Strona główna

      • Publiczne Przedszkole
      • Szkoła Podstawowa im Ks. Franciszka Stopy
          • Wycieczka do Myczkowiec

            We czwartek 20 września uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Ośrodka „Caritas” w Myczkowcach. Najpierw poszli do sali przyrodniczej i oglądali eksponaty zwierząt i roślin. Pani przewodniczka opowiadała ciekawą historię o sowach. Następnie spacerowali po Ogrodzie Biblijnym i po Parku Miniatur-Centrum Kultury Ekumenicznej. Ostatnim punktem wycieczki był zwierzyniec (lamy, daniele, kozy, owce i różne ptaki). W czasie powrotu autobusem szkolnym do szkoły wszyscy podziwiali przepiękne wzgórza. [BK] ZDJĘCIA

          • Rola informacji w dzisiejszym świecie

            Rola informacji w dzisiejszym świecie

            W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się spotkania, których głównym tematem było pismo, czytelnictwo, posiadanie i wymiana informacji. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej zastanawiali się jak ,,Aktywnie czytać"? Ich starsi koledzy z klas 4-6 poznali ,,Historię pisma", a uczniowie klasy 7,8 i 3 gimnazjum sami odpowiedzieli sobie na pytanie ,,Dlaczego czytamy"? Zajęcia te poprowadziła p. Beata Krawiec, która wyposażona w ciekawe rekwizyty zachęcała nas od odpowiedzi na postawione pytania. Ciekawostki z różnych dziedzin życia i szereg informacji przekazanych w krótkim czasie motywowały nas do zastanowienia się nad tym co, kiedy i po co czytamy, do uświadomienia sobie jak ważna jest umiejętność przekazywania informacji w czasie i w przestrzeni. [AS] ZDJĘCIA

          • Narodowe Czytanie 2018

            Narodowe Czytanie

            Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do akcji propagowania czytania i poznawania dzieł literatury polskiej. W tym roku w akcji ,,Narodowe czytanie" mięliśmy możliwość zapoznania się z fragmentami powieści Stefana Żeromskiego pt. ”Przedwiośnie”. Nieprzypadkowo właśnie ta lektura została wybrana w rocznicę stu lat odzyskania niepodległości. Opowiada ona bowiem o dążeniach, marzeniach i trudnych wyborach związanych z kształtowaniem się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Uczniowie naszej szkoły z klasy ósmej i trzeciej gimnazjum pod okiem p. Małgorzaty Wasylewicz czytając specjalnie dobrane fragmenty tekstu trafnie oddali pełną niepokoju, kryzysu, a jednocześnie nadziei drogę życiową głównego bohatera Cezarego Baryki zachęcając tym samym słuchaczy do przeczytania całej powieści. Krótki rys historyczny przedstawiła P. Aneta Sieradzka, a w przygotowaniu dekoracji

          • Wycieczka do Rzeszowa

            11 czerwca uczniowie z klas 1-3 z wychowawczyniami i mamusiami byli na całodziennej wycieczce. Pierwszym celem był film „Futrzaki ruszają na ratunek” w Multikinie w Rzeszowie. Dzieci z pudełkami popcornu oglądały pełen ciekawych przygód film. Następnie pojechaliśmy na lotnisko w Jasionce. Tam oprowadzała nas po całym porcie pani przewodniczka. Widzieliśmy też start samolotu. Ostatnim punktem naszej wycieczki był McDonalds. Do Myczkowa wróciliśmy około 20.00. [BK] ZDJĘCIA

          • Bezpieczne wakacje

            W piątek 8 czerwca 2018 do naszej szkoły przyjechali państwo policjanci. Uczniowie zebrali się na górnym korytarzu i pani policjantka przeprowadziła z nimi pogadankę na temat bezpiecznych wakacji. Zwróciła uwagę na zachowanie bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, podczas zabaw, spacerów i innych atrakcji. Przypomniała uczniom jak należy zachować się w razie ataku psa. Rozmawiano o tym jak spędzić bezpiecznie wolny czas w czasie wakacji.[BK] ZDJĘCIA

          • Plastusiowy pamiętnik

            18 maja 2018r. uczniowie klas 0-III w BDK w Lesku oglądali spektakl pt. "Plastusiowy pamiętnik" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Dzieci były wręcz oczarowane opowieściami plastelinowego ludzika Plastusia, który przybliżył historię szkolnych przyborów, „mieszkańców” piórnika oraz uczniów klasy, do której uczęszczała Tosia. Zabawne przygody Plastusia rozbawiły widzów, a jednocześnie uczyły, przyjaźni, mądrości i odwagi. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy, wesołe piosenki, ciekawa choreografia i wspaniała gra aktorów. [BK] ZDJĘCIA

          • III Konkurs Piosenki Maryjnej i Patriotycznej

            Z wielką radością pragnę poinformować, że nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w konkursie piosenki Maryjnej i Patriotycznej. W kategorii solistów klas V - III gimnazjum II miejsce zajął Paweł Maszczak, który wykonał pięknie z aktorską interpretacją piosenkę „Mury” oraz piosenkę „ Matko o twarzy” z własnym akompaniamentem na gitarze. Dodam tylko, że rywalizacja w tej kategorii była ogromna a I miejsce Jury przyznało Kamilowi Oparowi z Baligrodu (zdobywcy grand prix na konkursie kolęd w Wołkowyi). W kategorii zespołów także odnieśliśmy sukces. Zespół wokalno-instrumentalny klasy II gimnazjum w składzie: Adam Domański, Wiktoria Dymińska, Paweł Maszczak, Martyna Orłowska, Martina Wieczorek otrzymał II miejsce. GRATULACJE! / LR/

          • Szachy! Puchary Dyrektora SP w Myczkowcach rozdane.

            We wtorek 5. czerwca w świetlicy w Myczkowcach po raz ostatni w tym roku szkolnym zebrali się młodzi szachiści z terenu naszej gminy. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o miejsca na podium i trofea, czyli puchary. Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Na niektórych szachownicach zacięta walka trwała aż do ostatnich sekund. Po rozegraniu 7 rund systemem szwajcarskim, w tempie po 10 minut na zawodnika, w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz z podziałem na chłopców i dziewczęta wyłonieni zostali zwycięzcy. Nasza reprezentacja, choć mocno okrojona, bo tylko w dziesięcioosobowym składzie walczyła dzielnie zajmując punktowane miejsca i zdobywając cztery puchary. W kategorii chłopców najmłodszych I miejsce zdobył Michał Kędziora , a II miejsce Michał Podkalicki. Dziewczęta: Paulina Benewiat i Martina Wieczorek zajęły II miejsca w swoich kategoriach wiekowychi również

          • Dzień rodziców w klasach I-III

            Wiele pięknych kwiatów znamy: tulipanów, fiołków, bzów,

            Dla rodziców dzisiaj mamy - najpiękniejsze kwiaty słów:

            Słowo miłość za ich troski, słowo wdzięczność za ich trud,

            Dar to skromny, dar dziecięcy, Wyśpiewany z serc, jak z nut.

            W poniedziałek 28 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Rodziców. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni rodzice uczniów z klas I-III oraz pani Dyrektor Joanna Kapalska. W części artystycznej, wśród specjalnie przygotowanej scenografii, dzieci dały popis swoich umiejętności. Były zabawne i piękne wierszyki, piosenki o mamusiach i tatusiach, walc angielski, teatrzyk „ Jaś i Małgosia”. Występy małych artystów, zrobiły na gościach ogromne wrażenie, wywołały łzy szczęścia i wzruszenie. Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty, a szczery uścisk ukochanych rodziców był wyrazem głębokiej miłości i d

          • Wyprawa do ZEW Solina

            Dzisiaj 22.05.18 nasza klasa razem z klasą 3 gimnazjum odwiedziliśmy Elektrownię Wodną i Zaporę w Solinie. Gdy dotarliśmy na miejsce autobusem szkolnym weszliśmy do małego budynku. Tam obejrzeliśmy krótki filmik przedstawiający zaporę oraz elektrownię. Omówiono w nim najważniejsze informacje o elektrowni. Pokazano wnętrze i różne maszyny. Razem z nami w Solinie była także grupa z Kielc. Po zakończeniu filmiku obydwie grupy wyszły z sali (najpierw turyści, a chwilę później my). Wychodząc założyliśmy białe czepki i czerwone kaski, które miały zabezpieczać nas przed kapiącą wodą i innymi rzeczami wewnątrz elektrowni. Wchodząc do obiektu zostaliśmy dokładnie sprawdzeni, a zawartość naszych plecaków przejrzana. Na deptaku tzw. Galerii stały dwa helikoptery (niestety) były bez silników i zostały postawione tylko na pokaz. Zaraz po wejściu do środka w ogromnym pomieszczeniu stały dwa duże d

          • Turniej szachowy

            Turniej szachowy o puchar Dyrektora SP w Myczkowie za nami…

            W środę 16 maja w świetlicy w Polańczyku zebrało się 59 młodych miłośników gry w szachy reprezentujących cztery szkoły z naszej gminy. Wszyscy przybyli po to, aby walczyć o puchar Dyrektora naszej placówki, a właściwie to o puchary, bo do zdobycia było ich aż 18 ( po 3 w każdej kategorii). Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Na wielu szachownicach, pod czujnym okiem sędziujących opiekunów trwała zacięta walka aż do ostatnich sekund. W przerwie między kolejnymi rundami wszyscy zajadali się pysznymi drożdżówkami ufundowanymi przez właściciela piekarni Tapiro w Polańczyku, popijając słodką herbatą przygotowaną przez opiekuna świetlicy. Obu panom serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Po rozegraniu 7 rund systemem szwajcarskim, w tempie po 10 minut na zawodnika, w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz z p

          • Finał „Omnibus matematyczny 2018”

            Finał „Omnibus matematyczny 2018”

            W piątek, 11 maja nasi uczniowie wzięli udział w finale konkursu matematycznego organizowanego przez SP nr 2 w Ustrzykach Dolnych. W tym roku do finału zostało zakwalifikowanych ponad 520 uczniów reprezentujących 30 różnych szkół. W tej grupie znalazła się nasza reprezentacja w liczbie 9 osób: Igor Gral, Antek Budziak, Justyna Dytkowska, Michał Podkalicki, Kamila Benewiat, Martyna Dytkowska, Gabrysia Budziak, Julia Kardasz oraz Kamila Orłowska. Wszyscy dzielnie walczyli, mierząc się z zadaniami matematycznymi. Największy sukces odniósł Igor Gral, zajmując III miejsce w kategorii klas pierwszych, bardzo cieszymy się z sukcesu i gratulujemy. Na wyróżnienie zasługują również Julia Kardasz oraz Gabrysia Budziak, które zdobyły ex aequo VI miejsce, tracąc do premiowanego miejsca V dokładnie 1 punkt. Dziękujemy rodzicom za dowóz uczniów na konkurs. [PP]

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • EduPage
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
      • 134692005, 512178943
      • Myczków 109
        38-610 Polańczyk
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • FB szkoła