Strona główna
Rekrutacja przedszkola i do klasy 1. 2021/2022
INFORMACJA O TERMINACH REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I ODDZIAŁÓWPRZEDSZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ
Szanowni Państwo
Rekrutacja rozpocznie się zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Solina z dnia 22 stycznia 2021r. dnia 1 marca 2021r.
Od tego dnia rozpoczniemy odbieranie od rodziców i opiekunów dzieci i uczniów podpisanych wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka stopy w Myczkowie.
Razem na Święta
Ponad 12 tys. zgłoszeń w akcji Razem na Święta – dziękujemy!
Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. To rekordowa liczba zgłoszeń. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności. Dziękujemy za tak liczny udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!
Konkurs na maskotę Gminy Solina
Dzień dobry,
w załączniku przesyłamy plakat dotyczący konkursu na maskotę Gminy Solina. Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci z Państwa placówki.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.goksolina.pl
Z wyrazami szacunku
Konrad Ulanowski
Specjalista ds. Turystyki i Promocjitel. 13 4
Koduj z Gigantami
Zapraszamy uczniów Państwa szkoły na darmowe zajęcia z programowania
Przed nami 8. edycja Koduj z Gigantami! Zapisy właśnie wystartowały!🔥👨💻🚀
Droga Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,
właśnie wystartowały zapisy na warsztaty “Koduj z Gigantami”!
Już po raz ósmy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!
Powrót klas I-III
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ, GIS.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie.
Proszę rodziców uczniów klas I-III, którym użyczono sprzęt komputerowy do zwrotu najpóźniej do dnia 19.01.2021. Sprzęt będzie odbierany i sprawdzany tylko w obecności rodziców. Proszę nie przekazywać sprzętu do oddania poprzez uczniów.
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych
Organizacja zajęć w szkole
-
Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
-
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
-
Światełko Pokoju
Zuchy z Myczkowa niosą Betlejemskie Światło Pokoju
Historia Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To od niego, każdego roku, odpala się jedną świeczkę, której płomień przekazywany jest przez skautów w wielkiej sztafecie do krajów na całym świecie. Moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. To znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Życzenia świąteczne
Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Niech Święta Bożego Narodzenia
będą w tym trudnym czasie źródłem siły i mocy z Wysoka,
czasem spokoju i szczęścia pełnym rodzinnego ciepła i odpoczynku.
Niech Nowy Rok 2021 przyniesie wszelką pomyślności i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.
ŚWIĄTECZNA PAKA DLA ZWIERZAKA
Nie możemy zapomnieć o naszych milusińskich, towarzyszach życia, najwierniejszych przyjacielach.
Dla zwierzaków przebywających w schroniskach, zima jest najtrudniejszym okresem w roku. Dlatego też przyłączamy się do akcji
"ŚWIĄTECZNA PAKA DLA ZWIERZAKA"
Pragniemy wspomóc cudowne miejsce- Schronisko "Wesoły Kundelek" w Lesku, dzięki któremu zarówno porzucone psiaki i kotki mogą zaznać choć namiastkę domu.
Szlachetna Paczka
Serdecznie, z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w akcji Szlachetna Paczka. Państwa szczodrość, chęć pomocy, ogromne serce z pewnością przyniesie rodzinie i jej dzieciom mnóstwo radości. Bo przecież nikt nie może być obojętny na zły los drugiego człowieka.... Oprócz wszelkich darów w formie rzeczowej udało nam się zebrać 500 zł DZIĘKUJEMY !!!
Razem Na Święta
Przed nami najpiękniejsze Święta w roku, przepełnione radością i miłością. Pamiętajmy, że najpiękniej jest obdarowywać i zauważać drugiego człowieka i jego potrzeby. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej i konieczności ograniczenia kontaktów z innymi, nie zapomnijmy o potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, w których wspierają różne instytucje i osoby. Dlatego też przystąpiliśmy do kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Akcja ma na celu dostrzeżenie osób potrzebujących w naszym środowisku. W ramach tej akcji uczniowie wykonali przepiękne Kartki dla Seniorów.
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
W dniach 8-10 grudnia 2020r.uczniowie klasy ósmej zmierzyli się po raz pierwszy z Egzaminem Ósmoklasisty. Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z OPERONEM i BRITISH COUNCIL to pierwsza próba przed prawdziwym egzaminem, który w tym roku szkolnym czeka nas w maju 2021r.
Prace uczniów z 3. klasy
Roboty wykonane przez uczniów z klasy 3
Uczniowie z klasy 3 ( Cezary, Wiktoria, Kacper, Adrian, Karol, Amelia, Kinga i Milena) wykonali z pudełek, butelek, puszek, zakrętek, płyt, kartonów i innych materiałów roboty w różnych postaciach. Niektóre z nich świecą. Oto one: Prace uczniów
Konkurs „PLUSZOWY MIŚ” rozstrzygnięty!
Konkurs „PLUSZOWY MIŚ” rozstrzygnięty!
Bardzo dziękujemy wszystkim, który zechcieli wziąć udział w dorocznym konkursie „Pluszowy miś”. Niezmiernie cieszy nas duża ilość prac, ale też ciekawe pomysły i oryginalne techniki. Każdy Miś jest niepowtarzalny.
W głosowaniu online wzięli udział uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Wszystkie prace zdobyły dużą ilość głosów; każdy Miś komuś się podobał.
Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na Konkurs Plastyczny
Cud nad Wisłą 1920. Modlitwa w huku armat.
W związku w obchodzoną w tym roku 100. Rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz przygotowaną z tej okazji w Muzeum Historycznym w Sanoku czasową wystawą „ROK 1920”, zapraszamy wszystkich uczniów, do udziału w konkursie plastycznym „Cud nad Wisłą 1920. Modlitwa w huku armat” organizowanym przez Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie i Starostwo Powiatowe w Sanoku.
Dzień Misia - konkurs
Drodzy Uczniowie
Przedstawiamy Wam wszystkie konkursowe Misie. Każdy z nich ma swój numerek. Głosowanie będzie odbywać się elektronicznie podczas e-lekcji, należy zagłosować na TRZY prace. Ilość prac bardzo nas cieszy i serdecznie dziękujemy wszystkim artystom .
Tak więc: oglądajcie i zapisujecie numery misiów (w głosowaniu podajemy tylko numery prac), które Waszym zdaniem zasługują na wygraną.
SZLACHETNA PACZKA
"DLA SERC SZLACHETNYCH
NAJWYŻSZĄ ROZKOSZĄ,GDY DRUGIM RADOŚĆ
W NIEDOLI PRZYNOSZĄ”
- A. Asnyk
Serdecznie zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców, sympatyków i przyjaciół naszej szkoły do wzięcia udziału w niezwykle pięknym projekcie
SZLACHETNA PACZKA
Podzielmy się tym co mamy, czego mamy za dużo i tym co może uszczęśliwić potrzebujących.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026NAJBLIŻSZE DNI WOLNE
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych