Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021
Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca
Kornel Makuszyński
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Polańczyku w dniu 29 września, w Punkcie Bibliotecznym w Polańczyku przy Centrum Informacji Uzdrowiskowo Turystycznej odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie kl. II i kl.IV naszej szkoły wzięły udział w wydarzeniu. Dzieci wysłuchały pięknego czytania baśni „Szewczyk Dratewka” oraz audiobooka "Pamiętnik Czarnego Noska". Uczestniczyły w konkursach i quizach przygotowanych na tę okoliczność. To była uczta nie tylko duchowa. Wszyscy otrzymali poczęstunek, za co bardzo dziękujemy.