JAK_POLEPSZAC_KOMUNIKACJE_Z_DZIECMI.pptx

CWICZENIA_KONCENTACJI_UWAGI_I_PAMIECI_DLA_DZIECI.docx

Jak_wspierac_dziecko_w_powrocie_do_szkoly.pptx

Jak_motywowac_dzieci_do_nauki.pptx

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA  I BEZPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI  W JĘZYKU UKRAIŃSKIM:

800 12 12 12

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą przeprowadzania rozmów z dzieckiem na temat wojny.

JAK_ROZMAWIAC_Z_DZIECKIEM_NA_TEMAT_WOJNY_PRZEMOCY.pptx

ŚWIATOWY DZIEN WALKI Z DEPRESJĄ – 23 LUTY

Ostatnie dwa lata to bardzo ciężki czas dla wszystkich. Izolacja, kwarantanna, życie zdalne i w ciągłym stresie miały duży wpływ na stan psychiczny dorosłych ale przede wszystkim dzieci i młodzieży. Coraz więcej nastolatków korzysta z pomocy psychologa, psychoterapeuty czy psychiatry. Niestety, mimo rosnącej świadomości na temat zdrowia psychicznego, nadal zdarza się, że młodzież ukrywa swoje problemy w obawie przed odrzuceniem, wyśmianiem. Nastolatki starają się unikać rozmowy na temat własnego samopoczucia, funkcjonują w grupie pozornie dobrze. Natomiast wysiłek, który wkładają w ukrywanie kłopotów sprawia, że czują się coraz gorzej. Akceptacja i wsparcie grupy rówieśniczej to dla nich podstawowy filar życia emocjonalnego.

23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest uświadamianie oraz upowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych.

Depresja to choroba jak każda inna. Nie należy bagatelizować takich objawów jak długotrwały obniżony nastrój, smutek, brak energii, niska samoocena, brak zainteresowania tym co dotychczas sprawiało przyjemność. Taki stan niesie za sobą poważne skutki a nawet ryzyko samobójstwa.

Należy pamiętać, że zdiagnozowana depresja jest w pełni wyleczalna, jeśli osoba chorująca w odpowiednim czasie otrzyma specjalistyczną pomoc i duże wsparcie społeczne.

Dlatego tak ważne jest aby rodzice poświęcali czas na obserwację stanu emocjonalnego swoich dzieci, a następnie potrafili znaleźć pomoc.

W naszej szkole takie problemy można zgłaszać do pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy postarają się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji.

Zachęcamy również do zapoznania się z niezwykle cennymi i ciekawymi materiałami Fundacji Dbam o Mój Zasięg

➡️ www.dobrzezejestes.org