pod opieką pana Godzisława Czerwińskiego udali się do Górna na Indywidualne Mistrzostwa woj. Podkarpackiego Szkół Podstawowych. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach: dziewczęta klas I-III (36 zawodniczek) i klas IV-VI (31 zawodniczek) oraz chłopcy klas I-III (54 zawodników) i klas IV-VI (42 zawodników). Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, w tempie po 10 minut na zawodnika.
Nasi reprezentanci mieli możliwość spotkać się i zmierzyć z szachistami reprezentującymi różne szkoły i kluby z terenu naszego województwa, często posiadającymi wysokie kategorie szachowe i różne zdobyte na szachownicy tytuły. Michał ukończył turniej z dorobkiem 3,5 punktu a Gabriel 2,5 punktu.
Bardzo dobrze spisała się grająca od niedawna Marlena z klasy II, która w swojej kategorii zajęła wysokie 12 miejsce na 36 uczestniczek, pozostawiając w tyle wiele zawodniczek posiadających IV lub V kategorię szachową. Marlenie gratulujemy sukcesu, życzymy „połamania skoczka” na kolejnych zawodach (najbliższe już we wtorek w Myczkowcach), a panu Czerwińskiemu dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu do Górna i opiekę nad naszymi zawodnikami. [BP]



