,,Potyczki małego czytelnika''
W dniu dzisiejszym, 28.04.2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku odbył się drugi etap konkursu pt. ,,Potyczki małego czytelnika", którego celem było zachęcenie uczniów klas I - III do czytania literatury dziecięcej. W tym roku konkurs dotyczył znanych wszystkim książek: ,,Kubuś Puchatek", ,,Pilot i ja" oraz ,,Kajtkowie przygody" . Sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym konkursie. W lutym czytali zalecone lektury, w marcu wykazali się ich znajomością rozwiązując specjalny test, a tym samym zakwalifikowali się do etapu drugiego. Dziś mogli się pochwalić swoimi osiągnięciami. W grupach trzyosobowych odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania związane z lekturami. Jedna z naszych grup zdobyła pierwsze miejsce!! Ale tak naprawdę, wszyscy wygrali. Każdy oprócz nagród rzeczowych, słodkiego upominku i dyplomu miał możliwość wykazać się wiedzą, refleksem, swoimi umiejętnościami i zostać za nie docenionym. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas o czym świadczą dołączone zdjęcia. [AS] ZDJĘCIA


