Witaj przygodo !
Wtorek, 31 maja 2022r. był dniem, na który z niecierpliwością czekali uczniowie klasy 4. Tego dnia musieli wstać wcześnie rano i zdążyć na zbiórkę przed Urzędem Gminy w Polańczyku już o 6.30. Ale nikt z uczniów nie narzekał, uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że dzień wycieczki wreszcie nadszedł. Najpierw pojechaliśmy do Łańcuta, do zamku Lubomirskich. Pan kierowca tak się postarał, że mieliśmy jeszcze dużo czasu na zwiedzanie zamkowego ogrodu. O godzinie 11.00 wkroczyliśmy w progi zamku i na godzinę przenieśliśmy się w czasie do XVII i XVIII wieku podziwiając warunki życia i przepych arystokratycznego dworu. Następnie udaliśmy się do Wozowni, gdzie można było podziwiać stylowe zaprzęgi dwu i czterokonne, a także efekty wypraw myśliwskich męskiej części rodziny Lubomirskich.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był Rzeszów. W galerii zjedliśmy obiad, kupiliśmy pamiątki, a następnie ruszyliśmy do niezwykłego miejsca położonego na dachu galerii, a mianowicie do Papugarni. Każdy z nas mógł zobaczyć na żywo, a nawet dotknąć papug, które zwabione smakołykami chętnie siadały na rękach i na głowach. Niezapomniane wrażenia zostały uwiecznione na zdjęciach, którymi na pewno pochwalimy się naszym rodzicom. Następnie udaliśmy się do kina Helios, gdzie w przytulnej atmosferze pooglądaliśmy pełen akcji i humoru film pt. ,,Pan Wilk i spółka”. Niepostrzeżenie nasza wycieczka dobiegła końca, zbliżał się wieczór i trzeba było wracać do domu. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wróciliśmy do naszych domów, dzieląc się z naszymi bliskimi pozytywnymi emocjami. Będziemy czekać na kolejną wycieczkę...