Oto jest dzień który dał nam Pan... Dnia 16.10 2013r. Dzień Papieski- Jan Paweł II- Papież Dialogu. XXXV Rocznica wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową dla nas Polaków to niezapomniany czas - Wielki Człowiek Polak - Papież Pielgrzym Wszechczasów - po prostu Nasz Lolek z Wadowic. Dziecko brat, chłopiec, młodzieniec, kolega przyjaciel, ksiądz , papież - niesamowita osobowość człowieka prostego biednego, kochanego, uczciwego szczerego, oddanego, uśmiechniętego i zawsze na tak dla całej ludzkości.W kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Czarnej Górnej dnia 16.10.2013r. odbył się konkurs recytatorski twórczości Jana Pawła II - Jan Paweł II Papież Dialogu. Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską Papieża jest każde dziecko. I miłością serca Papieża, tak jak serca Jezusowego jest dziecko. Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie.......... I pojechaliśmy z naszymi dziećmi z przedszkola i klas I-III oddać pokłon i wziąć udział w konkursie. Nasze dzieciaki przygotowały program słowno - muzyczny na cześć Jana Pawła II a dzieci starsze wzięły udział w konkursie prezentując wiersze Papieża - "Miłość mi wszystko wyjaśniła", " Za tą chwilę", " Pieśń o słońcu niewyczerpanym", " Niewidomi", " Dzieci", "To przyjaciel", "Robotnik z fabryki samochodów", "Po co mi mówisz". Po skończonej mszy wszyscy całowali Papieską Kroplę Krwi ukrytą w relikwiarzu, przedszkolaki z naszej paki szkolnej pokazały jak bardzo kochają naszego Papieża wyrażając to piosenką i wierszykami a później złożyli 16 róż biało-czerwonych pod obrazem. Uczestników konkursu było bardzo dużo, przyjechali z różnych szkół. Pierwsze miejsce zdobyły w kategorii od I-III Kamilka i Paulinka Benewiat a cała reszta dostała dyplomy - książeczki z różańcem. Poczęstunek był przepyszny - za wszystko z całego serca dziękujemy bo brzuszki były pełne i duże. Atmosfera całej tej imprezy była anielsko-papieska. Tak Jan Paweł II patrzył z góry i uśmiechał sie coraz szerzej a wszystko inne w tym dniu promieniało jego blaskiem. Nawet cała parafia pachniała kremówką papieską. Pan kiedyś stanął nad brzegiem szukał ludzi gotowych pójść za nim - ta pieśń jest hymnem i tryumfem dla takiego Papieża jakim był dla nas Polaków Jan Paweł II i na zawsze w naszych sercach pozostanie. Dziękuję naszej Dyrekcji za wsparcie modlitewne i serce, P. Edycie Oliwko za pomoc w przygotowaniach. Pani Uli Matuszewskiej za pomoc fotograficzną, M. Markuc i całemu GOKSiT za przejazd, naszym kochanym urwiskom za to, że tak cudownie oddali chwałę Papieżowi, Księdzu Andrzejowi Proboszczowi z Czarnej za takie wspaniałe dzieło kontynuacji pamięci o naszym Papieżu Janie Pawle II, kierowcy który jechał najlepiej jak mógł i wszystkim rodzicom. [ZM] ZDJĘCIA


