Mikołajki w klasie 6
- 10
Lekcja WOS w terenie
W ubiegłym tygodniu uczniowie kl.8 uczestniczyli w krótkiej wycieczce edukacyjnej do Urzędu Gminy Solina z/s w Polańczyku. Jej celem było zapoznanie się uczniów z działalnością podstawowej komórki samorządu terytorialnego oraz zakresem jej zadań. Ósmoklasiści odwiedzili referaty odpowiadające za obsługę ewidencji ludności, gospodarkę odpadami, byli też w sali ślubów i w sali obrad Rady Gminy. Mieli możliwość porozmawiać z Panem Wójtem oraz z z jedną z Pań Radnych w gminie.
Na wszystkie pytania cierpliwie odpowiadała Pani Sekretarz, która oprowadzała nas po budynku urzędu.
Dzięki tej krótkiej wycieczce wiemy gdzie można odebrać kody na worki że śmieciami, gdzie można uiścić opłaty i gdzie, w przyszłości, będziemy składać wniosek o dowód osobisty.
Wycieczka klasy 3
- 39
W piątek 15 grudnia cała klasa 3. Pod opieką wychowawczyń i mam była na wycieczce w Lesku. Z samego rana obejrzeliśmy film „Trolle 3”. To kolejna część animacji, opowieść o królestwie trolli. Film pełen jest muzyki, tańca i żartów. Opowieść o prawdziwej przyjaźni. Po seansie poszliśmy do sali zabaw „Fiku-Miku”. Już od wejścia zaprasza do wspaniałej zabawy, basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód, boisko do gry w piłkę i różnorodne zabawki. Po godzinnej, szalonej i wspaniałej zabawie pojechaliśmy do cukierni. A tam każdy kupował według życzeń: ciastka, ciasteczka, koktajle, galaretki, piłeczki. To był fantastyczny dzień pełen śmiechu, radości i słodkiego szczęścia. Dziękujemy mamom pani Ewelinie i pani Agnieszce za pomoc w organizacji
i opiece podczas wycieczki.
Piernikowy kiermasz
Mikołajkowy wyjazd klasy 5
- 90
Kochany Święty Mikołaju!
Dziękujemy Ci za wspaniały dzień. Wycieczka dała nam wiele satysfakcji. Zwiedziliśmy zaporę wodną w Solinie- źródło energii odnawialnej. To dopiero budowla! A jaka niesamowita w środku!!!U niektórych z nas nawet obudziła dreszczyk emocji :) Po tak rozpoczętym dniu, pełni wrażeń wyruszyliśmy do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach. Dowiedzieliśmy się, że w kiedyś mieściła się tu szkoła i to z internatem. Ciekawostką była też informacja, że w Cisnej znajdowała się huta żelaza. Wspólnie z paniami przewodniczkami przygotowaliśmy pierniczki, a także wykonaliśmy świąteczne świeczki. To były ciekawe zajęcia.
Z Uherzec udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych. Stare- nowe muzeum przywitało nas nowoczesną odsłoną. Fauna i flora Bieszczadów zachwyciła nas wszystkich. Otrzymaliśmy ogrom wiedzy „w pigułce”, którą nie tylko usłyszeliśmy, mogliśmy też obejrzeć animacje i dotknąć niektórych rekwizytów. Warto było to zobaczyć!
Zwieńczeniem naszego wyjazdu był pyszny obiadek.Wiemy, że nie zawsze jesteśmy najgrzeczniejsi, ale cieszymy się Mikołaju, że dostrzegłeś nasze starania! Mamy nadzieję, że jesteś z nas dumny- bardzo się staraliśmy. Pięknie ziękujemy za dzień pełen wrażeń!
Pozdrawiamy,
uczniowie kl.5
PS. Wszystkim Mikołajom- Rodzicom uczniów kl.5. dziękuję za wsparcie i pomoc przy organizacji
wycieczki.
Wychowawczyni kl.5.
Wizyta Świętego Mikołaja w klasach 0-3
Bo do grzecznych dzieci Święty Mikołaj przychodzi nawet dzień wcześniej :)
148
Pieczenie pierniczków w klasie 6
- 15
W poniedziałek, 4 grudnia uczniowie klasy 6 przygotowali świąteczne pierniczki. Poświęcili swój wolny czas i oddali się eksperymentom kulinarnym po lekcjach. Byli bardzo chętni do działań. Pachniało w całej szkole, zwabiło to samą Panią Dyrektor, która pozytywnie oceniła zaangażowanie uczniów. Cała akcja zakończyła się sukcesem, a pierniczkami będziemy się delektować w czasie klasowej wigilii.
PRZEPIS na PIERNICZKI:13 uczniów klasy 6,
1 wychowawczyni,
2 wiadra chęci do pracy,
8 łokci pozytywnej energii,
25 metrów przestrzeni kuchennej,
2 łyżeczki cierpliwości,
6 kilo dobrej zabawy i....... GOTOWE! Życzymy wszystkim udanych świątecznych wypieków.
Dzień Piżamy
- 10
Dzień Piżamy tradycyjnie obchodzony jest 27 listopada. Z uwagi na ,,natłok" imprez i uroczystości szkolnych w listopadzie, w tym roku Dzień Piżamy obchodziliśmy 1 grudnia. Samorząd zaprosił do tej akcji wszystkich uczniów i nauczycieli. Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się zaprezentować nam swoją nocną garderobę."
Zabawa Andrzejkowa 2023 :)
- 26
W dniu 27.11 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. O świetną atmosferę, kreatywną zabawę i uśmiechy na twarzach naszych uczniów zadbali dj RUFIO i dj Claudia. W przerwie od zabawy dzieci otrzymały również długo wyczekiwaną nagrodę - pizzę, za stworzenie z odpadów zjawiskowych robotów, zwierząt, mebli, które powstaly podczas eko-konkursu w ramach projektu Ekopracowni OZE.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałą zabawę, a sponsorowi za pyszną pizzę.
DZIEŃ MISIA w klasach 1-3
- 75
Dzień Życzliwości
- 21
Życzliwość, to coś o czym każdy z nas wie, ale jak trudno nam czasem ją okazać? Dlatego trzeba mówić i robić wszystko, by ludzie byli dla siebie mili i uprzejmi. W tym roku z okazji święta życzliwości zespoły uczniów z klas starszych przygotowały plakaty promujące uprzejme relacje międzyludzkie. Wszyscy uczniowie dostali po jednej samoprzylepnej naklejce motywującej z napisem ,,Miłego dnia", którą po zakończonych lekcjach mogli zagłosować na wybrany przez siebie plakat wskazując zwycięski zespół. Niestety, nie wszyscy dorośli do tego zadania, naklejki zmieniały swoje miejsce. To znak, że czeka nas jeszcze trochę pracy, by Życzliwość zwyciężyła nad chęcią wygranej za wszelką cenę".
Dzień Misia w kl. 0
- 12
W piątek 24 listopada w grupie przedszkolnej "Pszczółki" obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy 0 już od wtorku 21 listopada przygotowywali piękne, kolorowe prace. Pracując w 5 osobowych grupach dzieci w formie plastycznej przedstawiły 3 portrety ulubionych misiów.
Spotkanie z Rodzicami
W dniu 22.11 rodzice naszych uczniów wzięli udział w spotkaniu z p. aspirant Natalią Brzozowską – policjantką ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Pogadanka dotyczyła głównie aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Funkcjonariuszka zapoznała rodziców oraz nauczycieli z popularnymi substancjami odurzającymi oraz przedmiotami, które na pierwszy rzut oka nie wzbudzają niepokoju. Poinformowała również osytuacjach zagrażających życiu dzieci i młodzieży występujących na terenie powiatu leskiego.
Pedagogizacja rodziców to jedno z zadań szkoły, które ma na celu pomoc w prawidłowych oddziaływaniach wychowawczych oraz wzbogacaniu świadomości pedagogicznej. Zdarza się, że umiejętności wychowawcze rodziców oraz ich własne doświadczenia życiowe są niewystarczające w sytuacjach trudnych, z którymi wraz ze swoimi dziećmi muszą się zmierzyć dlatego tak ważne jestwzajemne wsparcie.
Rodzina i szkoła to dwa środowiska, które w szczególny sposób oddziałują na dziecko. Od jakości współpracy zależą efekty rozwojowe naszych uczniów i skuteczność pracy dydaktyczno-wychowawczej.
Dziękujemy p. aspirant Natalii Brzozowskiej za cenne informacje oraz rodzicom za tak liczną
obecność.
Zapraszamy
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 3
W piątek 17 listopada po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Byliśmy wśród 7414 szkół z różnych krajów (min. Chorwacji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rumuni, Irlandii, Nigerii), które uczestniczyły w tymświatowym wydarzeniu. Uczniowie już od wtorku przypominali sobie tabliczkę, biorąc udział w zabawie „Matematyczne spacery”. W dniu wydarzenia podczas przerw po szkole krążyli egzaminatorzy z klasy III, którzy odpytywali z tabliczki mnożenia starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły i napotkanych rodziców.
W tym dniu uczniowie z klas III-VIII pisali egzamin z tabliczki mnożenia o różnym stopniu trudności. Egzaminowanych było 70 uczniów, z których 33 napisało egzamin bezbłędnie i zdobyło tytuł eksperta tabliczki
mnożenia. Ponadto w ramach lekcji matematyki uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali zadania i zagadki związane z tabliczką mnożenia. Kolejna akcja już za rok, wyniki egzaminów powinny być jeszcze lepsze, a w ich uzyskaniu niech pomogą naklejki z tabliczką mnożenia na schodach.
Wycieczka klasy 5 i 6
- 34
Jesienna pogoda zaskoczyła wszystkich, ale nie przeszkodziła uczniom klasy 5 i 6 w realizacji wycieczki zaplanowanej na dzień 16 listopada. Uczniowie pod opieką pan wychowawczyń odwiedzili ,,Rezerwat krajobrazowy Prządki" koło Korczyny, gdzie spróbowali swoich sił wspinając się, jak głosi legenda, do ,,skamieniałych sióstr". Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec, gdzie na podstawie autentycznego sporu między szlacheckimi rodzinami, powstał tekst znanej komedii Aleksandra Fredry pt.,,Zemsta". Z uwagą wysłuchaliśmy informacji przekazanych przez panią przewodnik i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przebrani za średniowiecznych rycerzy. Z zamku pojechaliśmy zwiedzać multimedialne muzeum Etnocentrum w Krośnie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się izba weselna, gdzie śpiewaliśmy ludowe pieśni oraz tzw. izba biała, gdzie można było zagrać na ludowych instrumentach i wirtualnie przymierzyć regionalne stroje. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był seans w kinie Helios w galerii Vivo. Po zasłużonym posiłku udaliśmy się na film pt.,, Kajtek czarodziej". Pełni wrażeń i z pieśnią na ustach wracaliśmy do Myczkowa, gdzie pod szkołą czekali na swoje pociechy stęsknieni rodzice.
Warsztaty chemiczne
- 56
W dniu 14 listopada uczniowie klas 0-III uczestniczyli w warsztatach chemicznych. Podczas zajęć dzieci ubrane w laboratoryjne okulary i fartuchy zostały wprowadzone w niezwykły świat chemii. Prowadzący wykorzystując
różne substancje w widowiskowy sposób wyjaśniali zagadki chemiczne. Następnie uczniowie samodzielne wykonywali eksperymenty i doświadczenia.
Dzięki warsztatom dzieci stały się bogatsze nie tylko w wiedzę, ale także o liczne pozytywne emocje oraz przeświadczenie, że nauka może być wspaniałązabawą.
BohaterOn
- 26
"W ramach programu BohaterOn, mającego na celu propagowanie wiedzy historycznej, dumy i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o wolność w czasie okupacji, w naszej szkole w ubiegłym miesiącu przeprowadzono cykl zajęć w klasach 5-8. W klasie 5 i 6 były to lekcje oparte o słuchowisko pt. ,,Iskra nadziei". Uczniowie wyodrębnili narratorkę, głównych bohaterów oraz fabułę. W klasie 5 skoncentrowaliśmy się na wydarzeniach dotyczących przebiegu powstania warszawskiego wynikających ze słuchowiska. Zajęcia zakończyliśmy grupowym wykonaniem plakatu z symbolem ,,Polski walczącej". W klasie 6 zajęcia ukierunkowane były na analizę wydarzeń i emocji, które były udziałem bohaterów Pamiętnika Janki. Lekcja zakończyła się wytłumaczeniem metaforycznego przesłania zawartego w tytule ,,Iskra nadziei".
W klasach 7 i 8 w lekcjach wykorzystano minifilmiki pokazujące emocje uczestników zrywu wolnościowego
w momencie ogłoszenia ,,Godziny W". Uczniowie kl.7 przygotowali opaski powstańcze, a przedstawiciele kl. 8 wyrazili wdzięczność wobec powstańców i zredagowali wpis na stronę BohaterOn.
Zapraszamy wszystkich uczniów
Archiwum Aktualności