
Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się z niezbędnikiem dla ucznia, rodzica i nauczyciela na rok szkolny 2015/2016.

Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się z niezbędnikiem dla ucznia, rodzica i nauczyciela na rok szkolny 2015/2016.
191 uczniów naszego zespołu szkół wraz z rodzicami i nauczycielami rozpoczęło Mszą Św. w kościele parafialnym w Myczkowie kolejny, 2015/2016 rok szkolny. W drugiej części uroczystości w sali gimnastycznej zespołu szkół pani Dyrektor przedstawiła pracowników szkoły oraz krótko poinformowała o organizacji bieżącego roku szkolnego. Uczniowie gromkimi brawami przywitali grono pedagogicze i udali się do klas na spotkania integracyjne z wychowawcami. ZDJĘCIA
Pani Minister Edukacji Narodowej z okazji nowego roku szkolnego skierowała listy do rodziców i nauczycieli.
Również Podkarpacki Kurator Oświaty zwrócił się z listem do uczniów rodziców i nauczycieli:
„Radość jest w nauce”
Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice,
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i pracownicy oświaty,
Szanowny Panie Marszałku,
Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie,
Partnerzy i Sprzymierzeńcy oświaty.
Jak zawsze początek nowego roku szkolnego to czas szczególny. Niesie z sobą wiele różnych oczekiwań uczniów, nauczycieli, i organów prowadzących. Wszyscy mają nadzieję, że będzie to rok pomyślny–z sukcesami.
Przed nami „Rok Otwartej Szkoły”, który jak to zdefiniowała Minister Edukacji Narodowej: „wykorzystuje zasoby kultury, sztuki, szkoły aktywnej, osadzonej w lokalnej społeczności”, aby przygotować dzieci i młodzież do partycypacji we wszystkich rolach życiowych i do uczenia się przez całe życie.
W dalszym ciągu na pierwszym planie pozostaje troska o zapewnienie wszystkim dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa i jak najlepszych warunków nauki w szkole. Każda szkoła powinna być dla ucznia miejscem przyjaznym. Pamiętajmy także, że ważnym środkiem do poprawy jakości edukacji jest dobra współpraca nauczycieli z rodzicami i środowiskiem lokalnym.
W ciągu najbliższych 10 miesięcy szczególnie wyeksponowane będzie rozwijanie kompetencji czytelniczych, matematycznych i przyrodniczych oraz dalsze podnoszenie jakości kształcenia zawodowego w ścisłej relacji z rynkiem pracy.
Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie!
Mam nadzieję, że będziecie brać aktywny udział w życiu szkoły, w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, w konkursach, olimpiadach, w rywalizacji sportowej i będziecie usatysfakcjonowani, każdy na swój sposób.
Drodzy Pierwszoklasiści!
Pamiętajcie, że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Wierzę, że polubicie Waszą szkolę, a nauka sprawi Wam radość i przyniesie dobre wyniki. Pomogą Wam w tym Wasi rodzice i nauczyciele.
Życzę, bezpiecznego, pomyślnego roku szkolnego.
Z poważaniem
Podkarpacki Kurator Oświaty
Rzeszów, 2015- 09- 01
Dyrektor Zespołu Szkół
im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie
serdecznie zaprasza
rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na zebranie ogólne i spotkania z wychowawcami klas, które odbędzie się 3 września (czwartek) i rozpocznie się o godzinie 16.00.
Ze względu na ważność omawianych spraw proszę o niezawodne przybycie.
Dyrektor Zespołu Szkół
im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie
serdecznie zaprasza
rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 2 września (środa) o godz. 15.30 w budynku zespołu szkół. Proszę przynieść dowody osobiste.
Dyrektor Zespołu Szkół
im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie
serdecznie zaprasza
Pana Wójta, Księdza Dziekana, Pana Przewodniczącego Rady Gminy Solina, Radnych, Sołtysów, Rodziców oraz Sympatyków naszej szkoły
na uroczystość inauguracji roku szkolnego 2015/2016,
która rozpocznie się 1 września o godzinie 8.15 Mszą Św. w kościele parafialnym w Myczkowie
i będzie kontynuowana w sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie.
JUŻ WAKACJE
Ostatni dzień roku szkolnego 2014/2015 uczniowie naszego zespołu szkół rozpoczęli uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym w Myczkowie. Dalszy ciąg uroczystego zakończenia roku szkolnego był w budynku szkoły. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy i wyróżnienia a ich rodzice listy pochwalne. Szóstoklasiści krótkim występem podkreślili fakt zakończenia tego etapu edukacji. Spotkania z wychowawcami zakończyły uroczystość. ZDJĘCIA
Czwartek był ostanim dniem nauki trzecioklasistów w naszym gimnazjum. Po południu w sali gimnastycznej zebrali się gimnazjaliści, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych by pożegnać uczniów kończących gimnazjalny etap edukacji. W pierwszej części klasa II w kilku dowcipnych skeczach przedstawiła tegorocznych absolwentów. Następnie sami zainteresowani przedstawili humorystyczne scenki ukazujące epizody ich gimnazjalnego życia. W części oficjalnej były przemówienia, listy gratulacyjne dla rodziców, nagrody, dyplomy i wyróżnienia. ZDJĘCIA
Drodzy Młodzi Przyjaciele,
rozpoczynają się wakacje, czas wyczekiwanego wypoczynku po szkolnych obowiązkach i towarzyszącym im stresie. Część z Was już pakuje podróżne walizki, inni lato spędzą w rodzinnych miejscowościach. Niezależnie od miejsca, ważne aby był to okres wytchnienia i radości.
Równie istotne jest, by podczas wakacyjnego relaksu nie zapominać o bezpieczeństwie. To nie puste hasło. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabawy sprawi, że będzie ona trwać dłużej. Za organizację wypoczynku oraz opiekę podczas jego trwania odpowiedzialni są dorośli, jednak to od Was zależy, czy zechcecie z nimi współpracować. Każdego roku, podczas wakacji, zdrowie lub życie traci wiele młodych osób. Do nieszczęśliwych wydarzeń dochodzi na kąpieliskach, w trakcie jazdy rowerem, w wyniku zażywania niebezpiecznych substancji. Można ich uniknąć. Wakacyjna niezależność jest nieocenioną wartością, warto jednak pamiętać, że ratownik, policjant lub strażnik pracują, abyście mogli oddać się beztroskiej zabawie.
W trakcie wakacji, w ramach nowej kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl), regularnie będę przypominał o Waszej odwadze. Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do mówienia „NIE!”, odpowiedzialność za siebie i bliskich. Wiem, że unikanie ryzyka jest trudną sztuką w czasie dojrzewania. Nie zapominajcie jednak, że znaki informacyjne nad wodą lub w górach, a także uwagi dorosłych są po to, aby pomóc zidentyfikować zagrożenie i uniknąć nieszczęścia.
Ufajcie liderom swoich grup, jednak nie tym największym i najsilniejszym, ale tym najmądrzejszym. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje. Od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Pamiętajcie, że najlepsze wakacje, to takie, kiedy po ich zakończeniu, cała klasa, bez wyjątku - zdrowa i wypoczęta - spotyka się na rozpoczęciu szkoły.
Marek Michalak
Rzecznik Praw Dziecka
KO/2015-06-26
Apel PKO w sprawie Bezpiecznego Wypoczynku
Dzieci i Młodzieży podczas Wakacji 2015. ...
Apel Podkarpackiego Kuratora Oświaty w sprawie Bezpiecznego Wypoczynku Dzieci i Młodzieży podczas Wakacji 2015.
W związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym Minister Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Organizacją Turystyczną, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Komendy Głównej Policji i Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego realizuje Akcję „Bezpieczna Woda”.
Akcja „Bezpieczna Woda” jest inicjatywą skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, stanowi również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz innych zainteresowanych osób. Celem akcji „Bezpieczna woda" jest popularyzacja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystkie podejmowane działania mają na celu zmniejszenie liczby wypadków podczas letniego wypoczynku poprzez kształtowanie bezpiecznych form zachowania wśród dzieci i młodzieży szkolnej, uprawiających sporty i rekreację wodną.
Ministerstwo Sportu i Turystyki na potrzeby Akcji „Bezpieczna Woda” opracowało zestaw materiałów informacyjno-edukacyjnych, które można pobrać i upowszechnić w szkołach i placówkach na terenie kraju.
Poniżej przedstawiam linki do folderów, gdzie znajdują się broszury i plakat „Bezpieczna woda”.
http://crip.msit.gov.pl/2015-05-25/broszura_duzy_format-spady3mm.pdf
http://crip.msit.gov.pl/2015-05-25/plakat_duzy_format-spady3mm.pdf
Ponadto, w związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym oraz tragicznymi wydarzeniami na początku roku w Tunisie, Minister Sportu i Turystyki wskazuje na konieczność priorytetowego traktowania kwestii bezpieczeństwa Polaków podczas wakacji w kraju i za granicą. Kampania informacyjna „Turystyka bez Ryzyka”, skierowana będzie do turystów krajowych i zagranicznych, indywidualnych oraz podróżujących w ramach wyjazdów zorganizowanych. W celu przeprowadzenia i nagłośnienia akcji w czerwcu br. wystartuje specjalnie dedykowana bezpieczeństwu turystów strona internetowa zawierająca najważniejsze informacje dla podróżujących, w tym także informacje dotyczące m.in. planowania wyjazdu, transportu, bagażu w podróży, zdrowia i ubezpieczenia, wiz, paszportów, wypoczynku dzieci i młodzieży, informacje dotyczące podpisywania umów oraz trudnych sytuacji w podróży.
Na stronie www.turystykabezryzyka.gov.pl, znajdą się odnośniki i linki, kierujące bezpośrednio do konkretnego problemu (np. zapoznaj się z przepisami celnymi i wymogami sanitarnymi obowiązującymi przy przekraczaniu granic).
Ponadto, każdy obywatel może zgłosić swoją podróż w serwisie Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Odyseusz” https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji w przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać kontakt z osobami wpisanymi do serwisu.
Jednocześnie, uprzejmie informuję, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w ramach prowadzonej działalności informacyjnej skierowanej do obywateli polskich, na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamieściło m.in.:
- poradnik pn. „Polak za granicą”
- zakładkę „Bezpieczne Wakacje”,
- zakładkę „Ostrzeżenia dla podróżnych”.
Zamieszczone na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wiadomości stanowią źródło ważnych i pomocnych informacji dla Polaków wyjeżdżających na wypoczynek za granicę oraz odpowiednich wskazówek, jak zachować się w różnych nieprzewidzianych sytuacjach, jakie mogą zaistnieć podczas pobytu za granicą.
Z poważaniem
Podkarpacki Kurator Oświaty
![]()
Jacek Wojtas
WYCIECZKA DO MYCZKOWIEC
Dnia 24 czerwca 2015r. uczniowie klas III i IV SP wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Myczkowiec. Apetyty dosłownie na wszystko dopisywały od momentu wejścia na „pokład” szkolnego autobusu. Dobre humory, zapał i energia nie opuszczały nikogo. Zwiedziliśmy Centrum Kultury Ekumenicznej, Ogród Biblijny, mini-zoo, a także uczestniczyliśmy w interesującej lekcji przyrodniczej „Nasze Bieszczady”. Aby wszystkiemu stało się zadość uczestnicy mogli samodzielnie upiec kiełbaskę na ognisku, aby następnie z wielkim apetytem ją zjeść. A apetyty dopisywałyJ! Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani i bogatsi o nowe wiadomości wróciliśmy do szkoły. To była wspaniała lekcja! [BM] ZDJĘCIA
Wycieczki, wycieczki ...
W dniach 17-18 czerwca klasa trzecia SP wyjechała na wycieczkę. Już o godzinie 5.00 rano 11 uczniów z trzeciej klasy było w drodze do Bałtowa. Nad wszystkim czuwała i opiekowała się wychowawczyni, a pomagały jej pani Kasia i Anetka. JuraPark Bałtów przywitał nas mnóstwem atrakcji. Pan przewodnik oprowadzał nas po parku z dinozaurami. JuraPark zwiedzaliśmy poruszając się wzdłuż ścieżki dydaktycznej, która w przejrzysty sposób została podzielona na okresy geologiczne. Wzdłuż niej ustawiono tablice, które w czytelny sposób obrazują miliony lat ewolucji życia na naszej planecie. Znajduje się tam ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości. Ścieżka kończyła się wejściem do Muzeum Jurajskiego. Potem udaliśmy się do prehistorycznego oceanarium, by dowiedzieć się, co działo się w głębinach morskich miliony lat temu. W Parku Rozrywki bawiliśmy się na dmuchańcach, statku pirackim, kolejce szynowej, basenach z kulkami i kaczuszkach. Kino Emocji Cinema 5D prócz trójwymiarowego obrazu dostarczało nam wrażenia zmysłowe: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe. 8 minut z „Historii Powstania Wszechświata” w interesujący sposób przedstawia dzieje materii od powstania wszechświata do momentu złożenia kości prehistorycznych zwierząt w krasiejowskiej ziemi. Po obiedzie odbyliśmy wyprawę żółtym, amerykańskim schoolbusem do Zwierzyńca Bałtowskiego. Obserwując wielbłądy, lamy, bydło zebu, australijskie emu, azjatyckie antylopy nilgau i wiele innych gatunków oraz słuchając opowieści przewodnika ubarwiającej podróż, można dowiedzieć się wiele o zwyczajach zwierząt. Nocleg mieliśmy w miejscowości Smyków w pensjonacie „Gościna”. Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Ćmielowa. Fabryka Porcelany to manufaktura, kultywująca przedwojenne tradycje wytwórni Świt w Ćmielowie. Początki produkcji porcelany w Ćmielowie sięgają roku 1804. W Muzeum Porcelany w Ćmielowie przewodnik opowiadał o tworzeniu wyrobów porcelanowych i ich ręcznym zdobieniu. Na warsztatach robiliśmy róże z masy porcelanowej. Ostatnim naszym punktem wycieczki było Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie instytucja kultury, której wszystkie działania skierowane są do dzieci. Wystawa „Bajkowy Świat” to wyjątkowa ekspozycja stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Była to podróż przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni – zaskakująca, pełna dźwięków i barw. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi. Jest jedną wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikiem między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy - Dzwoneczek, Czerwony Kapturek czy Królewna Śnieżka. Jednocześnie, jest to podróż przez krainy geograficzne Europy, niosąca spotkanie z zamieszkującymi je przedziwnymi stworami baśniowymi. Do domów wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych. [BK] ZDJĘCIA
W piątek (19.06.2015) na boisku szkolnym pojawiły się znaki drogowe i rowerzyści. To czwartoklasiści zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Po zaliczeniu trudnych testów teoretycznych z zakresu przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i obsługi technicznej roweru - 16 adeptów przystąpiło do egzaminu z umiejętności praktycznych z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Test przebiegł bardzo sprawnie a wszyscy zdjący byli świetnie przygotowani i zaliczyli go pozytywnie. ZDJĘCIA
PILNE
Zobowiązuję wszystkich uczniów do niezwłocznego złożenia legitymacji szkolnych do swoich wychowawców celem przedłużenia ważności i uaktualnienia numeru PESEL.
W czasie wakacji nie będzie możliwości aktualizowania legitymacji.
Dyrektor
Zespołu Szkół im. Księdza Franciszka Stopy
w Myczkowie
mgr Teresa Preisner
W czwartek, 18 czerwca 2015r. chłopcy zaopatrzeni w korki udali się na gimnzajdę. Mecze były rozgrywane po godzinie. Po ciężkich zmaganiach w finale z Publicznym Gimnazjum z Leska wywalczyli II miejsce. [KZ] ZDJĘCIA
W dniach 11-13 czerwca 2015 roku uczniowie gimnazjum w Myczkowie uczestniczyli w rajdzie, który odbywał się w Jaśliskach. Opiekunami byli pan Andrzej Benewiat i pan Artur Fałek. Pierwszego dnia po dojechaniu do schroniska wraz z uczniami z Leska, Trześniowa, Głowienki i Jabłonicy Polskiej przeszli trasę obejmujacą Jaśliska, szczyt Ostra i Lipowiec. Drugiego dnia przemierzyli Węgierski Trakt, rzekę Jasiołka i powrócili do schroniska. W międzyczasie spędzali czas na spacerach i odpoczynku we wspólnym towarzystwie. Oprócz tego na Jaśliskim Rynku odbył się konkurs piosenki turystycznej, w którym nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce. Drugiego dnia rajdu odbyły się także różne konkursy: krajoznawczy, PTSM, turystyczny i ekologiczny, w którym nasz kolega Kacper Zięba zajął trzecie miejsce. [IGA] ZDJĘCIA
13 czerwca plac wokół naszej szkoły zapełnił się dziećmi, którym towarzyszyli rodzice, dziadkowie, ciocie czy wujkowie. To już druga edycja Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego przez Radę Rodziców przy współpracy z Radą Pedagogiczną, z pracownikami szkoły, z Gminnym Ośrodkiem Kultury a także dzięki licznej rzeszy sponsorów i darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za ten niezwykły dzień. Bardzo bogaty program imprezy zawierał występy artystyczne w wykonaniu naszych uczniów, liczne konkursy sportowe, plastyczne i kulinarne. Dzieci bawiły się na dmuchanym placu zabaw, jeździły na segway'u, mogły się wykazać umiejętnościami sportowymi na ściance wspinaczkowej, szalały w dmuchanych kulach (bumper ball). Na zakończenie imprezy wszyscy z zainteresowaem obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym dzieciom w zaimprowizowanym wypadku na placu zabaw. Ratownicy z leskiego pogotowia ratunkowego przybyli ambulansem i zainscenizowali akcję ratunkową, angażując do pomocy widzów. Realistycznie zamarkowane rany oraz sprawna i szybka akcja ilustrowana komentarzem słownym wywarły na obserwujących duże wrażenie. Obok tych atrakcji uczestnicy otrzymali upominki i słodycze a pogoda również nie zawiodła. Wszystkim, którzy się przyczynili do zorganizowania tej bardzo udanej imprezy serdecznie dziękujemy, a w szczególności:
Agencji Marketingu Turystycznego "Subcarpathia" - Polańczyk
Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie
Hurtowni Delfin Lesko
Hurtowni Domicela Sanok
Hurtowni Trial Sanok
Kołu Gospodyń Myczków
Kołu Gospodyń Polańczyk
Księdzu Dziekanowi Wojciechowi Szlachta
Panu Łukaszowi Wojtasowi – Wolf Center
Panu Mariuszowi Jodłowskiemu
Panu Robertowi Antoniewiczowi Solina
Pani Agnieszce Węgrzyn
Pani Urszuli Traciak
Państwu Elżbiecie i Krzysztofowi Gral
Państwo Małgorzacie i Adamowi Radwańskim
Piekarni Tapiro Polańczyk
Radzie Sołeckiej Myczków
Sołectwu Polańczyk
Właścicielowi Hotelu "Ewka" Myczków
Zarządowi Osiedla „Panorama” w Polańczyku
Ahoj, przygodo!
Dnia 08.06.2015 roku maluchy z oddziału przedszkolnego wraz z zerówką wyruszyły na długo wyczekiwany rejs statkiem. O godzinie 10.00 wypłynęliśmy z Soliny na podróż po Jeziorze Solińskim. Każdy z uczestników wyprawy mógł choć przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy kapitan i stanąć za sterem. Po pełnym wrażeń rejsie czekała na maluchów słodka niespodzianka – pyszne lody oraz soczki i gumy. Po owocnej przygodzie maluchy wróciły do przedszkola na pyszny obiadek i leżakowanie.
Serdecznie dziękujemy pani Izabeli Czerwskiej za zaproszenie na rejs statkiem oraz soczki. Pani Monice Kalisz, pani Patrycji Paradowskiej oraz pani Jolancie Maszczak za pomoc w opiece nad dziećmi.
Wyprawa była super! Na pewno pozostaną po niej miłe wspomnienia. ZDJĘCIA
KARTKA Z KRONIKI SZKOLNEJ
Wycieczka klasy I i II
Poniższe teksty to oryginalne pod względem rzeczowym, językowym i stylistycznym wspomnienia uczniów klasy II z integracyjno – edukacyjnej wycieczki pierwszaków i drugaków. Zostały poprawione tylko błędy ortograficzne.
Specjalna pochwała od przewodników za posiadane wiadomości i ciekawostki na temat miejsc, które zwiedzaliśmy dla wszystkich dzieci. ZDJĘCIA
Na specjalne wyróżnienie zasłużyli:
Dominik Matuszewski kl. I
Bartosz Kucharzyk, kl. II
Patryk Maszczak, kl. II
9 czerwca pojechaliśmy do Krosna. Tam byliśmy w podziemnym Muzeum Szkła. Potem pojechaliśmy do Bóbrki do Muzeum Naftowego, gdzie oprowadzał nas pan i były różne atrakcje. Pojechaliśmy jeszcze do Iwonicza. Tam jedliśmy pizzę i byliśmy na lodach.
Była bardzo fajna zabawa i dużo atrakcji. Można było kupować różne rzeczy ze szkła.
Jula Maszczak, kl. II
9 czerwca 2015 roku byliśmy w Hucie Szkła w Krośnie. Pani zabrała nas do podziemnych pomieszczeń, w których dowiadywaliśmy się bardzo ciekawych rzeczy, np. kto zrobił jaką rzeźbę ze szkła. Potem malowaliśmy po szkle. Następnie pojechaliśmy do Bóbrki do Muzeum Ropy Naftowej. Pan opowiadał fajne rzeczy o Ignacym Łukasiewiczu, a potem byliśmy na pizzy.
I tym sposobem wróciliśmy do szkoły, a potem do domów. Jak pokazałam mamie to co kupiłam, to jej się spodobało.
Oliwka Turek, kl. II
Wczoraj byliśmy na wycieczce klasowej. Było super. Byliśmy w Krośnie i w Bóbrce. Malowaliśmy na szkle i dostaliśmy medale.
Było ciekawie i fajnie.
Łukasz Wojtas, kl. II
Wczoraj, 9 czerwca pojechaliśmy do Krosna i byliśmy w podziemnym Muzeum Szkła. Potem pojechaliśmy do Muzeum Nafty w Bóbrce. Po powrocie z Bóbrki pojechaliśmy na pizzę, a potem na pyszne lody.
Było przedajnie.
Antosia Gradzińska, kl. II
W naszej klasie 9 czerwca pojechaliśmy do Miasta Szkła i zobaczyliśmy tam nici szklane. Mieliśmy ciekawe zajęcia. Wybijaliśmy medal dla zwycięzcy. A na koniec poszliśmy do sali kinowej i oglądaliśmy krótki film o Krośnie. Potem pojechaliśmy do Muzeum Ropy Naftowej. A w tym muzeum były ciekawe rzeczy.
Było fajnie i ciekawie i nawet trochę strasznie.
Martynka Dytkowska, kl. II
Wczoraj byliśmy w Krośnie całą klasą. Robiliśmy obrazki ze szkła i medale. Najbardziej mi się podobało, jak robili aniołki.
Nikola Tokarz, kl.II
Wczoraj byliśmy w Muzeum Szklanych Figurek. Widzieliśmy tam różne rodzaje szkła i witraże. I byliśmy w Muzeum Ropy Naftowej i widzieliśmy tam hologram Łukasiewicza, studnię Wacek i zapaliliśmy pierwszą lampę naftową. Byliśmy w pizzerii i jedliśmy z chłopakami pizzę. Byliśmy też w Słodkim Domku.
Patryk Maszczak, kl. II
9 czerwca 2015 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Krosna do Muzeum Szkła
Było bardzo dobrze.
Bartek Kucharzyk, kl. II
W naszej klasie 9 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka klasowa. Zwiedzaliśmy Muzeum Szkła i malowaliśmy na szkle. Formowaliśmy medale ze szkła. Później pojechaliśmy do Muzeum Nafty, a później przyszedł do nas pan przewodnik i oprowadził nas po muzeum na polu. Później poszliśmy do biura Łukasiewicza i dowiedzieliśmy się, że Łukasiewicz był z zawodu aptekarzem i zobaczyliśmy pierwszą lampę naftową.
Było super!
Kamilka Benewiat, kl.II
9 czerwca 2015 r. byliśmy w Krośnie, Bóbrce i Iwoniczu. W Krośnie byliśmy w Centrum Dziedzictwa Szkła. W Bóbrce byliśmy w Muzeum Nafty. W Iwoniczu jedliśmy pizzę.
Julek Mazurek, kl. II
9 czerwca 2015 r. byliśmy na wycieczce w Krośnie. Najpierw byliśmy w Centrum Dziedzictwa Szkła, później pojechaliśmy do Muzeum Ropy Naftowej. Następnie w pizzerii i kupiłam pamiątki. Byliśmy też w Cukrowym Domku, a tam po zjedzeniu lodów poszliśmy na plac zabaw.
I w końcu wróciłam z bratem do domu.
Marysia Matuszewska, kl. II
Wczoraj byliśmy na wycieczce w Krośnie. Z całą klasą byliśmy w Muzeum Szkła. Dostaliśmy medale i malowaliśmy też na szkle. Byliśmy też w drugim muzeum, ale wtedy na polu. Potem zjedliśmy pizzę.
Dla mnie było super.
Kacper Matuszewski, kl. II
Powered by aSc EduPage