Strona główna
SZKOŁA DO HYMNU
8 listopada cała nasza szkoła włączy się w akcję „Szkoła do hymnu”, (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) i o symbolicznej godz. 11:11 wspólne odśpiewamy 4-zwrotki hymnu narodowego.
Jak zostać Zeusem?
Uczniowie klasy 5 naszej szkoły powtarzając materiał dotyczący Hellady otrzymali nietypowe zadanie. Mieli przebrać się za wylosowanego wcześniej boga lub boginię. Mało tego, należało również przedstawić się, zareklamować dziedzinę, której patronowało bóstwo i zaprezentować przynależny mu atrybut. Uczniowie spisali się na medal! A nawet na dwa medale :) !! [AS] ZDJĘCIA
Ostatnie pożegnanie
"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...
tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"
Ks.J.Twardowski
Z ogromnym żalem i smutkiem żegnamy
śp. Panią Marię Ziembańską.Osobę niezwykle ciepłą i serdeczną, która wiele lat pracowała w naszej szkole.
Warto wspominać...
Dnia 30 października 2019r. uczniowie kl. V, VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z emerytowaną polonistką naszej szkoły - Panią Elżbietą Filar.
Pani Elżbieta z wielką pasją opowiedziała uczniom o swoim życiu, szkole i pracy polonistki. Jak się okazuje wielkim wzorem Pani Filar, był jej Tato, który dokładnie dopilnował wykształcenia swojej córki. Zdradziła nam również, że w przeszłości chciała zostać farmaceutką, ale jej losy potoczyły się inaczej.
ŚWIĘTO PIERWSZAKA
ŚWIĘTO PIERWSZAKA
24 października, po wcześniejszym, uroczystym ślubowaniu, pierwszoklasiści zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie. Ósemka pierwszaków zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne przed zaproszonymi gośćmi. Po występach i powitaniu przez Mały Samorząd, Pani dyrektor pasowała uczniów ogromnym, drewnianym ołówkiem. Rodzice uczcili święto swoich pociech, wręczając im prezent w postaci kuferka z pomocami do matematyki. Kolejną atrakcją był tort z racami i inne słodkości oraz wspólnie i mile spędzony czas.
Powiatowe zawody drużynowe w szachach.
W dniu 23 października 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku w odbyły zawody drużynowe w szachach na szczeblu powiatowym. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (urodzeni w roku 2007 i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005 i 2006) oraz Licealiada (rocznik 2000 i młodsi). Nasza drużyna w składzie: Igor z klasy VII – kapitan, Michał i Paulina z klasy V oraz Antek z klasy IV startowała w kategorii Igrzyska Dzieci i zajęła III miejsce. Niewiele zabrakło im do awansu na zawody rejonowe, bo do dalszych rozgrywek przechodziły dwie najlepsze drużyny. [BP] ZDJĘCIA
,,Bieszczadzkie Wierszowanie”
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ
,,Bieszczadzkie Wierszowanie”
Organizator: Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie
Patronat: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie
Regulamin konkursu
I. Cele konkursu:
- kształtowanie postaw patriotycznych;
,,Pokój Ci wieczny”
,,Pokój Ci wieczny”
Kolejny raz uczniowie Samorządu dali przykład pamięci o ludziach, którzy już odeszli. W czwartek grupa ochotników wraz z opiekunem Samorządu uporządkowała grób p. Eugenii Rabaczewskiej, nauczycielki, która pracowała jeszcze przed II wojną światową w tutejszym dworze. Uczniowie usunęli trawę, złożyli kwiaty, zapalili światełko pamięci odmawiając zwyczajową modlitwę. Odwiedzając cmentarz w Myczkowie nie zapomnieliśmy również o założycielu tej wioski panu J. N. Zatorskim i o pani Marcie Krupinskiej, która kiedyś uczyła w naszej szkole. Ludzie żyją w sercach innych tak długo, jak długo o nich pamiętamy. [AS] ZDJĘCIA
Rajd ,,Śladami Księdza Franciszka Stopy”
Rajd ,,Śladami Księdza Franciszka Stopy”
Jak co roku, w październiku uczniowie ze szkoły w Myczkowie mieli możliwość zapoznania się ze ścieżkami, które przemierzał patron szkoły ks. Franciszek Stopa w czasie swojej posługi kapłańskiej na bieszczadzkiej ziemi. W tym roku szlak zawiódł nas do cerkwi w Łopience, skąd pochodzi obraz Matki Bożej Pięknej Miłości. W rajdzie wzięli udział uczniowie klas 5-8 wraz z opiekunami. Całość wyprawy przygotowała p. M. Wasylewicz, która prócz strawy dla ducha czyli prelekcji na temat historii wsi Łopienka i odrestaurowanej tam cerkwi, zadbała również o pokarm dla ciała dla wszystkich uczestników wędrówki. W drodze powrotnej uczniowie mieli możliwość upiec kiełbasę na ognisku, a proziaki i ziemniaki na tradycyjnej kuchni w stylowej wiacie w miejscu zwanym Otoczarnią. Pogoda dopisała, humory też, dlatego wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni podziw
Świeczniki
Uczniowie klasy VI na lekcjach techniki projektowali i tworzyli świeczniki. Oto ich dorobek: zdjęcia
Dzień Patrona 2019
Już dwunasty raz obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, koncelebrowaną przez kapłanów uczących obecnie oraz w przeszłości w naszej szkole. W homili kustosz sanktuarium ks.prał. Wojciech Szlachta przybliżył zebranym osobę Księdza Franciszka Stopy. Po ślubowaniu złożonym przez pierwszoklasistów, uczniowie oraz zaproszeni goście obejrzeli montaż słowno - muzyczny poświęcony bohaterowi uroczystości. O wysoki poziom występu naszej młodzieży zadbała Pani Małgorzata Wasylewicz a oprawę muzyczną przygotowała Pani Lilla Różycka. Pan Stanisław Drozd w ciekawej pogadance przytoczył widzom kilka mniej znanych faktów z biografii ks. Franciszka. Obchody zakończył konkurs wiedzy o Patronie. ZDJĘCIA
Sprzątanie wybrzeża Zalewu Solińskiego.
W piątek 18. października uczniowie klasy VII pod opieką pana Artura wzięli udział w akcji sprzątania brzegów Zalewu Solińskiego. FOTORELACJA
DZIEŃ PATRONA
21 października 2019r. jest Dniem Patrona naszej szkoły. Przebieg uroczystości:
- 8.00 - 9.00 Msza Święta w Sanktuarium w Polańczyku.
Po mszy świętej przemarsz do szkoły.
Uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.
Montaż słowno - muzyczny poświęcony pamięci Księdza Franciszka Stopy.
Złożenie
Rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej
14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, za zgodą rosyjskiego posła nadzwyczajnego i ministra pełnomocnego Ottona Magnusa von Stackelberga została powołana przez Sejm Rozbiorowy w Rzeczypospolitej Obojga Narodów Komisja Edukacji Narodowej (KEN), właściwie Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca – centralny organ władzy oświatowej, zależny tylko od króla i Sejmu. Komisja Edukacji Narodowej była zarazem pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. [Wikipedia].
Nasi harcerze w Warszawie
Reprezentacja naszych harcerzy 27 i 28 września udała się do Warszawy, aby uczcić Szare Szeregi (działająca podczas wojny organizacja harcerska). Zwiedzili muzeum Powstania Warszawskiego, w którym poznali szczegółową historię obrony stolicy w 1944 roku. Następnie brali udział w mszy polowej i w koncercie piosenek powstańczych i harcerskich. Drugiego dnia brali udział w grze terenowej ulicami Warszawy, odwiedzili Łazienki królewskie, Liceum im. Stefana Batorego i kilka innych miejsc w Warszawie. Następnie udali się na Starówkę i przeszli ulicami stolicy. Na placu przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbył się apel i zbiórka kończąca. Zebrały się tam wszystkie (17) chorągwie z całej Polski. Harcerze wrócili w nocy z soboty na niedzielę, byli zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki. [GB]
Niesamowity spektakl za nami...
Niesamowity spektakl za nami...
Uczniowie klas VII i VIII pod opieką pań: A.Dereń, B.Gerlach i B.Michoń obejrzeli niesamowity świat współczesnego Małego Księcia i Róży. Spektakl pt.”Kochając Różę” w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES odbył się 08.10.2019r. w BDK w Lesku. Przedstawienie oparto na tekście Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”. Książka jest szkolną lekturą obowiązkową i warto było poznać jej sceniczną interpretację. Każdy z nas spotka kiedyś swoją Różę… Kogoś, kto pobudzi nas do poświęcenia w imię miłości. Nie zawsze spełnionej, nie zawsze odwzajemnionej w sposób, na jaki zasługuje. Ale właśnie ten cel, ta nadzieja jest cichym krzykiem duszy ludzkiej tęskniącej za dobrem i pięknem, za szczerością i romantycznym uczuciem. Choć na co dzień ocieramy się o wszelkie dramaty ludzkiej egzystencji, walcząc przy tym i zwyciężając lub przegrywając, w głębi duszy czujemy kruchoś
W kręgu bohaterów powieści H. Sienkiewicza „Quo vadis”
W kręgu bohaterów powieści H.Sienkiewicza „Quo vadis”
Na dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie klasy VIII przenieśli się w czasie do starożytnego Rzymu. Wspaniale zaprezentowali się jako bohaterowie lektury „Quo vadis” opowiadając swoje historie życiowe. Słowa płynęły jak melodia lutni, a zachwycone twarze słuchaczy promieniały zachwytem. Widoku dopełniały przygotowane przez uczniów charakteryzacje „nie z tej ziemi”. Projekt zakończony i podsumowany! Było fantastycznie, czekamy na kolejne spotkania z lekturą. (BM) ZDJĘCIA
Co to są e-papierosy?
Materiał opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej
Warszawa, 7 października 2019 r.
Informacja
na temat potencjalnych zagrożeń związanych
ze stosowaniem elektronicznych papierosówNa przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.
Dzień Tabliczki Mnożenia
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.
W piątek 4 października już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, byliśmy jedną z 5862 szkół zarejestrowanych do udziału w akcji. Nasze przygotowania trwały już od wtorku, kiedy to na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty z tabliczką mnożenia, a uczniowie w czasie przerw mieli okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia bawiąc się w „Matematyczne spacery”. W piątek już od rana na lekcjach matematyki trwały pisemne egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia w różnych zakresach liczbowych. Egzaminowani byli uczniowie z klas II-VIII, którzy walczyli o tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Łącznie zostało przeegzaminowanych 85 uczniów, z których 14 uzyskało tytuł eksperta. Ponadto uczniowie niektórych klas rozwiązywali różnorodne zagadki i zadania związane z tabliczką mnożenia. Podczas długie
Dzień Głośnego Czytania
Dzień Głośnego Czytania w tym roku obchodzono 29 września, ale w naszej szkole z uwagi na organizację zajęć postanowiono przesunąć jego obchody na środę 2 października. Wtedy to uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z opiekunami udali się do punktu bibliotecznego w Polańczyku, by tam posłuchać kultowej już lektury Janiny Porazińskiej pt. ,,Szewczyk Dratewka”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali tekstu czytanego przez panią Marię, bibliotekarkę z miejscowej biblioteki, a następnie dając dowód uważnego słuchania rozwiązali krzyżówkę dotyczącą czytanej lektury. Praca w grupach była nieco burzliwa, ale bardzo efektywna, a prawidłowe hasło i rysunki naprędce wykonanych wizerunków jednej z bohaterek baśni zostały nagrodzone brawami i słodkim upominkiem. Dziękujemy pani Marii za zaproszenie i będziemy częściej odwiedzać miejscową bibliotekę. [AS] ZDJĘCIA
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026NAJBLIŻSZE DNI WOLNE
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych