Gminy Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Solnie z/s w Polańczyku przygotował ofertę na ferie zimowe
w Gminie Solina.
Aktualności
POMYSŁ NA FERIE W GMINIE SOLINA
Sukcesy naszych uczniów!
W grudniu nasi uczniowie wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH.
Konkurs ten składał się z trzech kategorii: prezentacja multimedialna, piosenka anglojęzyczna oraz test wiedzy online. Niestety nie mogliśmy wziąć udziału
w ostatniej z nich ze względu na kwarantannę.Na ogłoszenie wyników czekaliśmy dość długo, ale warto było!
Dominik Traciak oraz Dawid Opar z kl. V zajęli I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna.
Hania Gradzińska z kl. VIII swoim wspaniałym wykonaniem świątecznej piosenki "All I want for Christmas is you" również oczarowała jury i zajęła I miejsce.
Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy!
Nowy plan lekcji !
NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH
Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne
Konkurs na świąteczny wystrój klas
Konkurs na świąteczny wystrój klas
Konkurs na świąteczny wystrój klas
We wrześniu, tuż po wyborach samorządowych Rada Samorządu Uczniowskiego zaplanowała kilka przedsięwzięć do realizacji na terenie szkoły w bieżącym roku szkolnym. Jednym z nich było przeprowadzenie konkursu na świąteczny wystrój sal, którymi opiekują się klasy 4 – 8. Już od dwóch tygodni uczniowie dekorowali swoje sale wcielając w życie oryginalne pomysły i nowatorskie wykonanie. Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną, konkurs i jego rozstrzygnięcie musiały się odbyć w ostatni dzień nauki stacjonarnej. Zabrakło tradycyjnych odwiedzin w klasach, wspólnego podziwiania wystrojów i wzajemnych inspiracji. Pozostały zdjęcia i opinia komisji konkursowej, w której zasiadły: p. B. Michoń, p. E. Adamska-Maszczak oraz p. J. Kapalska. Pod uwagę były brane: motyw przewodni, oryginalne pomysły, pracochłonność ręcznie wykonanych ozdób i ogólny świąteczny nastrój. Komisja doceniła wszystkich, ponieważ wszystkie klasy starały się jak najpiękniej udekorować swoje sale. Dlatego WSZYSCY znaleźli się na podium. Miejsce III zajęła klasa 5, miejsce II klasy 4 i 6, na miejscu I klasy 7 i 8. Efekty zobaczcie sami.
Jasełka 2021
Jasełka 2021
17 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę drugą.Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przede wszystkim pięknie kolędowały wprowadzając wszystkich w magię Świąt Bożego Narodzenia.
Udział w Dniach Otwartych Zespołu Szkół nr 3
Udział w Dniach Otwartych Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku
W piątek 10.12 klasa 8 pod opieką p.M.Wasylewicz oraz p.S.Sidorskiej wyruszyła do Sanoka. Głównym celem naszej wyprawy był udział w Dniach Otwartych Zespołu Szkół nr 3 i zapoznanie się z ofertą tej placówki w nowym roku szkolnym. Naszym przewodnikiem był nasz niedawny absolwent Patryk Maszczak, dzięki któremu nie zgubiliśmy się w gąszczu korytarzy tego sporego obiektu. (Za co mu serdecznie dziękujemy!) Z uznaniem przyglądaliśmy się pokazom fizycznym przygotowanym dla gości ZSM przez uczniów klas I. Wszystkie były efektowne, a przede wszystkim się udały! Po pokazach zostaliśmy zapoznani z kierunkami, w których można tu się kształcić, są to m.in. technik elektryk, mechatronik, informatyk - programista, operator aparatów cyfrowych, pojazdów samochodowych, a także mechanik w zakresie obsługi urządzeń skrawających, czyli nowoczesnych tokarek. Przy okazji pobytu w Królewskim Mieście odwiedziliśmy Zamek Królowej Bony oraz mieszczące się tam interesujące ekspozycje Muzeum Historycznego. Pan Przewodnik opowiedział nam o historii Sanoka i zwrócił uwagę na najstarsze neolityczne zabytki archeologiczne odnalezione na tym terenie, artefakty z epoki brązu oraz średniowiecza. Miłośnicy militariów mogli obejrzeć ekspozycję broni od najstarszych neolitycznych siekierek, aż po broń z okresu II wojny światowej. Kilka sal sanockiego zamku zajmuje zbior ikon z cerkwi zwiazanych z naszym terenem. Wiele z nich zostało ocalonych z obiektów i wsi, które już nie istnieją, więc są tym bardziej cenne, gdyż zaświadczają o historii kulturowej naszego regionu. Ostatnią odwiedzoną przez nas galerią, był największy w Polsce zbiór rysunków i obrazów pochodzącego z Sanoka Zdzisława Beksińskiego, niezwykłego artysty światowej sławy. Oryginalne i przejmujące wizje na niejednym z nas zrobiły ogromne wrażenie. Wizytę w Sanoku zakończyliśmy wspólnym posiłkiem w McDonald's, ale na deser wybraliśmy się do leskiego Słodkiego Domku za sponsorowany przez naszą Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy! Do domu dotarliśmy zdecydowanie syci: i wrażeń, i słodyczy... Wyjazd można uznać za udany: spędziliśmy miło czas, rozeznaliśmy się w ofercie ZSM, a jednocześnie wielu z nas dowiedziało się zupełnie nowych rzeczy o Sanoku, ważnym ośrodku naszego regionu.
ABC Zdrowej Rodziny
ABC Zdrowej Rodziny
Zachęcamy do udziału w projekcie „ABC Zdrowej Rodziny” finansowanym z Funduszu Prewencyjnego PZU, w ramach programu „Pomoc to moc”. Organizatorem Projektu jest Stowarzyszenie EXPERTO CREDE , 38-500 Sanok, ul. Witkiewicza 5.
Projekt „ ABC zdrowej rodziny” jest skierowany do rodzin borykających się z problemem otyłości poprzez zogniskowanie uwagi rodziców na otyłości ich dzieci.
Zaplanowane są konsultacje u specjalistów oraz warsztaty edukacyjne mają za cel wprowadzenie, a następnie utrwalenie prawidłowych wzorców żywieniowych w żywieniu dziecka w sposób spójny z wzorcami żywienia jego domowników - ZDROWE DZIECKO w konsekwencji przełoży się na ZDROWĄ RODZINĘ.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 grudnia 2021 roku. Liczba miejsc ograniczona!
W załączeniu dokumenty projektowe wraz z kartą zgłoszenia udziału dziecka w projekcie.
Założenia_projektu_ABC_Zdrowej_Rodziny.pdf
Regulamin_uczestnictwa_w_projekcie_ABC_zdrowej_rodziny.pdf
KARTA_zgloszenia_do_projektu_.pdf
...
Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych.
Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych.
7 grudnia 2021r. we Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych. Nasza drużyna w składzie: Natan z klasy VII – kapitan drużyny, Michał z klasy VI, Oliwier z klasy III oraz Paulina z klasy VII po zaciętej walce wygrała dwa mecze i zajęła ostatecznie XI miejsce w województwie. Nasza wyprawa trwała aż 12 godzin, z czego sam turniej trwał 5 godzin, a reszta to droga. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, w większości drużyn grali uczniowie trenujący i grający na co dzień w klubach sportowych.
Pluszowy Miś
Konkurs „PLUSZOWY MIŚ” rozstrzygnięty!
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tegorocznym konkursie plastycznym „Pluszowy miś”. Jak zawsze, przedstawiliście ciekawe i oryginalne pomysły.
W głosowaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Wszystkie prace zdobyły głosy; każdy Miś komuś się podobał.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Magdalena Tymejczyk, kl. II
II miejsce - Patryk Podkalicki, kl. I
III miejsce – Natalia Wilczyńska, kl. II
Wyróżnienia:
Magdalena Wronowska, kl. II
Ireneusz Matuszewski, kl. II
Kacper Gaweł, kl. IV
Julia Kardasz, kl. VI
Szymon Wronowski, kl. 0
Sebastian Kardasz, kl. II
Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i słodki upominek.
Nagrodę specjalną otrzymała Julia Kardasz z kl. VI, przygotowująca samodzielnie pracę plastyczną na każdy konkurs w czasie ostatnich sześciu lat.
GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!
Mały Samorząd
Szkoła do hymnu
„Szkoła do hymnu”.
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!
W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-21-tys-zgloszen-do-akcji-szkola-do-hymnu--wielki-final-inicjatywy-mein.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Dzień życzliwości
Dzień życzliwości
W tym roku wyjątkowo Dzień Życzliwości w naszej szkole obchodziliśmy nie 21, ale 26 listopada. Na zmianę terminu miała wpływ sytuacja epidemiczna. Nie przeszkodziło to jednak naszym uczniom w przygotowaniu się do obchodów tego sympatycznego święta. Przedstawiciele samorządu poprosili społeczność szkolną, by w ten wyjątkowy dzień ubrać się w odzież koloru żółtego, który symbolizuje radość, ciepło i życzliwość. Rozwiesili również plakaty i wyrażenia zachęcające wszystkich do uprzejmości i życzliwości na co dzień. W czasie przerw można było napisać życzenia lub miłe słowa skierowane do innych uczniów lub nauczycieli i ,,zawiesić” je na Drzewie Życzliwości. Przedstawiciele samorządu dopilnowali, by każde życzenie było wyeksponowane, a życzeniodawca został obdarowany słodkim upominkiem.
Rejonowe Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych.
Rejonowe Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych.
Rejonowe Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych. 16 listopada w SP w Brzozowie odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, które walczyły o awans na zawody wojewódzkie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna czteroosobowa, która rozegrała 4 mecze, dwa z nich zakończyły się zwycięstwem, a dwa remisem. Drużyna w składzie : Paulina i Natan z klasy 7, Michał z klasy 6 i Oliwier z klasy 3 wywalczyła I miejsce i awans na kolejny etap wojewódzki. Gratulujemy drużynie i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.
Wizyta w muzeum
Lekcja historii regionalnej.
W dniach 16 i 17 listopada Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie było organizatorem lekcji regionalnych, w czasie których można było zwiedzić wystawę patriotyczną oraz wysłuchać prelekcji dotyczącej walk o niepodległość Polski w naszym regionie. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z wyżej opisanej oferty i wzięli udział w lekcjach poświęconych historii regionu z czasów I wojny światowej. Prelekcję prowadził kustosz muzeum, pan Stanisław Drozd, który po wyjaśnieniu sytuacji międzynarodowej w jakiej znalazły się ziemie polskie na początku XX wieku opowiedział uczniom o tym jak przebiegał front, gdzie toczyły się walki i gdzie są zbiorowe mogiły żołnierzy z I wojny światowej. Pan kustosz zwrócił uwagę uczniów na wystawę patriotyczną, a zwłaszcza na ciekawe eksponaty, a każdy z nich miał swoją historię. Po wizycie w muzeum uczniowie przeszli na miejscowy cmentarz, gdzie pan Stanisław wskazał zebranym miejsce zbiorowej mogiły żołnierzy, uczczono wspólnie ich pamięć paląc znicz pod symbolicznym krzyżem. Pan kustosz wspomniał też inne osoby z czasów II wojny światowej, w tym właścicieli dworu w Myczkowie, które swoją postawą patriotyczną zasłużyły się dla regionu. Lekcja regionalna wywołała wiele pytań i refleksji, a eksponaty na wystawie były cenną ilustracją prelekcji.
Podziękowanie
Podziękowanie
Szkoła pamięta
Szkoła pamięta
W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta--dziekujemy.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Komunikat
Ważny Komunikat
Szanowni Państwo!
W związku ze wzrostem zachorowań na Covid w ostatnim czasie, zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych wprowadzam ponownie nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach wspólnych szkoły i przedszkola dla wszystkich przebywających w budynkach.
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego
Joanna Kapalska
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Grupa rekonstrukcyjna - Średniowiecze
Archiwum Aktualności