Strona główna

      • Publiczne Przedszkole
      • Szkoła Podstawowa im Ks. Franciszka Stopy
          • Danie makaronowe - smaczne, zdrowe, kolorowe

            ,,Danie makaronowe - smaczne, zdrowe, kolorowe"

            Pod takim hasłem odbył się konkurs kulinarny zorganizowany w ZS nr 5 w Sanoku w dniu 1 marca bieżącego roku. Głównym sponsorem wydarzenia był producent makaronów włoskich Barilla, a organizacją przedsięwzięcia zajęła się pani Monika Lemko, blogerka kulinarna, która pracuje w wyżej wymienionej szkole. W konkursie brały udział szkoły sanockie i cztery szkoły spoza Sanoka: z Długiego, z Zarszyna, z Trepczy i z Myczkowa. Zadaniem dwuosobowych zespołów - przedstawicieli szkół biorących udział w zmaganiach, było przygotowanie dania z wybranych przez organizatorów produktów. Liczyła się przede wszystkim fantazja i inwencja twórcza. Jednocześnie w drugiej sali odbywały się warsztaty sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Przedstawiciele naszej szkoły postawili na smak i prostotę przygotowanej przez siebie potrawy. Pomimo braku miejsca na pod

          • II tura zmagań kulinarnych

            II tura zmagań kulinarnych

            W dniu dzisiejszym w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych odbył się drugi etap konkursu kulinarnego ,,Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego - motyw wiodący Skrzydełko czy nóżka". Uczniów konkurujących ze sobą drużyn z siedmiu szkół czekało nie lada wyzwanie. Z przygotowanych przez organizatorów produktów mieli przygotować danie główne. Reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klasy III g. spisali się nieźle i w ogólnej punktacji zajęli drugie miejsce. Przed nimi jeszcze jedno spotkanie kulinarne, na którym przygotują deser. Laureat konkursu, zwycięski zespół, otrzyma tytuł „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego”, statuetkę oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo najlepszy Team spędzi jeden dzień w prestiżowym Hotelu Arłamów, który współpracuje z placówką i jest partnerem szkoły w organizacji przedsięwzięcia. Organizatorzy p

          • Szachy

            W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w VII Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Blizińskiego w Bóbrce. Turniej tradycyjnie był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych, a końcowa klasyfikacja uwzględniała osobno wyniki chłopców oraz dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów, którzy dzielnie walczyli o jak najlepsze lokaty.

          • Zuchy na medal

            Gromada Zuchowa NA MEDAL

            Pod koniec roku 2017 zuchy z 28 BGZ „Leśne Duszki” z Myczkowa zdobyły tytuł:

            GROMADA ZUCHOWA ZHP na MEDAL

            O tym wyróżnieniu dowiedzieliśmy się na zlocie ZHP HUFCA BIESZCZADZKIEGO. Komendantka Hufca. Druhna Małgorzata Kowalska przekazała zuchom odznaki i dyplom. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Dziękujemy! Czuwaj! [BK] ZDJĘCIA

          • Debata o GMO

            18 DH im. Szarych Szeregów z Myczkowa zorganizowała debatę na temat GMO, czyli organizmów genetycznie modyfikowanych. Nasze harcerki prezentowały 2 odmienne poglądy na temat żywności genetycznie modyfikowanej. Jedne opowiadały o plusach GMO, drugie wymieniały ich minusy. [phm. Agnieszka Dereń] ZDJĘCIA

          • Dzień Babci i Dziadka

            "Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki

            lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

            Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

            i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.

            Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie

            po prostu kocham Was Babciu, Dziadku ogromnie!"

            Dnia 20.02.2018r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy wyraziły swoją wdzięczność i serce dla swoich Dziadków za oddanie i trud wkładany w wnucząt wychowanie. Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci pod okiem nauczycielek przygotowały wierszyki, piosenki, przedstawienie pt."Rzepka". Dziadkowie ze wzruszeniem i zachwytem przypatrywali się występom swoich Wnucząt, nie kryjąc wzruszenia. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy.

          • Dni Otwarte ZS 3

            Przed trudnym wyborem.

            W ubiegły poniedziałek uczniowie klasy III gimnazjum pojechali do Sanoka na ,,Dni otwarte" do Zespołu Szkół nr 3 na ulicy Stróżowskiej, by na własne oczy zobaczyć jak wygląda szkoła, by poznać bazę naukową tej placówki oraz jej ofertę edukacyjną i możliwości dalszego rozwoju kariery zawodowej. To czteroletnie technikum oferuje kształcenie w kierunku: technik mechanik, technik mechatronik, technik elektryk, technik informatyk, technik informatyk- fotografia cyfrowa i technik pojazdów samochodowych. Placówka ta cieszy się dużym zainteresowaniem głównie płci męskiej, choć na korytarzach spotkaliśmy wiele dziewcząt. Nasze przewodniczki , które oprowadzały nas szkole uczyły się na kierunku technik mechatronik. Przed uczniami klasy III g trudny wybór. Poczekamy jeszcze na ofertę Bieszczadzkiego Zespołu Szkół w Ustrzykach, gdzie pojedziemy z wizytą w marcu. [AS] ZDJĘCI

          • HAZ 2018

            Harcerska Akcja Zimowa- 2018

            Zuchy z Myczkowa uczestniczyły w biwaku, który odbył się 31.01.2018-01.02.2018 w Baligrodzie

            Pięcioro zuchów: Michał, Karol, Wiktoria, Antek i Laura z druhną Basią w czasie ferii uczestniczyło w biwaku. Pozostałe zuchy niestety rozchorowały się. O godzinie 14.00 wszyscy przyjechali do Szkoły Podstawowej w Baligrodzie. Powitała nas komendantka hufca druhna Małgosia Kowalska wraz z zuchami. Wszystkich nas było czternaścioro. Najpierw ulokowaliśmy się na sali gimnastycznej. Każdy dostał materac i mógł rozłożyć swoją karimatę i śpiwór. Mieliśmy całą salę dla siebie. Po apelu wyruszyliśmy na zwiad po miejscowości Baligród. Każdy starał się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wyprawy. Po powrocie do szkoły zdawaliśmy relacje z wyprawy. Potem urządziliśmy wspólny posiłek . Była pyszniutka szarlotka pani Agnieszki Budziak. Były wspaniałe, smaczniutki

          • Zdrowo kolorowo

            Zdrowo kolorowo

            Pierwszy dzień zmagań w konkursie kulinarnym „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego” w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych za nami. Zadaniem uczestników było przyrządzenie przystawki z produktów przygotowanych przez organizatorów. Z nieukrywaną radością informujemy, że załoga reprezentująca naszą szkołę w składzie Małgorzata Podkalicka, Jakub Borgosz, Mateusz Dymiński zdobyła 42 punkty na 45. W konkursie bierze udział 7 zespołów reprezentujących Szkoły Podstawowe z Powiatu Bieszczadzkiego oraz Powiatu Leskiego: Zespół Szkół z Lutowisk, Szkoła Podstawowa im. I. Łukasiewicza z Czarnej, Bieszczadzki Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Ustrzykach Dolnych, Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki i Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika z Ustrzyk Dolnych, Szkoła Podstawowa im. J. Blizińskiego w Bóbrce i Szkoła Podstawowa im. Ks. F. Sto

        • Rekrutacja  2018
          • Rekrutacja 2018

            Zapisy do szkoły

            Zasady przyjmowania do publicznych szkół podstawowych określone zostały w rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59).

            PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

            Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019 przyjmowane są dzieci:

          • Puchar GOKSiT

            Dziś w naszej szkole odbył się II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora GOKSiT. W turnieju udział brali mieszkańcy Gminy Solina oraz nasi sąsiedzi z powiatu i nie tylko. O godzinie 9.00 na liście starowej było 70 zawodników. Po około sześciogodzinnych zmaganiach wiele pucharów powędrow
          • Dziecko zostało uznane za człowieka

            „Dziecko zostało uznane za człowieka, za istotę, z którą trzeba się liczyć, której nie wolno wieść na smyczy, lecz należy kierować nią umiejętnie, z rozwagą, wysiłkiem umysłu, uczucia i woli”.

            J. Korczak : "Dzieci i wychowanie", 1900

            We środę (14.02) odbył się uroczysty apel poświęcony tym najważniejszym osobom w naszej szkole - wszystkim dzieciom oraz młodzieży. Podczas apelu klasa II gimnazjum przedstawiła zagadnienia znajdujące się w Konwencji Praw Dziecka. W listopadzie 2017 roku obchodzono 25-lecie ratyfikacji tego dokumentu w Polsce. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest właśnie Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Dziecko po

          • Walentynkowa Poczta

            Walentynkowa poczta.

            W tym roku Walentynki zwane popularnie Dniem Zakochanych lub Świętem Sympatii wypadły w pierwszy dzień postu wielkanocnego. W związku z tym były w naszej szkole obchodzone nieco skromniej. Mimo to, wielu uczniów czekało na możliwość wyrażenia swojej sympatii wobec innych licząc na Walentynkową pocztę, która już od kilku lat w dniu 14 lutego dostarcza serdeczne życzenia. Niektórzy przygotowali walentynki jeszcze przed feriami, inni przypomnieli sobie o nich tuż przed świętem. Najważniejsze, że Walentynkowa poczta dobrze się sprawiła i wszyscy zainteresowani mogli przesłać stosowne życzenia swoim rówieśnikom oraz swoim nauczycielom. Nie ważne ile masz lat, ważne, by umieć wyrazić swoje myśli i uczucia. [AS] ZDJĘCIA

          • Góra grosza

            Pomagamy innym.

            Kolejny raz społeczność naszej szkoły wzięła udział w charytatywnym przedsięwzięciu o nazwie ,,Góra Grosza". Przedstawiciele Samorządu Szkolnego w dniach od 27.11.2017r. do 22.12.17 zbierali fundusze przeznaczone na pomoc innym. Niektórzy uczniowie, jak wynikało z rozmów, zbierali drobne pieniążki już kilka tygodni wcześniej, by w trakcie trwania akcji przekazać swoje zbiory potrzebującym dzieciom. W sumie zebraliśmy 510 zł i 48 gr. Powyższa kwota w drobnym bilonie ważyła ponad 14 kg! Ładnie zapakowana w dwa płócienne worki i dwa kartony odjechała do Stowarzyszenia ,,Nasz Dom", które patronuje tej akcji. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. [AS] ZDJĘCIA

        • Konkurs na mem
          • Konkurs na mem

            UWAGA KONKURS !

            Regulamin konkursu „Pozytywny mem Understand”

            1. Organizator i czas trwania konkursu:

            1.1 Organizatorem konkursu „Pozytywny mem Understand” jest dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie oraz Samorząd Uczniowski.

            1.2 Termin realizacji konkursu: 22.01.2081r – 19.02 2018r.

          • Ferie

            (29.01- 12.02.2018 r.)
            Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego wypoczynku

            Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych:

            1. Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • EduPage
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
      • 134692005, 512178943
      • Myczków 109
        38-610 Polańczyk
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • FB szkoła