• Charytatywny PIKNIK RODZINNY

          • 14 czerwca Rada Rodziców wspólnie z Radą Pedagogiczną i Pracownikami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Myczkowie zorganizowali Piknik Rodzinny. Na uczestników wydarzenia czekałym.in. kolorowa wata cukrowa, popcorn, kiełbaski, kompot, kawa i herbata. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz Pań Koła Gospodyń Wiejskich z Myczkowa, w przygotowanie ciast i słonych przekąsek na sprzedaż, udało się uzbierać niemałą kwotę 7 700 zł dla Radka Wójtowicza. Rzeczy, których nie udało się sprzedać trafiły na facebookową licytacje.
            To jednak nie wszystko, całość wydarzenia prowadziło trzech wspaniałych konferansjerów p. Krzysztof Pecka, p. Grzegorz Traciak oraz p. Oskar Rucyk pseudonim DJ ELECTRICO. Panowie w trakcie pikniku organizowali konkurencje sportowe korzystając z użyczonego sprzętu firmy SZPILKI W BIESZCZADACH. Na koniec zabawy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez GOKSiT oraz ZSP w Myczkowie. Do dyspozycji dzieci były dwa ogromne dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, którą obsługiwał Pan Michał Snuzik oraz strefa drewnianych gier wystawiona przez firmę Zakręcone Animacje.
            Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia, również służbom, które prezentowały swój sprzęt i dzieliły się swoją wiedzą:
            1. Służba Ochrony Kolei,
            2. Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe,
            3. Nadleśnictwo Lesko,
            4. Komenda Powiatowa Policji z Leska,
            5. Koło Gospodyń Wiejskich z Myczkowa,
            6. Fundacja Na Fali,
            7. Bonne Sante, Aneta Sasko – dietetyk
            Swoje stoiska, z własnej inicjatywy przygotowali również uczniowie naszej szkoły. Jedno z nich promowało nowoczesną i niedawno powstałą Eko pracownie OZE natomiast przy drugim uczennice malowały twarze zarówno dzieciom jak i dorosłym.
            Była to też wspaniała okazja do zaprezentowania się uczniów w grupach klasowych oraz indywidualnie. Na scenie wystąpili m.in. klasy I-III, grupa przedszkolaków, Amelia Rakoczy, Aleksander Kobylak I Zosia Podkalicka. Również grono pedagogiczne dołączyło do występów z utworem „Bieszczadzkie Anioły”. Swój talent i doświadczenie muzyczne zaprezentowali również Patryk i Paweł Maszczak – absolwenci naszej szkoły.
             

          • Szach-mat

          • Gabryś, Michał i Piotr  z klasy trzeciej brali udział w konkursie TĘGA GŁOWA - SZACH MAT IT, który odbył się 21 maja w   Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu. Trzyosobowe drużyny uczniowskie rozwiązywały zadania rachunkowe, łamigłówki logiczno – matematyczne, zadania geometryczne, kodowanie i szachy. Każda z drużyn miała 60 minut na rozwiązanie wylosowanych zadań. Następnie Komisja dokonała oceny rozwiązań.  Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie.

          • Wycieczka kl. I oraz II

          • 17 czerwca uczniowie z klasy 1 i 2 odwiedzili „Bajkową Krainę Pogranicza” w Odrzechowej. W każdym zakątku czekała na nich moc atrakcji. Uczniowie spędzili ponad dwie godziny korzystając z infrastruktury na świeżym powietrzu: gokarty, ścianki spinaczkowe, kręgle, boisko do unihokeja, place zabaw, domki bajkowych postaci to tylko niektóre z atrakcji, które mieli do swojej dyspozycji. Następnie wzięli udział w „Mydlanej Przygodzie”- warsztatach robienia kolorowych i aromatycznych mydełek oraz wykonali własną „Eko-torbę”. Na zakończenie odbył się pokaz baniek mydlanych. Po bardzo aktywnie spędzonym czasie w Bajkowej Krainie uczniowie pojechali do kina, gdzie mogli zrelaksować się podczas oglądania bajki „W głowie się nie mieści 2”.

          • Sukcesy w konkursie KRUS

          • Uczniowie naszej szkoły jak co roku aktywnie uczestniczyli w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Wysiłek nie poszedł na marne, gdyż Patryk Opar zdobył wyróżnienie za walory estetyczne, a Hania Wronowska zajęła I miejsce w etapie regionalnym konkursu. 18 czerwca uczniowie wraz z rodzicami pojechali na uroczyste podsumowanie konkursu do Nowosielec, gdzie czekały na nich dyplomy, atrakcyjne nagrody i inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów.

          • Warsztaty ZERO WASTE- klasa III

          • Uczniowie klasy 3.  brali udział w warsztatach   z cyklu "ZERO WASTE W KUCHNI" NIE WYRZUCAM, NIE MARNUJĘ – JEDZENIE SZANUJĘ organizowanych przez Lokalną Grupę Działania "Zielone Bieszczady", a prowadził  je pan Michał Przepióra. Zajęcia odbyły się 12 maja w świetlicy GOKSiT w Polańczyku. W części teoretycznej omówione były sposoby wykorzystania „odpadów” kuchennych, na co zwracać uwagę przy  „niejadalnych” częściach roślin, które można w bezpieczny sposób używać w kuchni.Uczniowie nauczyli się, jak unikać marnowania jedzenia tworząc potrawy z "odpadków"/np. z suchego pieczywka robimy bułkę tartą i inne/ . Klasa 3 wykazała się dużą wiedzą na temat żywności, odpadów żywnościowych, wykorzystania opakowań itp. W część praktycznej warsztatów dzieci przygotowywały przekąski. Były to: smoothie z natki marchewki i botwiny oraz pesto z liści rzodkiewki. Uczniowie usłyszeli też o tym, że natka marchewki i liście rzodkiewki mają dużo dobrych dla ludzi wartości odżywczych i dlatego można je wykorzystać do jedzenia. Na koniec zajęć wszyscy degustowali przygotowane posiłki. Na zdjęciach udostępniamy przepisy na pesto i koktajle.

          • Ognisko kl. VI

          • W środę uczniowie z klasy 6 spotkali się po południu, by spędzić czas we własnym towarzystwie. Dzięki uprzejmości koleżanki, a zwłaszcza jej rodziców, zorganizowano ognisko. Można bo liczyć na naszych chłopaków, którzy zajęli się rozpalaniem ognia. Mimo zmiennej pogody nasze popołudniowe spotkanie okazało się bardzo udane. Były kiełbaski i inne przekąski, potem gry i zabawy, a to wszystko pod czujnym okiem wychowawczyni i chętnych do opieki rodziców. Mile spędzone chwile mijają szybko, na szczęście zostają wspomnienia i zdjęcia.

          • Górska przygoda klasy IV

          •  Nasza klasa przeżyła niezapomnianą przygodę, zdobywając szczyty Połoniny Wetlińskiej i docierając do legendarnego schroniska Chatka Puchatka. To miejsce, położone niesamowicie wysoko, dostarczyło nam nie tylko pięknych widoków, ale i wyzwań, które wspólnie pokonaliśmy.

            Podziwiając panoramę gór z wysokości Chatki Puchatka, czuliśmy się jak na szczycie świata. Droga była długa i wymagająca, ale każdy krok był wart widoków, które na nas czekały.

             Klasa 4 pokazała niesamowitą energię i entuzjazm, odkrywając piękno naszych górskich krajobrazów.

            Podczas wyprawy mieliśmy zaszczyt spotkać się z bohaterskimi ratownikami GOPR, którzy z wielką pasją opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy i misji ratowania życia. To była prawdziwa lekcja odwagi i poświęcenia!

            Nasza podróż kontynuowana była w miejscowości Muczne, gdzie odwiedziliśmy zagrodę żubrów. Obcowanie z tymi majestatycznymi zwierzętami było dla nas wszystkich niezapomnianym doświadczeniem.

            Na zakończenie, w Bukowcu,  rozpaliliśmy ognisko, które zgromadziło nas wokół ciepła i radości wspólnego świętowania. Pieczone kiełbaski i opowieści przy ognisku były idealnym zwieńczeniem naszej przygody.

            Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Pawłowi Podkalickiemu, który był naszym przewodnikiem i opiekunem na każdym kroku tej podróży. Jego wiedza i zaangażowanie sprawiły, że ta wycieczka była nie tylko bezpieczna, ale i niezwykle interesującą.

            Dziękujemy wszystkim za udział i już nie możemy się doczekać kolejnych przygód!

          • Wycieczka klasy III- Krosno Kino oraz warsztaty czekoladowe w Korczynie

          • 7 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 3 pod opieką wychowawczyni, pani Sylwii i rodziców pani Eweliny i pana Grzegorza wyruszyli w podróż autokarem do Krosna i Korczyny.  Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy w kinie Helios w Krośnie.  Zanim uczniowie udali się do sali kinowej to zakupili pudła popcornu i nachosów. Następnie zasiedli w fotelach i przy chrupaniu przekąsek oglądali film „ Za duży na bajki”.I jedli, jedli i jedli- popcorn i nachosy. Po zakończeniu projekcji filmu wszyscy udali się do restauracji szybkiej obsługi i po zrobieniu rekonesansu, każdy z tacą i talerzem wybierał jedzonko, a było dań do koloru do wyboru. Po obfitym posiłku pan kierowca zawiózł wszystkich do Korczyny do „Pijalni czekolady”. Początkowo obejrzeliśmy film: “Pochodzenie kakao i historia kakao i czekolady“. Później były degustacje różnorodnych czekolad, rozpoznawanie po zapachu i warsztaty- robienia lizaków i czekolad. A na zakończenie były drobne czekoladowe zakupy. Wracając autobusem niektórzy jeszcze dojadali. Wycieczka dała uczniom wiele miłych przeżyć.Dzieci uczyły się zachowania, obycia w różnych środowiskach, gospodarowania własnymi pieniążkami, decydowania. Było wesoło, słodko, smacznie i czekoladowo.  

            Podziękowania dla pani Eweliny i pana Grzegorza za pomoc podczas wycieczki i poświęcony czas.

          • Ekowarsztaty

          • W ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej - Fundusz Ekologii, 4 czerwca 2024 roku z okazji obchodów Dnia Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej w Berezce we współpracy z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Myczkowa wzięli udział w warsztatach ekologicznych.
            W związku z wydarzeniem utworzono 9 Eko stanowisk: bomby nasienne, sole do kąpieli, bawełniane torby, Eko biżuteria, herbaty, medaliony, breloki, magnesy oraz koło fortuny. Była to świetna okazja do stworzenia własnych, niepowtarzalnych gadżetów i produktów. Każde stanowisko dostarczało wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej m.in. jak oszczędzać wodę i energię, jak prawidłowo segregować odpady, jak skutecznie ograniczać śmieci, jakie
            odpady podlegają recyklingowi. Utrwalanie wiedzy uczniów na temat powyższych zagadnień poprzez udział w warsztatach, zabawę i współpracę z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na ochronę środowiska.

          • Bezpieczne wakacje

          • W związku ze zbliżającymi się wakacjami naszą szkołę odwiedziła funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji asp. Natalia Brzozowska oraz ratownicy medyczni z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Celem spotkania było przypomnienie wszystkim uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniej przerwy jak również procedur udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

            Pani Natalia ostrzegała przede wszystkim przed kąpielami w miejscach niedozwolonych, szczególną uwagę zwracając na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika. Wspomniała również o konsekwencjach m.in. skakania na "główkę". Ponadto wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz prawidłowy sposób rozmowy z operatorem. 

            Wakacje wiążą się z dużą ilością czasu wolnego, który młodzież wykorzystuje na gry komputerowe i kontakty online dlatego przypomniano również o bezpiecznym korzystaniu z sieci.

            Ratownicy medyczni zaprezentowali krok po kroku proces udzielania pierwszej pomocy po czym zaprosili ochotników do ćwiczeń. 

            Na koniec uczniowie otrzymali ulotkę z najważniejszymi zasadami prawidłowego zachowania się nad wodą, w górach i w lesie oraz z mądrym przekazem dla wszystkich „Nie ryzykuj! z wakacji przywieź tylko miłe wspomnienia” 

          • Dzień Ziemi

          • W tym roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi przez kilka dni. W to wyjątkowe święto postanowiliśmy zorganizować 3 akcje sprzątania. Uczestnicy zajęć Ligi Ochrony Przyrody, harcerze i klasa 7 dzielnie zbierali śmieci w rowach , w lesie i na łące.

          • Aktywni Błękitni

          • Program “Aktywni Błękitni” to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych w Polsce. Realizowany od 2019 roku, program ma na celu promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej. W ramach tego programu uczniowie zdobywają wiedzę na temat ochrony środowiska, przeciwpowodziowej oraz bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Dodatkowo, program oferuje zajęcia. W dniu 27 maja 2024 takie zajęcia poprowadziła w naszej szkole Pani Iwona Bajkowska. Podczas spotkania z młodzieżą klas 6,7 i 8 omówiła temat „Woda źródłem życia”. Na początku odbyła się krótka prezentacja, następnie przeprowadzane były różne doświadczenia a podsumowanie odbyło się w formie „Koła Fortuny”.

             

          • Dzień Dziecka kl. 2

          • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2 pod opieką wychowawcy i szkolnego pedagoga przeszli spod szkoły na Cypel w Polańczyku, gdzie wsiedli na statek i przez 50 minut  podziwiali piękne widoki Jeziora Solińskiego. Po dopłynięciu do portu w Solinie udali się na pizzę, a później na lody. Następnie przespacerowali przez zaporę solińską. Ich uwagę przykuły ogromne ryby pływające tuż przy tamie, które bacznie wypatrywali. Ostatnim punktem wycieczki była Jaskinia Dinozaurów- pradawny las pełen dinozaurów, w którym uczniowie zobaczyli potwory z prehistorycznych głębin oraz zwierzęta zamieszkujące lodowe krainy. Po aktywnym dniu pełnym atrakcji uczniowie razem z opiekunami wrócili do Polańczyka autobusem kursowym, skąd udali się do szkoły

          • Wizyta Straży Ochrony Kolei

          • 3 czerwca 2024  klasy 1-3 miały spotkanie z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Dzieci oglądały sprzęty , przymierzały, słuchały o pracy straży kolejowej. Uczniowie oglądali pracę z psem.

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
      • 134692005, 512178943
      • Myczków 109
        38-610 Polańczyk
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • FB szkoła