Strona główna
Zaproszenie
Zaproszenie
Z okazji Święta Niepodległości
Dyrektor Zespołu Szkół im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie
oraz Grono Pedagogiczne mają zaszczyt zaprosićrodziców, nauczycieli emerytów, radnych oraz wszystkich sympatyków naszej szkoły
na uroczystą akademię,
która odbędzie się w dniu 12 listopada 2012 roku o godz. 10.10
w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Spartakiada i Gimnazjada w szachach.
24 października w leskim LO odbył się drużynowy turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: szkoła podstawowa - Mirosław Sieradzki, Adam Domański, Jakub Matuszewski i Oliwia Tymejczyk oraz gimnazjum – Dominik Mazurek, Bartosz Matuszewski, Damian Wąchała i Katarzyna Wąchała. Najbardziej zagorzała była rywalizacja w kategorii gimnazjów, gdzie walka o pierwsze miejsca trwała aż do ostatniej partii. Po zakończeniu rozgrywek trzy drużyny miały po tyle samo punktów meczowych. O kolejności zadecydowały tzw. małe punkty, które wyłoniły drużynę zwycięską. Dwie pozostałe drużyny z taką samą ilością punktów pretendowały do drugiego miejsca premiowanego awansem do dalszych rozgrywek. Niestety kolejne kryterium, którym był wynik bezpośredniego pojedynku pozbawiło nas awansu do zawodów rejonowych. Ostatecz
Uroczystość pasowania na ucznia klasy I
Uroczystość pasowania na ucznia klasy I odbyła się 25 października 2012 o godz. 11.00 w bibliotece w Zespole Szkół im .ks. Franciszka Stopy w Myczkowie. Licznie przybyli rodzice. Dzieci przygotowane przez wychowawczynię, ubrane w stroje galowe zaprezentowały przed zebraną publicznością część artystyczną składającą się z wierszy i piosenek. Klasa pierwsza popisała się talentem wokalnym i aktorskim, tym samym udowodniła, że może zostać przyjęta do grona braci szkolnej. Pani dyrektor Teresa Preisner dokonała pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramienia i mówiąc: "Pasuję Cię na uczennicę/ucznia Szkoły Podstawowej w Myczkowie". Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy pasowania ucznia. Rodzice zorganizowali dzieciom słodki poczęstunek oraz dla każdego prezencik „Matematyczny kuferek”. Zdjęcia [BK]
Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej
15 pażdziernika 2012 r uczniowie i pracownicy naszej placówki oraz rodzice i sympatycy szkoły uczestniczyli w Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, odprawionej z okazji obchodzonego Dnia Patrona i Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość była kontynuowana w szkole. W trakci
Zlot Hufca Bieszczadzkiego ZHP z okazji 100-lecia harcerstwa leskiego
W dniach 28-29 września 2012 r. odbył się zlot Hufca Bieszczadzkiego ZHP z okazji 100-lecia harcerstwa leskiego. Harcerze i zuchy z Myczkowa pojechali z druhną Zosią i druhną Basią i dzięki uprzejmości pani dyrektor A. Lewandowskiej zakwaterowali się w nowym budynku gimnazjum leskiego. W piątek uczestnicy zlotu zasadzili z okazji jubileuszu dąb „Harcerz” przy budynku gimnazjum /ul. Kościuszki/. Później w hali sportowej odbył się koncert „Przyjaciele harcerzom”, w którym wystąpił zespół działający przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Diament” oraz „Bieszczadzkie Żabki” z Bieszczadzkiego Domu kultury w Lesku. W czasie wieczornego apelu na sali gimnastycznej najmłodsze zuchy z Myczkowa: Gabrysia, Anitka, Julia, Wiktoria, Jakub złożyły Obietnicę Zuchową. Od godziny 22.00 była cisza nocna, która dla naszych zuchów i harcerzy zaczęła się tak naprawdę o 100 w nocy. Szczególnie aktywni zuchy nama
Obserwacje Słońca
27 września 2012 r z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Polańczyka owiedzili naszą szkołę uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lesku wraz z Panią prof. Dorotą Białogłowicz. Przywieżli ze sobą instrumenty, za pomocą których uczniowie naszej szkoły mogli obserwować Słońce. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy organizatorom za ten ciekawy pokaz.
Spotkanie z policjantem
26 września 2012 roku uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Lesku, młodszym aspirantem Rafałałem Nikulcza zatrudnionym na stanowisku ds. Nieletnich, Prewencji Kryminalnej i Patologii. W swoim wystąpieniu przedstawil zagrożenia wynkające z korzystania z internetu, przedstawił aspekty prawne dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów. Zainteresowanie było tak duże, że jeszcze w czasie przerwy odpowiadał na pytania uczniów. Zdjęcia
Indywidualne biegi przełajowe
W piątek 21 września 2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych. Uczestnicy mieli wyznaczony dystans do pokonania w zależności od wieku. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Wolak, Natalia Młynarczuk, Małgorzata Podkalicka, Mikołaj Siek z klasy
Kurs udzielania pierwszej pomocy
17 września kolejny już raz uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz nauczyciele brali udział w kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto słuchacze zostali zapoznani z zagrożeniami wynikającymi z używania napojów energetycznych.
Spotkanie z rodzicami
12 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. W pierwszej części przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Lesku aspirant Katarzyna Antosz - Ulan oraz młodszy aspirant Rafał Nikulcza w krótkich wystąpieniach zapoznali rodziców z zagrożeniami na jakie mogą się natknąć uczniowie korzystając z komputerów, wskazali na zagrożenia wynikające ze stosowania używek i środków odurzających oraz omówili znane im z doświadczenia przykłady przestępczych zachowań nieletnich. W dalszej części Pani Dyrektor przedstawiła rodzicom organizację pracy szkoły w roku szkolnym 2012/2013, omówiła wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej oraz egzaminu gimnazjalnego. Następnie Przewodnicząca Rady Rodziców złożyła sprawozdanie z działalności w poprzednim roku szkolnym. W ostatniej części zebrania odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami klas. Zdjęcia
Spotkanie z rodzicami
Dyrektor Zespołu Szkół im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie zaprasza wszystkich rodziców na zebranie ogólne oraz spotkania z wychowawcami, które odbędzie się dnia 12 września (środa) o godzinie 16.30 w budynku zespołu szkół. Ze względu na ważność poruszanych spraw proszę o niezawodne przybycie.
Rok Szkolny 2012/13 rozpoczęty
Mszą Św. w kościele parafialnym w Myczkowie uczniowie naszej szkoły, katecheci, rodzice oraz radni rozpoczęli nowy 2012/13 rok szkolny. Uroczystość była kontynuowana w budynku szkoły. Zebranych powitała Pani Dyrektor. W imieniu Pana Wójta Pani Sekretarz Urzędu Gminy Solina wręczyła Pani Dyrektor powierzenie funkcji dyrektora Zespołu Szkół na następną kadencję. Zdjęcia
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013
Rok Szkolny 2012/2013 rozpoczynamy w poniedziałek 3.09.2012 r o godz. 8.15 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Myczkowie. Zapraszamy uczniów, rodziców, władze samorządowe i przyjaciół szkoły.
Odjazd autobusu szkolnego o godz. 7.40 z Bereżnicy Wyżnej.
Konferencje Rady Pedagogicznej
Dyrektor Zespołu Szkół im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli na konferencje, które odbędą się we środę (29.09.2012r) oraz w piątek (31.09.2012r) o godzinie 10.00.
Pielgrzymka rodziców i dzieci kl.II do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla w dn.12.06.2012r.
12 czerwca 2012 r. odbyła się zorganizowana przez księdza Marka Wasąga oraz księdza Andrzeja Niemca jednodniowa pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. W wyjeździe uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Po przyjeździe dzieci pokłoniły się Matce Boskiej Kalwaryjskiej, a nastę
Już wakacje
Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Myczkowie rozpoczęto uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie. Pożegnano uczniów klasy szóstej. Były przemówienia, podziękowania, wyróżnienia, listy gratulacyjne i nagrody. Uroczystość uświetniły występy naszych szkolnych artystów. Zdjęcia
Zakończenie roku harcerskiego dla Hufca Bieszczadzkiego ZHP w Lesku
21 czerwca o godz.16,00 w kościele parafialnym w Berezce odbyło się zakończenie roku harcerskiego dla Hufca Bieszczadzkiego ZHP w Lesku. W programie była uroczysta Msza Św., wręczenie wyróżnień, -podsumowanie konkursu "Jan Paweł II-człowiek modlitwy".
W uroczystościach brali udział instruktorzy z Myczkowa dh. pwd. Zofia Myrdek, dh pwd. Artur Fałek i dh. hm. Barbara Kaluta i zuchy z 28 BGZ „Leśne Duszki„, harcerze z 18 BDH z Myczkowa. W konkursie plastycznym „Jan Paweł II człowiek modlitwy” brało udział 16 zuchów z Myczkowa
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 NA WESOŁO
W piątkowy poranek przybywający do naszej szkoły uczniowie zostali zaskoczeni widokiem dziwnych konstrukcji wznoszonych przez tajemniczych panów. Okazało się, że to Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka we współpracy z Radami Sołeckimi Myczkowa i Polańczyka przygotowało DWUDNIOWĄ IMPREZĘ PLENEROWĄ PT. „UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 – NA WESOŁO”. Była zjeżdżalnia, kule na wodzie oraz poczęstunek i lody dla wszystkich. Zabawy nie zepsuła nawet deszczowa pogoda. Dalszy ciąg uciech „końcoworocznych” kontynuowany będzie w poniedziałek. Gimnazjaliści pojadą do Stężnicy, gdzie w Natura Park będą „imprezować” a między innymi zapowiadana jest jazda konna i jazda quadami. Relacja fotograficzna tutaj i tutaj oraz tutaj. Wszystkie te atrakcje zawdzięczamy sponsorom:
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026NAJBLIŻSZE DNI WOLNE
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych