Strona główna
„Kokosza. Grosz do grosza”.
„Kokosza. Grosz do grosza”.
Uczniowie klasy VIII w ramach lekcji matematyki realizowali projekt edukacyjny „Kokosza. Grosz do grosza”. Wszyscy uczniowie otrzymali ciekawe materiały dotyczące poruszanej na zajęciach tematyki. W ramach zajęć uczniowie:
-
poznawali pojęcia związane z budżetem i planowali budżet rodzinny,
-
Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bóbrce.
Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bóbrce.
7 października w świetlicy wiejskiej w Bóbrce spotkali się miłośnicy gry w szachy z czterech szkół podstawowych z terenu naszej gminy, aby powalczyć w Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bóbrce. W zawodach wzięło udział 48 szachistów, którzy walczyli w trzech grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 9 osób, z pośród których 4 wywalczyło puchary. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, w tempie po 15 minut na zawodnika. Nie mieliśmy reprezentantów w grupie najstarszej (roczniki 2007-2008). W grupie środkowej (2009-2011) rewelacyjnie spisała się Paulina z klasy VII wygrywając wszystkie 7 meczy, zdobywając puchar i zajmując I miejsce w całej grupie oraz w kategorii dziewcząt. W tej kategorii wiekowej również nasi chłopcy z dorobkiem 4 punktów zdobyli puchary i stanęli na podium. Mic
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek 1-go października po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowych obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła była jedną z 5644 szkół, które dołączyły do akcji i otrzymały od organizatora licencję na jej przeprowadzenie. Już od wtorku uczniowie przygotowując się do egzaminu z tabliczki mnożenia uczestniczyli w zabawie „Matematyczny spacer”. Zabawa polegała na wzajemnym odpytywaniu się z tabliczki mnożenia podczas przerw międzylekcyjnych z wykorzystaniem porozwieszanych po szkolnych korytarzach specjalnych plakatów. W klasach 4, 6 i 7 w ramach lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki i zadania związane z tabliczką mnożenia.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021
Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca
Kornel Makuszyński
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
Międzynarodowy Dzień Muzyki
Międzynarodowy Dzień Muzyki
1 października 2021 roku na całym świecie, jak również w naszej szkole, obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jest to święto jednoczące wszystkich ludzi na całym świecie wokół muzyki. Bo chyba każdy z nas ma swoją ulubioną melodię, piosenkę, która dodaje energii poprawia nastrój, czy wzrusza.
Wybory do Samorządu Szkolnego
Wybory do Samorządu Szkolnego
Wybory samorządowe
W środę dobyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Wybory poprzedziła ,,okrojona” w skutek epidemii kampania wyborcza. O kandydatach do władz samorządu i ich postulatach społeczność szkolna mogła się dowiedzieć z plakatów wyborczych umieszczonych na parterze w głównym holu naszej szkoły. W dniu 29 września, na długiej przerwie uczniowie mogli oddać głos na wybranego przez siebie kandydata. Komisja wyborcza sprawdzała listy głosujących, rozdała karty do głosowania, a po przerwie podliczyła oddane, ważne głosy i przekazała Opiekunowi Samorządu wyniki wyborów. Przewodniczącym naszej szkoły w roku szkolnym 20221/2022 został Hubert M. z klasy 7, jego zastępcą Julia K. z klasy 6. Godność sekretarza po raz drugi będzie piastował Błażej Sz. Z klasy 7. Pozostali kandydaci wejdą w skład Rady Samorządu. Wszystkim zaangaż
Klasa IV na ognisku.
Klasa IV na ognisku.
,,Popołudnie z wychowawczynią”
W dniu 27 września 2021 r. odbyło się ognisko klasowe dla uczniów klasy czwartej. Była to doskonała okazja, by bliżej poznać swoja nową wychowawczynię, pobawić się wspólnie i zjeść doskonałą kiełbaskę na świeżym powietrzu. Uczniowie długo czekali na możliwość spotkania się w rzeczywistości pozaszkolnej i w REALU. Z uwagi na niepewną pogodę impreza była przekładana, ale w końcu się udało. W poniedziałkowe popołudnie wiata należąca do Sanatorium Uzdrowiskowego ,,Plon” w Polańczyku rozbrzmiewała radosnymi okrzykami uczniów, którzy wraz ze swoją wychowawczynią bawili się w rożne zabawy i gry edukacyjne. Nie zabrakło też tańców przy muzyce. Aż żal było się rozstawać. Wszystkiemu przyglądali się rodzice, którzy pospieszyli wychowawcy z pomocą i zapleczem gastronomicznym. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowanie w f
Lekcja o Funduszach Europejskich VI
Lekcja o Funduszach Europejskich VI
„Lekcja o Funduszach Europejskich VI”
Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.
Policjanci o bezpieczeństwie
Bardzo ważna wizyta w bardzo ważnej sprawie.
Spotkanie z panami Policjantami z Leska i z Polańczyka z uczniami klas 1-3 i z grupą Pszczółki o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i że szkoły. W klasie 6 prelekcja o czynach zabronionych nieletnich. Dziękujemy za podjęte działania i wsparcie ze strony Policji.
Warsztaty pszczelarskie
Warsztaty pszczelarskie
W piątek uczniowie i przedszkolaki naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich w Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie.
Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli
Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Narodowe Czytanie - MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ
Narodowe Czytanie - MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do akcji propagowania czytania i poznawania dzieł literatury polskiej. W tym roku w akcji ,,Narodowe czytanie" mieliśmy możliwość zapoznania się z fragmentem dramatu Gabrieli Zapolskiej pt.,, Moralność pani Dulskiej". Dotyka on problemów obłudy i dwulicowości typowego domu mieszczańskiego ludzi żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Ze względów bezpieczeństwa czytanie wyżej wymienionego utworu odbyło się na świeżym powietrzu przed budynkiem szkolnym, gdzie na zaimprowizowanej scenie wystąpiły uczennice klasy 8, które pod czujnym okiem p. Małgorzaty Wasylewicz przekazały słuchaczom cenną puentę płynącą z cytowanego dramatu. Krótki rys historyczny epoki i dekoracje przygotowała p. Aneta Sieradzka. Mamy nadzieję, że przykład nietuzinkowej postaci Gabrieli Zapolskiej stanie się dla nas zachętą do mówienia pra
Zebrania z rodzicami
Zapraszamy
na zebrania z Rodzicami
- 06.09.2021 godz.16.00 spotkanie klas 0-III
- 07.09.2021 godz. 16.00 spotkanie klas IV-VIII.
Na zebraniach będą poruszane bardzo ważne problemy. Prosimy o obecność.
Godziny dzwonków
Czwartek 17.07.2025NAJBLIŻSZE DNI WOLNE
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych