Drodzy Uczniowie i Uczennice,
kochane Dzieci w oddziałach przedszkolnych
Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie
z okazji Dnia Dziecka
życzymy Wam aby Wasze dzieciństwo
było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej!
Żyjcie tak, aby każdy Wasz kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Szukajcie w sobie siły,
entuzjazmu i energii.
Realizujcie swoje marzenia!
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej
im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie
Próba ewakuacyjna po okiem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku.
Czy słyszeliście kiedyś o budowie najwyżej położonej (aż do 2006 roku) kolei na świecie? A czy zdajecie sobie sprawę, że powstała ona dzięki nowatorskim i wręcz rewolucyjnym pomysłom polskiego inżyniera - Ernesta Malinowskiego? Tak, zdecydowanie to nazwisko zasługuje na zapisanie się w pamięci pokoleń.
Rysuje się szansa, że w atrakcyjniej formie nasi uczniowie, będą mogli poznać jego niezwykle dokonania.
Właśnie dzisiaj złożyliśmy wniosek w II edycji projektu "Dzieci Kapitana Nemo", w którym proponujemy naszym uczniom zapoznanie się z tym wybitnym człowiekiem.
Prosimy o trzymanie kciukow za powodzenie naszego przedsięwzięcia!
https://www.fundacja.bgk.pl/program/dzieci-kapitana-nemo/
Podejmujemy wyzwanie i dołączamy do akcji "Aktywna Majówka dla Hospicjum"
Celem dołączenia do projektu jest promowanie aktywnego, zdrowego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole oraz zebranie pieniędzy, które zostaną przekazane Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.
Chętne osoby uwieczniają swoją aktywność fizyczną na zdjęciach, które na zakończenie projektu zostaną przedstawione w formie plakatu
Wszyscy, którzy chcieliby dorzucić swoją cegiełkę na ten szczytny cel, mogą to zrobić wrzucając pieniążki do skrzynki przy wejściu szkoły lub wpłacić je bezpośrednio u p. A.Czech i przedstawicieli klasy VIII.
Akcja trwać będzie do 30 maja.
Tak więc: rowery, piłki i inne hulajnogi w dłoń i do dzieła :)
Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci istnieje w Rzeszowie już od prawie 15 lat, niosąc na swoich barkach ogromny ciężar, jakim jest opieka nad poważnie chorymi dziećmi. Wielu wspaniałych ludzi każdego dnia z pasją i oddaniem wspiera najmłodszych i ich rodziny w tym trudnym dla nich czasie, dbając, aby na każdym etapie choroby czuły się bezpieczne i kochane. Dlatego pomóżmy też i my poprzez aktywny udział w organizowanej akcji "Aktywna Majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie". Dla nas to tylko "mała cegiełka", ale gdy będziemy działać w większej grupie, zebrana suma z pewnością wesprze tę piękną inicjatywę. Nawet jeżeli to kropla w morzu potrzeb, to każda kropla jest ważna. Każdy z nas może pomóc, liczy się tak na prawdę każdy grosz.
Wiwat 3 maj!!
230 lat temu w ówczesnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów uchwalony został dokument, który do historii przeszedł jako Konstytucja 3 maja. Była to Ustawa Rządowa, która regulowała ustrój prawny państwa i po raz pierwszy wprowadzała trójpodział władzy w Polsce. Z okazji tej doniosłej rocznicy uczniowie naszej szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego przygotowali krótką akademię, której celem było przypomnienie okoliczności powstania pierwszej w Polsce konstytucji. W uroczystości brały udział przedszkolaki, które pełną ekspresji piosenką podkreśliły znaczenie tego wydarzenia. Po nagraniu pierwszej części i przewietrzeniu sali zaprezentowali się przedstawiciele klasy ósmej. Poprzez recytację, pełne emocji pieśni i przybliżające historię naszego kraju teksty prozatorskie uczniowie dali wyraz współczesnej postawie patriotycznej. Wszystkim występującym serdecznie dziękujemy za przygotowanie i aktywne uczestnictwo w przygotowaniu akademii on-line.
Polecamy uczniom starszych klas zastanawiających się nad karierą w branży IT nasz poradnik - https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/gry-komputerowe-zawody? Uczniowie dowiedzą się z niego:
Projekt "Od projektanta do testera" powstał przy współpracy z C&A i znajduje się na ich serwerze, ma jednak charakter typowo informacyjny i nie zawiera żadnych treści reklamowych. Jeśli podczas lektury nasuną się Państwu jakieś uwagi lub komentarze bardzo prosimy o przesłanie ich mailem. Mogą Państwo wykorzystać tekst w dowolny sposób - np. w aktualnościach, prosimy jedynie o podanie źródła (linku do artykułu).
Myślę, że poradnik mógłby zainspirować uczniów, którzy marzą, by zbudować karierę na swoim hobby, a jednocześnie nie do końca wiedzą, od czego zacząć.
W razie pytań proszę o kontakt.
Z pozdrowieniami,
Patrycja Lewków
Jenpix GmbH-Herrmann-Pistor-Str. 33a07745 Jena, Germany http://www.jenpix.de/polski+49 3641 53 41 43
SZANOWNI RODZICE !
Z dniem 19 kwietnia 2021 r. wznawiamy działalność Przedszkola
Zgodnie z komunikatem Premiera RP i Ministra Edukacji i Nauki od poniedziałku 19 kwietnia do przedszkoli wracają dzieci. Placówka funkcjonować będzie na dotychczasowych zasadach.
Przypominamy Państwu o przestrzeganiu obowiązujących Procedur bezpieczeństwa i obostrzeniach.
Dziękujemy za dotychczasową, doskonałą współpracę podczas zdalnego nauczania.
Liczymy na wzajemne wsparcie i zrozumienie.
Zapraszamy w poniedziałek.
W imieniu Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport chcieliśmy zaprosić do udziału w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, które odbędą się 22 kwietnia br. Tym razem, w związku z obowiązującymi obostrzeniami, targi odbędą się w wersji zdalnej.
Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele fascynujących stanowisk pracy znajduje się na każdym lotnisku. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu. Swoją obecność potwierdzili już pracownicy jednostek, takich jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Agenci handlingowi oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport. Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna.
Na Lotniskowe Targi Zawodoznawcze zapraszamy nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Transmisja online odbędzie się w dniu 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40 na stronie wydarzenia na portalu Facebook - 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze (https://www.facebook.com/events/1869342346561439/) oraz na YouTube Kraków Airport (https://www.youtube.com/user/KRKAirport). Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Dodatkowe informacje, szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz krótkie przedstawienie wystawców znajduje się na dedykowanej stronie: www.krakowairport.pl/targi.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury, natomiast patronat medialny TVP3 Kraków, Radio Kraków oraz portal dlastudenta.pl.
Z poważaniem
Zespół Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport
"Szkoła z Gigantami" to cykl webinarów na kanale YouTube, prowadzony przez najlepszych trenerów programowania i matematyki.
Akcja startuje 10 maja i potrwa do 21 maja.
W ramach "Szkoły z Gigantami" uczestnicy mogą wziąć udział w czterech tematycznych webinarach.
„Programowanie w czterech wymiarach gamingu” – to cykl bezpłatnych webinarów z programowania na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzonych przez najlepszych trenerów, w dwóch grupach wiekowych: 12 lat (i młodsi) oraz 13 lat (i starsi).
Dla młodszej grupy wiekowej przygotowaliśmy cztery spotkania tematyczne z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal, a wszystko to osadzone będzie w środowisku Scratch.
Starsza grupa stworzy tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS, JS.
Nowość! Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty
W trakcie webinarów uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.
Testy zostały przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE.
Aby wziąć udział w zajęciach, każdy uczeń powinien indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.szkolazgigantami.pl Zapisy już trwają, a liczba zapisanych może zadecydować o wygranej dla szkół!
Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym.
Drodzy uczniowie!
Już w maju możecie wziąć udział w webinarach 👨💻 "Szkoła z Gigantami: Programowanie w 4 wymiarach gamingu", w trakcie których, w zależności od grupy wiekowej, w Scratchu przeniesiecie się do świata gier lub stworzycie własne strony internetowe nawiązujące do Waszych ulubionych gier. Ale to nie wszystko!🧮 "Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty" to część webinarów, w trakcie których będą omawiane i rozwiązywane zadania, jakie mogą wystąpić na tych ważnych egzaminach!Biorąc udział w "Szkole z Gigantami" możemy wspólnie zawalczyć o nagrody dla całej szkoły, a także o voucher na kurs programowania dla jednego z Was! Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, aby Was nic nie ominęło! https://www.facebook.com/events/356646989038340/ Sprawdźcie szczegóły i wypełnijcie indywidulanie formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce na wybranych zajęciach: szkolazgigantami.pl Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.
Z wielką radością informujemy, że nasza Aldonka, uczennica kl. VI SP i Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Lesku zdobyła najwyższe laury w swojej kategorii wiekowej w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie (Serbia) - WORLD OPEN Online Music Competition. Aldonka uczy się w klasie saksofonu pana Mieszka Szybki. Akompaniowała pani Iga Wojtowicz. Serdecznie gratulujemy Aldonce i p. Mieszkowi. Jesteśmy bardzo dumni !
W WORLD OPEN Online Music Competition od czasu jego powstania w roku 2010 rywalizowało ponad 10000 młodych muzyków z 51 krajów, 650 miast i ponad 1150 instytucji muzycznych. Młodych muzyków oceniało międzynarodowe jury, w którym zasiedli przedstawiciele z Chin, Włoch i Rosji.
Dzień dobry, Jesteśmy Fundacją promującą żeglarstwo na terenie Zalewu Solińskiego. W tym roku utworzyliśmy Klub Sportowy “Na Fali”, w związku z tym prosimy o przekazanie dzieciom i ich rodzicom poniższej informacji dotyczącej spotkania organizacyjnego mającego się odbyć 24 kwietnia o godzinie 11:00 na terenie obiektu EkoMarina Polańczyk. Dodatkowo w załączeniu przesyłamy plakat informacyjny. Droga młodzieży, Jak pewnie wiecie ruch to zdrowie, a posiadanie pasji sprawia, że życie staje się ciekawsze i po prostu fajniejsze. Teraz macie okazję spróbować nowej dyscypliny sportu, a mianowicie żeglarstwa. Fundacja “Na Fali” stworzyła Klub Sportowy, w którym możecie trenować pod okiem profesjonalistów. Zapraszamy was oraz waszych rodziców na spotkanie organizacyjne Klubu sportowego “Na Fali”, które odbędzie się 17 kwietnia 2021 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej obiektu EkoMarina Polańczyk. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.fundacjanafali.org w zakładce aktualności. Z żeglarskim pozdrowieniem załoga Fundacji “Na Fali”
Dzień matematyki 2021
Marzec jest uważany za miesiąc matematyki. To w tym miesiącu, 14 marca (3.14) swoje święto ma Liczba Pi. Ponadto corocznie w marcu obchodzimy Światowy Dzień Matematyki, który został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Pokazać inną stronę tej nauki oraz jej zastosowanie w różnych innych dziedzinach.
Tradycyjnie już, nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Uczniowie z klas IV - VIII w ramach lekcji matematyki, na przełomie marca i kwietnia, wzięli udział w Szkolnym Dniu Matematyki. W zajęciach tych wykorzystywane były materiały udostępnione w postaci prezentacji Microsoft PowerPoint przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło “Ziemia się liczy - czyli Ziemia w liczbach”.
Dziękujemy uczniom za aktywny udział w akcji i wspólną zabawę z matematyką. Czekamy na kolejną edycję już za rok.
Święta z nadzieją na lepsze jutro.
Już od roku zmagamy się z trudnościami związanymi z epidemią. Każdy z nas na własnej skórze odczuwa lepsze i gorsze strony ,,zdalnego nauczania”. Jednak ten trudny czas nie zwalnia nas z myślenia o innych ludziach, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Uczniowie klasy ósmej wyszli z inicjatywą okazania życzliwości i pamięci osobom, które były i są związane ze społecznością naszej szkoły. W akcję tę zaangażowali się uczniowie innych klas, co zaowocowało spontaniczną zbiórką oryginalnie zdobionych kartek wielkanocnych. Zbiór okazał się dość pokaźny i wszyscy seniorzy związani z naszą placówką dostali ręcznie robione kartki świąteczne. Serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych, ten gest solidarności i pamięci o naszych seniorach jest dowodem na to, że mimo o wielu ograniczeń, jako wspólnota trzymamy się razem. To jednocześnie wyraz nadziei na kolejne wspólne święta.
19 marca w naszej szkole przedstawiony został program artystyczny z okazji Świąt Wielkanocnych. Scenariuszem i scenografią zajęła się p. Barbara Kaluta. Aktorami byli uczniowie klasy III, którzy ubrani w kolorowe stroje przedstawili zwyczaje wielkanocne. Wiktoria, Milena, Zuzanna i Nikola nawiązały do Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Palmowej. Następnie Karol, Cezary, Amelka, Zuzanna i Adrian zapoznali widzów z obrzędami w Wielki Czwartek oraz zwyczajami pieczenia babek wielkanocnych. Dzieci mówiły też o Wielkim Piątku i przygotowaniach grobu Chrystusowego. Sebastian i Maciek opowiadali o pisankach i zdrowotnych wartościach jajek. Dziewczynki pokazały „Jak dobrze być pisanką". O Wielkiej Sobocie święceniu pokarmów, wody i ognia opowiadali Adrian z Maćkiem. Natomiast Karol z Sebastianem przybliżyli wszystkim uroczystości w Niedzielę Wielkanocną. Cezary z Kingą opowiadali o śmigusie -dyngusie w Poniedziałek Wielkanocny z symbolicznym polewaniem wodą. Pod koniec występu uczniowie złożyli życzenia.
Na zakończenie pani Dyrektor Joanna Kapalska złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.
Powered by aSc EduPage