Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto obchodzone między świętami 1maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).
Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto obchodzone między świętami 1maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).
Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Zespół Szkół nr 3 w Sanoku, chcąc pomóc uczniom kończącym szkołę podstawową w wyborze dalszego kierunku kształcenia, udostępnił skrzynkę kontaktową, na którą będzie można wysyłać pytania dotyczące nauki w naszej szkole: pytania@zs3.sanok.pl Odpowiadać będą na nie nauczyciele – osoby, które rzetelnie przekażą wszystkie informacje dotyczące kształcenia w Zespole Szkół nr 3. Wiadomości o rekrutacji można też znaleźć na stronie: www.zs3.sanok.pl
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 3w Sanoku
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie podaje do wiadomości wyniki rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i Oddziałów Przedszkolnych w SP Myczków:
rekrutacja_2020.pdf
Wspaniała zabawa i piękne prace plastyczne wykonywane wraz z Rodzicami. Serdecznie dziękuję dzieciom i Rodzicom za wytrwałość i współpracę. [ZM] ZDJĘCIA
Święto naszej planety obchodzone jest w kwietniu. Najczęściej upamiętniają je uczniowie z różnych szkół. Sadzą oni wtedy symboliczne drzewka lub zbierają śmieci z zielonych terenów.
To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. Ten dzień szczególnie obchodzony jest w szkołach. Pedagodzy przygotowują specjalny materiał związany z tym tematem. W niektórych szkołach organizowane są wtedy olimpiady przyrodnicze, konkursy z okazji Dnia Ziemi lub część klas wybiera się ze swoim wychowawcą na spacer. Może być to spacer rekreacyjny lub taki, podczas którego uczniowie dbając o planetę zbierają śmieci, które porozrzucane są po terenach zielonych lub chodnikach. Jest to bardzo ładny gest, który z pewnością wiele pokazuje i daje do myślenia. W niektórych miejscach ludzie chcąc zrobić coś dla naszej planety sadzą drzewka. Dodatkowo w czasie obchodów wiele stowarzyszeń ekologicznych organizuje również konferencje czy manifestacje. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkich ludzi jak bardzo ważne jest dbanie o planetę, a także chcą pokazać jak wiele zagrożeń i zanieczyszczeń źle na nią wpływa. [https://www.eska.pl/news/dzien-ziemi...]
W związku z panującą epidemią i wynikającymi z niej kłopotami w edukacji, absolwenci i studenci Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni wspierani przez pracowników PW postanowili pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Mamy trzy główne cele:
W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”.
11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów
z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.
Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.
Szczegóły na stronie www.polinfo.eu.

Prace maluszków podczas kwarantanny związane z Wielkanocą. Gratuluję pomysłowości i bardzo dziękuję za współpracę wszystkim Rodzicom. WIĘCEJ ZDJĘĆ
4 kwietnia organizowana jest Ogólnoświatowa akcja "Zaświeć się na niebiesko" (Light it up blue), jest inicjatywą zainaugurowaną w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. Celem akcji jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Nasi uczniowie i nauczyciele również przyłączyli się do akcji. [AC]
Rafa Koralowa Wiktorii
Cezarego
Zuzanny i Amelii
KOMUNIKAT
W zakładce PLAN LEKCJI zamieszczony został plan lekcji w celu usystematyzowania pracy uczniów, który będzie obowiązywał od 25 marca 2020r. Plan jest dzienny, więc to od ucznia zależy w jakiej kolejności, w jakim czasie i jak długo będzie się uczył.
Z przedmiotów nieujętych w planie uczniowie będą dostawać wskazówki do nauki od prowadzących zajęcia jednorazowo w ciągu tygodnia.
Kończy się tydzień intensywnej pracy w niezwykle trudnych warunkach. Pragnę wszystkim serdecznie podziękować za zaangażowanie i wyrozumiałość.
W okresie zawieszenia zajęć, kontakt ze szkołą odbywa się telefonicznie pod numerem 512178943 , lub przez pocztę elektroniczną zsmyczkow@op.pl
Rodziców i Uczniów prosimy o czytanie komunikatów na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym.
Konsultacje z nauczycielami na czas kwarantanny społecznej 2020
KOMUNIKAT
Informujemy, iż jest możliwość zabrania ze szkoły podręczników i innych materiałów niezbędnych do nauki w domu. Szkoła jest otwarta w godz. 8.00-11.00.
‼PROSIMY O ZACHOWANIE WSZELKICH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI
Rekrutacja do szkoły podstawowej i przedszkola
W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19 i uniknięcia konieczności wychodzenia z domu rodziców dzieci, którzy do tej pory nie zdążyli złożyć wniosków, wprowadzam możliwość złożenia dokumentów drogą elektroniczną w postaci skanów lub fotografii wypełnionych dokumentów z podpisami rodziców na adres mailowy szkoły zsmyczkow@op.pl. Oryginały przyniesiecie Państwo, kiedy sytuacja się unormuje.
Dokumenty są dostępne do pobrania:
Dokument - karta zgłoszenia dziecka –– uczniowie z obwodu 2020_zgloszenie_do_szkoly_podstawowej_klasa_1.pdf
2020_zgloszenie_do_szkoly_podstawowej_klasa_1.docx
Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły będą przyjmowane, gdy szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami.
Dokument - wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły –– uczniowie spoza obwodu
2020_wniosek_o_przyjecie_do_I_SP_zal_3_poza_obwodem.docx
2020_wniosek_o_przyjecie_do_I_SP_zal_3_poza_obwode.pdf
Do oddziału przedszkolnego przyjmowane będą dzieci w wieku od trzeciego roku życia.
Dokument – Wniosek o przyjęcie dziecka oddziału przedszkolnego w szkole.
Dokumenty można pobrać ze strony internetowej szkoły.
Dokonując zapisu należy przedłożyć następujące dokumenty:
§ karta zgłoszenia,
§ odpis aktu urodzenia dziecka (lub kserokopia tego dokumentu).
Dyrektor Joanna Kapalska
Powered by aSc EduPage